To, co w Tobie dobre...!

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

To, co w Tobie dobre...!

przez pannanikt 09 sie 2007, 14:28
Każdy człowiek posiada jakąś skłonność do myślenia w konretny sposób. My, ludzie z depresją i problemami emocjonalnymi, widzimy wszystko głównie na "nie". Jednak takie myślenie i sposób postrzegania rzeczywistości można zmienić (mnie się to już w jakiś sposób udało). Nie sprawi to oczywiście, że to, co nas otacza będzie inne, ale umożliwi dostrzeżenie tego w bardziej obiektywny sposób. Bądź co bądź, nigdy nic nie jest tylko czarne. Uważam, że WARTO zobaczyć świat inaczej niż do tej pory, zobaczyć go od tego dobrej strony. Przecież właśnie "szczęście to sposób patrzenia na świat" i... siebie:)

Więc do dzieła. Proponuję, żeby każdy napisał coś DOBREGO o sobie.
-co w sobie lubisz? (cechy charakteru, dobre skłonności, przydatne i/lub wyjątkowe umiejętności)
-co cenią w Tobie inni? (j.w.)
-za co Ty doceniasz ludzi, którzy Cię otaczają, co dobrego spotyka Cię z ich strony i co sam możesz im zaoferować?
-co dla Ciebie jest piękne na świecie?

Domyślam się, że w pierwszej kolejności nasuwa się "nic", ale jestem przekonana, że każdy, po chwili zastanowienia, znajdzie w sobie coś dobrego! Bo każdy to "coś" posiada... :)
(...) - jesteś stworzony, żeby być człowiekiem!
Istniejesz dla dobra i radości, byś umiał śmiać się i śpiewać, żyć w miłości. Masz obdarzać szczęściem tych, którzy cię otaczają. Przecież jesteś stworzony na obraz Boga - który jest miłością.

przez vampirek82 09 sie 2007, 14:45
pannanikt a gdzie Twoje odpowiedzi :) jako zalozyciel nalezalyby sie :lol:
"Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać Kochać"
a gdyby tak zaczarować cały świat...

przez Goplaneczka 09 sie 2007, 15:05
No to piszę:
Lubię w sobie brak powagi, skłonność do śmiechu(nawet przez łzy), wrodzoną pogodę ducha (przytłumioną przez depresję, ale ją wykopuję...), myślenie:jakoś to będzię...
W ludziach cenię otwartość, szacunek dla innych-takie normalne, proste sprawy, jakie potrzebne są we wzajemnych relacjach.
A w świecie najpiękiejszy jest sam świat...
Goplaneczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pannanikt 09 sie 2007, 15:09
Vampire moje odpowiedzi też się pojawią, ale za jakieś 2 godzinki, bo w tym momencie nie mam za bardzo czasu na dłuższą wypowiedź:)
Istniejesz dla dobra i radości, byś umiał śmiać się i śpiewać, żyć w miłości. Masz obdarzać szczęściem tych, którzy cię otaczają. Przecież jesteś stworzony na obraz Boga - który jest miłością.

przez vampirek82 09 sie 2007, 15:15
nio oki,
heh ale pytania nadzwyczaj ciezkie :roll:
lubie w sobie......hehhh niezaleznosc chyba i szczerosc, co inni we mnie cenia to niewiem, a w zyciu najbardziej kocham zycie (ehhhhh te wieczory na plazy, zachod slonca......hmmmm)
wogole ciezko mi pisac o sobie, jakos dziwnie....nie umiem....

przez smutna48 09 sie 2007, 15:15
nie wiem co w sobie lubie i nie wiem co we mnie lubia inni nie mam pojęcia pustka w głowie az dzwoni ;)
"Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami."
Susan Taylor

przez vampirek82 09 sie 2007, 15:17
ahaaa a w ludziach to najbardziej kocham szczerosc, wrazliwosc i obiektywizm

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:17 pm ]
ahaaa i jeszcze poczucie humoru :)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:19 pm ]
smutna48 napisał(a):nie mam pojęcia pustka w głowie az dzwoni Wink

oj napewno cosik jest, nie wstydzic mi sie tu!!!!! :lol:

przez Goplaneczka 09 sie 2007, 15:26
Bo trudno tak coś z siebie o sobie...
Goplaneczka

przez vampirek82 09 sie 2007, 15:28
najtrudniej!!!!!

przez Zorki 09 sie 2007, 15:46
pannanikt napisał(a):-co w sobie lubisz? (cechy charakteru, dobre skłonności, przydatne i/lub wyjątkowe umiejętności)

Seksowną łysinkę, poczucie humoru, odpowiedzialność, niezależność.
pannanikt napisał(a):-co cenią w Tobie inni? (j.w.)

Opiekuńczość, poczucie humoru, szczerość i "dar trafnego określania rzeczy" (nie moje określenie).
pannanikt napisał(a):-za co Ty doceniasz ludzi, którzy Cię otaczają, co dobrego spotyka Cię z ich strony i co sam możesz im zaoferować?

Za to, że tłumaczą mi bardzo proste rzeczy, które mi bardzo trudno zrozumieć. Za to, że są ze mną, gdy złazi ze mnie warstwa teflonu i staję się za mietki. Za to, że akceptują moje liczne urocze wady i konieczność posiadania dużej niezależności. A ja ich popycham do przodu, gdy tego potrzebują i rozmawiam z nimi: czasem twardo, czasem ze zrozumieniem, ale zawsze szczerze.
pannanikt napisał(a):-co dla Ciebie jest piękne na świecie?

To, że stawia mi wyzwania.
Jedyną rzeczą, jakiej powinniśmy się bać, jest sam strach. (Franklin Delano Roosevelt)
Zawsze jestem gotów się uczyć, chociaż nie zawsze chcę, by mnie uczono. (Winston Churchill)

Zmieniłem się. Wyzdrowiałem.

przez pannanikt 09 sie 2007, 16:16
Tak, pytanie ciężkie, wymagające obiektywnego myślenia i przyznania się przed sobą i innymi, że NIE JESTEM ZŁY DO KOŃCA... :))))

A teraz moja kolej... hehe, wreszcie:P

Więc ja w sobie lubię ambicję, upór i wytrwałość w dążeniu do celu, szczerość, podchodzenie do ludzi "z sercem", odpowiedzialność, umiejętność przyznania się do błędu. Jestem też dumna z tego, że nigdy nie dałam się w nic wciągnąć, że mam swoje zasady, których się trzymam i nie palę papierosów, nie piję alkoholu, nie biorę narkotyków ani żadnych tego typu rzeczy. Bardzo lubię w sobie też pracowitość, to że nie lubię marnować czasu.
Cenię w sobie chęć i zdolność do pomocy drugiemu człowiekowi, a także to, że mimo choroby jestem teraz w tak dobrym stanie, że tak dużo udało mi się osiągnąć. Przede wszystkim nauczyłam się doceniać życie, zobaczyłam ile jest warte, nauczyłam się widzieć w wielu niegdyś "czarnych" rzeczach jakieś dobre strony.
Trudno mi powiedzieć, co cenią we mnie inni, ale wydaje mi się, że chęć pomocy i gotowość do działania. Być może też moją "opryskliwość" i dar wiecznego dogadywania - taką moją słodką wredność, oczywiście w żartach:)
W ludziach cenię umiejętność dochowania tajemnicy, empatię i zdolność przeciwstania się złu. Podziwiam odwagę i niezależność. Ale przede wszystkim cenię przyjaźń - taką prawdziwą.
Świat uważam za piękny i niezwykły. Uwielbiam zachody słońca i nasze polskie morze, szum wiatru i promienie słońca :))

przez .Kinga. 09 sie 2007, 16:21
-Lubię w sobie swoją wyobraźnię. Wiele razy mi pomogła.
- Nie wiem co widzą we mnie inni, ale zawsze jakoś dobrze o mnie mówią. Jak nie miałam depresji to mówili o mnie "Jak ona wchodzi, to tak jakby weszło słońce" Nie wiem skąd takie stwierdzenie. Ja tego w sobie nie widzę.. i aż mi wstyd to pisać bo to tak jakbym kłamała. Teraz depresja, więc jest co innego. Ale już z niej wychodzę (na tą chwilę tak mi się wydaje)!
-Zaoferować mogę swoje poglądy, które może teraz choroba przytłumiła, ale mam dar spostrzegania piękna. Lubię dzielić się swoim zdumieniem świata, zwracać uwagę na rzeczy w codzienności zapomniane. Teraz jednak nie mam z kim się dzielić.. Cenię moją rodzinę za to, że mimo wszystko ciąglę uważają mnie za "normalną". W innych znów cenię wrażliwość, dobroć i opiekuńczość. Podziwiam siłę psychiczną i wytrwałość, której ja nie mam.
-Piękne jest w świecie to, że jest taki niezgłębiony, tajemniczy. W Życiu najpiękniejsze są dla mnie piękne chwile, które zapadają w pamięć i możliwość dzielenia się z ludźmi swoim życiem.
Świetny temat! Tego było trzeba!
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

przez pannanikt 09 sie 2007, 16:31
Brawo Kinga:)

przez .Kinga. 09 sie 2007, 16:36
Co ja zrobiłam?? :shock:
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

Sortuj wg