wypadki..a nerwica:(

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

wypadki..a nerwica:(

przez potegapodswiadomosci 03 sty 2009, 15:09
3 moich bliskich znajomych zginęlo tragicznie w wypadkach..samochodowych:(
1 zginął moj dobry kolega w roku 2005 przejechany przez pijanego kierowce, (moj kolega wracał z imprezy , tez za duzo wypił i sie przewrocił na poboczu) przejechało go dwoch kierowcow.Jednen sie nawet nie zatrzymał.:(Wspaniały był z niego czlowiek..Potem zginął moj i mojego męza naprawde najlepszy i najblizszy przyjaciel.Z moim mezem znali sie od przedszkola.:( Spedzalismy razem sporo czasu.Zawsze było wesoło, bo on byl wesołym człowiekiem.W ROKU 2006, SWIAT na chwile przestal istniec, gdy dowiedzielismy sie o jego smierci.Nie moglismy uwierzyc, przez tydzien to bylismy w tak ogromnym szoku, ze w ogole nic do nas nie docierało, ja myslałam, momentami, ze to jakis głupi zart, dopiero po pogrzebie zaczeło dochodzic do mnie to co jest prawda.Tez zginął w wypadku samochodowym.Na miejscu.Jego samochod wygladał starsznie, on tez był mocno poturbowany.Nie mial szans przezyc.Zginął nie z własnej winy.Z PRZECIWKA z zakretu, po prostu wjechał na niego samochod i uderzył czołowego w jego auto.Dodam, ze oba auta jechały dosc szybko.Trauma okropna, tym bardziej, ze zycie juz bez niego nie bedzie takie samo, własnie dlatego, ze w całym tym smutnym, ponurym swiecie, on był taka iskierką takim wiecznym optymistą, człowiekiem spokojnym i bardzo pomocnym, dobrym człowiekiem, wspaniałym powiernikiem i przyjacielem.Do tego potrafił rozbawic kazdego smutasa, w tym mnie, osobe czesto melancholijna i zasmucona.No i jak nie popadac w nerwice??Bo jak sobie wyjasnic taka smeirci?to nie ma logicznego wytłumaczenia.Dodam, ze w 2004 własnie pojawiła mi sie nerwica natrectw.W roku 2008 tez zginął nasz kuzyn, dobry mielismy z nm kontakt, tz zginął tragicznie, nie bede opisywac jak bo to juz nie ma znaczenia.Tez w sposob bezsensowny zginał i tez w kwiecie wieku, jak pozostałe osoby.Tez był chodzącym pozytywem.Jak giną tacy pogodni ludzi , to ja nie wiem jak tu nie miec deprechy?To i wiele innych pewnie zdarzen miało wpływ na moją nerwice ..bo mam nerwice natrectw., a moze nawet bardziej lękową, czesto sie lękam sama nie wiem czego,a pozniej pojawiaja sie natrectwa myslowe.Nie wierze, ze te wypadki nie miały wpływu na moja osobowisc i na układ nerwowy:(
Nasze WIELKIE JA(czyli mi prawdziwi), jest silniejsze niż nasze Małe Ja(czyli, nasze lęki i nerwice) i ciągle w to wierze!!
Dzieki trudnym doświadczeniom stajemy się silniejsi!

Re: wypadki..a nerwica:(

przez Pstryk 06 sty 2009, 11:11
No tak, jeśli coś tragicznego powtarza się w naszym życiu - zaczynamy wierzyć w pecha... Przykro mi potegopodswiadomosci z powodu śmierci Twoich bliskich - nie ma większej tragedii w życiu niż taka strata. Staraj się nie popadać w uprzedzenia - choć zdaję sobie sprawę jakie to trudne bo samej jest mi bardzo trudno walczyć z przeświadczeniem, że jestem pechowa... rozumie więc Twoje dążenie do znalezienia jakiegokolwiek wytłumaczenia tego, co doświadczyłaś. Czasem jednak trzeba [i warto] pogodzić się z samym faktem tego, że coś się stało niż utrudniać sobie życie uprzedzeniami. W Twoim przypadku - bliscy, których straciłaś na pewno nie chcieli by, abyś się pogrążała w strachu.
Pstryk

Re: wypadki..a nerwica:(

przez shadow_no 06 sty 2009, 21:55
Ciesz się tym co masz. Ludzie których straciłaś... Nie odzyskasz ich w taki sposób jak byś chciała. Po prostu pogódź się z tym co się stało i nie pozwalaj, żeby te zdarzenia miały negatywny wpływ na to kim jesteś teraz lub kim będziesz. Bo życie trwa nadal.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg