Zakaz poddawania się! :)

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Paleli 29 lip 2012, 18:45
No ale ja chcę, ale to nie ma sensu, pewnie i tak będzie źle.

przez piscis 31 lip 2012, 10:08
Paleli w naszej chorobie najważniejsze jest pozytywne myślenie. Ja wiem, ze to może brzmi jak absurd dla ciebie, bo dla mnie też tak brzmiało kiedyś. Ale trzeba powtarzać że będzie dobrze nawet wtedy kiedy się w to nie wierzy. Kiedyś przyjdzie dzień, że w końcu uwierzysz i będziesz miała siłę żeby zacząć coś robić. Nie możesz tak sobie mówić, że i tak będzie źle....bo wtedy będzie.
KL - jesteś Promykiem w moim szarym świecie

przez Keji 04 sie 2012, 01:22
Jeszcze przed chwilą czułam się jak śmieć dla wszystkich, wstyd było mi nawet tu na forum pisać. Siedziałam w domu tylko i pierniczyłam rodzinie, jaka to nie jestem porąbana i chora. Teraz jednak wewnętrzny głos definitywnie mówi "Ku*wa, weź rusz tyłek i zabierz się do roboty!"
Motywacja mała cytatowa:
You can’t change your entire life.
You can only change your next action.
Keji

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Locust 04 sie 2012, 02:08
Keji, w sumie życie składa się z takich mniejszych rzeczy.
Locust

przez Keji 04 sie 2012, 02:25
A jednak neurotycy-perfekcjoniści potrafią być bardzo sfrustrowani, nie mogąc zmienić w mgnieniu oka całokształtu życia, emocji i własnej osobowości, dlatego metoda "małych kroków" wydaje się niełatwa.
Keji

przez Locust 04 sie 2012, 02:32
Keji, ale trzeba od czegoś zacząć... Ewentualnie dojść do takiego momentu, że będzie Ci wszytko jedno lub staniesz pod murem...
Locust

przez Hanusia 11 sie 2012, 22:50
Najgroźniejsi wrogowie, z którymi musimy walczyć są w nas.

Który to już raz, czwarty, piąty...Przestałam liczyć. Nadchodzi w najmniej spodziewanym momencie. Próbuje zniszczyć to co dla nas najcenniejsze. Najgorzej, kiedy dotyka naszych bliskich - dzieci, współmałżonka. Kiedy myśli nie dają spokoju i kiedy wiemy, ze My tak nie myślimy. One nadal są. Niszczą nas. W pewnym momencie wydaje nam sie, ze tak właśnie myslimy. Nie kochamy naszych bliskich, są przeszkodą. Podpadamy w depresję, zalegamy w łóżkach, zyć nam sie nie chce. Często zadajemy sobie pytanie dlaczego ja? Co i komu zrobiłam, ze mam nerwicę. Do dzisiaj nie udało mi się w 100 % odpowiedzieć na to pytanie. Przeszłam psychoterapię ... i nie wiem.
Jednak da się z tym żyć! Leki pomagają (Arketiks) - wiem, ze większość z Was uważa,że farmakologia to nie wszytsko. Jednak ja wybrałam życie z lekami, bo mam dwójkę wspaniałych dzieci, męża, pracę którą kocham (arterapeuta-pracuję z seniorami). Psychoterapia nie przyniosła u mnie efektów. Jednak wiem jedno - najwięcej zależy od nas samych. Tym razem sie nie dałam. Byłam mądrzejsza, wytrwalsza i dałam z siebie więcej niż się mogłam spodziewać. Myśli negatywana - ja na siłę pozytwna, lęk - przeczekać, bo to tylko lęk, wyjście "gdzieś" - wychodziłam trzęsąca z zaciśniętymi zębami, kołatanie serca - niech biję, dobrze, ze bije :) Zajęcie to przede wszytskim - od pracy zawodowej, po porządki, poprzez zabawę z dziećm, pranie, pieczenie, gotowanie, cięcie drzewa, zaprawianie - byle tylko się czymś zająć.
Trzeba walczyć moi drodzy. Czasem są gorsze dni, owszem. Ja sie nie poddaję - było - mineło. Jutro jest nowy dzień - lepszy dzień :)

Z całego serca zyczę Wam bojowości, to tylko choroba, z którą da się wygrać i wierzę, że nam się uda. Ważne jest też zaakceptowanie, tego ze tak jest - stańcie przed lustrem i powiedzcie sobie TAK MAM NERWICĘ....i wcale nie jestem gorsza od innych.
Naszło mnie, zeby to napisać. Nie potrfię pięknie pisać jak niektórzy z Was tu na forum, jednak czułam taką potzrebę, więc sobie pozwoliłam ;)

Życzę wszystkim dużo siły, cierpliwości i ...żyjcie, bo z tym sieda żyć :)
A! Na bezsenność polecam kubek ciepłego mleka z łyżeczką miodu. Dobrej nocy :)
Ostatnio edytowano 13 sie 2012, 23:04 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu
Niełatwo jest być odważnym, kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem...

przez crack 14 sie 2012, 20:55
Fajny temat.Dobrze,że na niego trafiłem.Dobrze,że w zmaganiach nie jestem sam.
Mam ostatnio zły i trudny czas.Nie chcę tego nazywać nerwicą,paranoją,czy innym zaburzeniem.
Po prostu dotykam takich spraw w swoim życiu,że jest mi ciężej.
Przeglądając kiedyś wcześniej to forum myślałem,że tu ludzie tylko żalą się i licytują o to kto ma gorzej.
Pomyliłem się jednak.Widzę,że są tu ludzie ,którzy chcą walczyć i iść do przodu.
Kochani,życzę wam i sobie wytrwałości.Dobranoc.

przez kati7506 22 sie 2012, 11:10
to może nam pomóc!!

http://www.xxxxxxxxxxxxxxxxxxx/pomoz.html.jeżeli nic nam nie pomaga może warto by tak zacząć od początku.przeczytajcie ten artykuł.po 10 latach nierównej walki z nerwicą depresyjną zamierzam właśnie tak zrobić.od tygodnia biorę podwójną dawkę magnezu i mogę powiedzieć narazie tyle że budzę się rano i nie czuję potwornego zmęczenia które odczuwałam.zamówiłam już kwasy omega 3,biore witaminy b compleks i chcę i będę walczyć z tą cholerną francą:)pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie,życzę zdrowia i szczęścia.jeżeli możemy sobie pomóc to róbmy to bo nikt inny nie zrozumie nas tak dobrze.szczerze Wam polecam lekturę tego artykułu.kasia

-- 22 sie 2012, 16:25 --

jeżeli ktoś miałby ochote porozmawiać to zapraszam:)

-- 23 sie 2012, 11:09 --

kati7506 napisał(a):to może nam pomóc!!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.xxxxxxxxxxxxxxxxxxx/pomoz.html.je">http://www.xxxxxxxxxxxxxxxxxxx/pomoz.html.je</a><!-- m -->żeli nic nam nie pomaga może warto by tak zacząć od początku.przeczytajcie ten artykuł.po 10 latach nierównej walki z nerwicą depresyjną zamierzam właśnie tak zrobić.od tygodnia biorę podwójną dawkę magnezu i mogę powiedzieć narazie tyle że budzę się rano i nie czuję potwornego zmęczenia które odczuwałam.zamówiłam już kwasy omega 3,biore witaminy b compleks i chcę i będę walczyć z tą cholerną francą:)pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie,życzę zdrowia i szczęścia.jeżeli możemy sobie pomóc to róbmy to bo nikt inny nie zrozumie nas tak dobrze.szczerze Wam polecam lekturę tego artykułu.kasia

-- 22 sie 2012, 16:25 --

jeżeli ktoś miałby ochote porozmawiać to zapraszam:)
hej,kwasy omega 3 przyszły wczoraj wieczorem,od dzisiaj mam zamiar zacząć wygrywać i w efekcie końcowym wygrać z tą francą!!! :yeah: :yeah: dużo z zdrówka słońca i uśmiechu!!!
Ostatnio edytowano 23 sie 2012, 09:25 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Witam

przez myszka0531 26 sie 2012, 23:07
HEJ.
JESTEM TU NOWICJUSZEM ..
ale ten post dał mi wiele pozytywnych odczuć.
Tez od jakiegoś czasu dzieje sie ze mną cos co trudno mi wytłumaczyć i na co to zwalić choruję na niedoczynność tarczycy i może w jakimś stopniu mój nastrój jest spowodowany ta chorobą, ale myślę że to nie tylko to zawsze byłam osoba która łatwo się denerwuje i wszytskim przejmuje..i mam wrażenie że mnie to chyba dopadło ze wzmożoną siła od miesiaca jestem jakaś wyjęta ...łatwo mnie wyprowadzić z równowagi szybko zdenerować...a gdy mój chłopka wychodzi do pracy na noc, perspektywa bycia samej w domu napiewa mnie lękiem którego poniekąd nie rozumiem bo co może stać mi się w bloku na 7 piętrze, gdzie otoczona jestem sąsiadami;-)Nie podoba mi się to że popadam w takie dołki bo z natury jestem energiczną osoba uwielbiam śmiech zabawe a ostatnio tak jakby nie sprawia mi to radości.
Ale postanowilam zwalczyc to w sobie mam nadzieje że dam radę w koncu to my rządzimy sobą a nie nerwy czy organizm nami...A powodów do radości mam wiele tylko muszę chyba je wysunąć na wierzch ponad swój lek i strach.

przez amelia83 27 sie 2012, 08:53
Hanusia, dziękuję
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Hanusia 29 sie 2012, 19:20
amelia83 napisał(a):Hanusia, dziękuję

naprawdę nie ma za co :)

pozdrawiam ciepło :)
Niełatwo jest być odważnym, kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem...

przez kati7506 31 sie 2012, 18:26
witajcie nadwrażliwcy:)2 tydzień biorę dużą dawkę magnezu+kwasy omega3 i ...na początku myślałam że moje lepsze samopoczucie wynikało z auto sugestji(a jak wiadomo możemy sobie wkręcić baaaardzo dużo),ale i tu moje zaskoczenie.o ile jako-tako sie jeszcze czuje to na 2 tyg przed miesiaczką jest dramat,dosłownie.albo drę się na wszystkich i wszystko,jestem chodzącą furią albo na przemian płaczę .moje życie nie ma sensu,jestem głęboko nieszczęśliwa i nie mam ochoty żyć,leże bez sił.a tu w tym miesiącu nie czułam tego wszystkiego w 85% do tego stopnia że zaczęłam się obawiać że zostanę mamą po raz 4:)przepraszam że poruszam tak osobisty temat i domyślam się że niektórzy mogą się poczuć zniesmaczeni ale dla mnie ten czas był najgorszy i na samą myśl że zaraz znowu się zacznie zaczynałam płakać.a w tym miesiącu tak niespodzianka!!!!!!!żadnej większej kurwiczki ani meeega doła :great: wstaje rano z łóżka,mam ochotę COŚrobić,nie czuje tej beznadzieji że oho znowu kolejny beznadziejny dzięń który muszę przeżyć.jest lepiej.samopoczucie podobne jak przy antydepresantach z tą róznicą że nie mam muła i jestem świadoma wszystkiego.jest lepiej i jeszcze lepiej będzie.spróbujcie,jestem chodzącym dowodem że warto.trzymajcie się ciepło i słonecznie.żeby wygrać trzeba grać!!!!!

przez franklin2 03 wrz 2012, 12:03
czesc
Ja się już chyba poddaje, ja chyba nie mam nerwicy, nie pasuje do żadnych zaburzeń ale juz nie mam siły. Dzisiaj kolejny rok szkolny sie zaczął w kościele robiło mi się gorąco, duszno, zimne ręce, pociłem się, to napięcie. Prawie cały czas czuję pustke w głowie, jestem jakby rozdrażniony i sparaliżowany, a najgorsze że to wszystko pochodzi ode mnie, jakbym cały czas wytwarzał sobei niesamowitą presje, chodze już od roku na terapie ale jakoś nic się nie zmienia chociaż próbuje, staram się. Jezu wczoraj już miaęłm myśl że jestem w sytuacji kompletnie bez wyjścia bo ajk będe żył to zosaje mi się męczenie do końca życia, chyba że może zrobie coś z lekiami, albo zostaje mi samobójstwo o którym myśle od 2 lat. To była głęboka rozpacz. Nie potrafię sobie pomóc. Chce umrzeć, wiem jestem strasznym pesymistą i użalam sie nad sobą, ale trudno nie obchodzi mnie to.

Sortuj wg