ofiara gwaltu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

ofiara gwaltu

przez siostrawiatru 23 lut 2013, 15:19
Chyba już za dużo czasu minęło żeby o tym gadać.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

ofiara gwaltu

przez Sorrow 23 lut 2013, 17:31
Candy14 napisał(a):Przeczytalam artykul.. pasuje do tematu wiec wrzucam
Nadia z Krakowa dopiero po trzech latach zdecydowała się na terapię u psychologa. Mimo zgromadzonych mozolnie wiadomości o gwałtach nadal nie mogła się pozbyć przekonania, że to w jakimś sensie była jej wina. Bo choć wtedy była w swetrze i upapranych spodniach, to przecież miała na twarzy puder, podkreśliła tuszem rzęsy. Więc na wszelki wypadek od tamtej pory Nadia wcale się nie maluje. Ale dopiero od terapeuty dowiedziała się, że nawet gdyby tamtej nocy szła ścieżką przez krzaki zupełnie nago, to nikt, absolutnie nikt nie miałby prawa jej dotknąć.

http://spoleczenstwo.newsweek.pl/gwalt- ... 9,1,1.html

Dla mnie to jest pojebane że gwałciciele i generalnie przestępcy seksualni tak łatwo mogą manipulować społeczeństwem - to jest dowód na to że większość humanoidów chodzących po ulicach to nie są prawdziwi ludzie. U mnie w klasie w podstawówce był taki incydent że jedna taka klika imprezowych chłopaków złapała i obmacywała dziewczynę z klasy. Oczywiście jak sprawa poszła do władz szkoły, to od razu rozpowiadali o tym jak to ona tego chciała jak miała orgazm, itd. oni wszyscy nie tylko nie poszli siedzieć ale też mieli piątki z zachowania.

ofiara gwaltu

przez Candy14 23 lut 2013, 18:02
siostrawiatru, Twoj wybor czy chcesz to dalej dusic w sobie
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ofiara gwaltu

przez dlaczego-ja? 23 lut 2013, 19:26
Candy14, Mi się wydaję, że nie ważne ile czasu mija, bol który sprawia mówienie o tym jest tak samo duży :(

ofiara gwaltu

przez Artemizja 23 lut 2013, 20:41
siostrawiatru, nigdy nie jest za późno, żeby zacząć mówić. Ja się zdecydowałam po czternastu latach od pierwszego nadużycia. Na terapię chodzę przeszło rok,a jeszcze się w to do końca nie zagłębiłam. Ale bardzo powoli do tego dążę. Wiem, jak bardzo mówienie jest trudne. Wierz mi, że jednak łatwiej jest w końcu to z siebie wyrzucić, mieć w realu osobę, która już wie, co się zdarzyło, potrafi wesprzeć niż nosić to w sobie, owiane tajemnicą, poczuciem wstydu i winy, pozwalać, żeby powoli i systematycznie zjadało od środka...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ofiara gwaltu

przez dlaczego-ja? 23 lut 2013, 23:32
Lilith, gratuluję, że odważyłaś się o tym mówić.
Ja powiedziałam jedynie chłopakowi, ale że ktos zrobił to bez mojej woli nic wiecej, nie potrafię o tym mówić, chociaż czasami mam ogromną ochotę to z siebie wyrzucić, chciałabym aby ktos zapytał co się tak w ogóle w tedy wydarzyło. Chłopak mówi, że nie chce pytać bo nie chce mnie ranić, że wystarcza mu to co wie, a ja nie potrafię mu powiedzieć że czasami chce aby zapytał, że chce to z siebie wyrzucić, nie potrafię go poprosić o pomoc, uczciwą rozmowę :(

ofiara gwaltu

przez Candy14 23 lut 2013, 23:40
dlaczego-ja?, nie napisalam przeciez , ze nie boli. Ale trzymanie w sobie to ja posypywanie rany sola... lepiej wyczyscic rane chociaz boli i niech zaczyna sie goic
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

ofiara gwaltu

przez dlaczego-ja? 24 lut 2013, 00:02
Candy14, chciałabym wyczyścić rany, ale nie wiem w jaki sposób, nie mam z kim o tym wszystkim porozmawiac, nie potrafie powiedziec chłopakowi powiedziec, że chce pogadac o tym, nie umie poprosic o pomoc :(

ofiara gwaltu

przez Candy14 24 lut 2013, 00:52
dlaczego-ja?, sa terapie dla ofiar gwaltu gdzie mozna pogadac z profesjonalista. Nie warto chyba z byle kim

ofiara gwaltu

przez dlaczego-ja? 24 lut 2013, 00:57
Candy14, ale ja nawet nie potrafię wymówić słowa gwałt (samo napisanie tego sprawi, że łza spływa mi po policzku)
wstydzę się iść na taką terapię, wstydzę się tego co się stało

ofiara gwaltu

przez Candy14 24 lut 2013, 02:31
dlaczego-ja?, mozesz napisac i podac terapeutce do przeczytania. Dobrze byloby wywalic to z siebie, wykrzyczec, wyplakac komus kto zrozumie i nie bedzie ocenial

ofiara gwaltu

przez Artemizja 24 lut 2013, 07:59
dlaczego-ja?, również mam problem, żeby wymówić to słowo. Zwłaszcza na sesji. A jeśli ktoś je wypowiada, to czuję się tak, jakbym dostała w twarz...
To nie jest tak,że wejdziesz na sesję z terapeutką i od razu zaczniesz mówić. To trwa bardzo długo zanim w ogóle zaufasz.
I tak jak napisała Candy14, osobiście nie polecam rozmowy na ten temat z osobą, która nie jest specjalistą. Rozdrapiesz ranę i nic poza tym. Trzeba wiedzieć jak to przepracować, co zrobić, powiedzieć, jak pomóc. Owszem, można porozmawiać, ale nie licz, że to rozwiąże sprawę :( Ważne jest wsparcie bliskich osób, ale żeby się choć trochę z tym uporać, to potrzebna jest specjalistyczna wiedza terapeuty. Inaczej, mimo dobrych intencji, kto może Ci zaszkodzić...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ofiara gwaltu

przez małpka bubu 27 lut 2013, 12:58
straszne to słowo...
nie mam już problemów z wymówieniem tego, ale potrzebowałam prawie 5 lat, w tym 4 lat terapii i wiele pracy własnej... o wiele łatwiej wymówic w wierszu niż w realu...

dziś mam ochotę krzyczec, wrzeszczec, wykrzyczec całemu światu że wkur*** mnie podwójna a właściwie potrójna wiktymizacja - wziąwszy pod uwagę wymiar sprawiedliwości i społeczeństwo które ciągle uważa że same się prosiłyśmy. Rzygam tym, mam ochotę narzygac na każdego kto tak mówi, tacy ludzie są dla mnie totalnym dnem równym sprawcom...

http://seksualnosc-kobiet.pl/moje_cialo ... ksualnosci - przykład mojego krzyku, pisałam anonimowo gdyż nie byłam gotowa pod własnym imieniem i nazwiskiem... tamtego nicku także używam w necie, ten był inspirowany tym jak brat na mnie mówił jak był mały - i tak mu zostało...

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

ofiara gwaltu

przez Sorrow 27 lut 2013, 13:28
małpka bubu napisał(a):dziś mam ochotę krzyczec, wrzeszczec, wykrzyczec całemu światu że wkur*** mnie podwójna a właściwie potrójna wiktymizacja - wziąwszy pod uwagę wymiar sprawiedliwości i społeczeństwo które ciągle uważa że same się prosiłyśmy. Rzygam tym, mam ochotę narzygac na każdego kto tak mówi, tacy ludzie są dla mnie totalnym dnem równym sprawcom...

Skąd w ogóle się biorą tacy "ludzie"?

Sortuj wg