Wiara czyni cuda

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Wiara czyni cuda

przez optymistyc 12 paź 2012, 17:40
Mi osobiście wiara w boga pomaga i to bardzo. Zawsze jak tylko poczuje sie gorzej to zwracam sie do Boga i przyznaje że jest mi lepiej wtedy.
Nigdy nie przestanę dążyć do dobrostanu fizycznego społecznego i Psychicznego - czyli zdrowia

Wiara czyni cuda

przez Kalebx3 12 paź 2012, 17:49
"Wiara czyni Cuda". Kogo jednak stać na tak wielką Wiarę ,iżby dosłownie -niedosłownie góry przenosił. Pewnie to tylko symbol wielkości Wiary. Ja również wierzę w Boga,i zdaję sobie jednak sprawę iż wierzyć to duży trud. Niewiadoma ,która "może " się zdarzyć. Jest to bardziej walka,wewnętrzna walka człowieka który wątpi i który wierzy.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Wiara czyni cuda

przez a_l_e_x 15 paź 2012, 08:38
tak, jest to w pewnym sensie placebo, ale nie do końca.

raczej jest to wzbudzanie pewności, że jest Ktoś, kto mnie kocha i pragnie mego szczęścia.
Obrazek nigdy nie trać z oczu własnego celu życiowego.
Chcę zobaczyć jak walczysz o to, co (naprawdę!) ważne jest dla ciebie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wiara czyni cuda

przez Saraid 15 paź 2012, 09:46
Wiara jest naprawdę ogromną siła,nie pisze tutaj tylko o wierze w Boga...ale w ogóle jako stan umysłu sprawia że
to pomaga chyba na zasadzie autosugestii .
Saraid

Wiara czyni cuda

przez niepojęta 17 gru 2012, 17:42
optymistyc napisał(a):Mi osobiście wiara w boga pomaga i to bardzo. Zawsze jak tylko poczuje sie gorzej to zwracam sie do Boga i przyznaje że jest mi lepiej wtedy.

Przyznam rację. Często, gdy już nie widziałam sensu w niczym chodziłam do kościoła choćby posiedzieć.. Wiem, że Bóg też umie pomóc. Ogólnie wiara czyni cuda, nie tylko wiara w Boga, ale też w siebie, swoje zdolności, w to, ro robimy, kim jesteśmy.. Moim zdaniem to bardzo ważne.

Wiara czyni cuda

przez WormsCrew1988 17 gru 2012, 21:35
Zgodzę się z tym jak najbardziej trzeba w coś wierzyć ale le można??

Wiara czyni cuda

przez głosnykrzyk 19 gru 2012, 20:38
optymistyc napisał(a):Mi osobiście wiara w boga pomaga i to bardzo. Zawsze jak tylko poczuje sie gorzej to zwracam sie do Boga i przyznaje że jest mi lepiej wtedy.

Mam tak samo :)

Wiara czyni cuda

przez miki121212 05 sty 2013, 12:16
TO PRAWDA!!! Da się wyjść z nerwicy bardzo szybko. Mnie udało się w tydzień. Podstawowa rzecz to MAGNEZ. MAGNEZ MAGNEZ i jeszcze raz MAGNEZ. Zakupić różne rodzaje - w tabletkach i do rozpuszczania. Brać na początku po kilka dziennie. Przynajmniej 1000 mg. Dzienne zapotrzebowanie to około 300 mg, ale nie u nerwicowców, więc jeśli 4 tabletki dziennie nie pomogą brać więcej. Magnez jest jednym z tych pierwiastków, którego nie da się przedawkować, gdyż nadmiar zostanie wydalony z moczem. Podczas kuracji magnezem uzupełniać też wapń (mleko, jogurty itp.). Podobno już 10 minut ciągłego stresu może doszczętnie wypłukać nam magnez, więc podczas nasilonego stresu brać dodatkowe dawki. Poza tym kawa, herbata, alkohol wypłukują magnez, więc ograniczyć to!!!

Co zawiera magnez?
M.in. gorzka czekolada, kakao, fasolka, groch, resztę znajdziecie w internecie.

Po drugie modlitwa i wiara w to, że następnego dnia jest lepiej.
Życie skonstruowane jest w ten sposób, że ciągle mamy z górki lub pod górkę, więc jeśli będzie nam gorzej to cieszmy się (TAK CIESZMY) bo jeśli teraz jest gorzej to za chwilę znów będzie lepiej.

Po trzecie nerwica to tylko (LUB AŻ) zaburzenie psychiczne, więc zmiana nastawienia pomaga. WMÓWIENIE SOBIE I POWTARZANIE, że już JEST DOBRZE, NIE MAM NERWICY (ta metoda działa akurat na wszystkie zaburzenia, schorzenia i choroby - wmówienie sobie, że jest się zupełnie zdrowym, że jest wszystko dobrze - POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI naprawdę działa!!!).

KURACJA DETANA:

Podsumowując kurację 2-tygodniową (powinna zacząć działać wcześniej) :

1. MAGNEZ min. 4 tabletki dziennie (2 w kapsułkach + 2 rozpuszczone na wodę - różnych firm)
2. WAPŃ (2 szklanki mleka lub jedna + jogurt)
3. MODLITWA (minimum. co godzinę o pełnych godzinach !!!)
4. POWTARZANIE AFIRMACJI: Jak to dobrze, że czuję się zupełnie zdrowo i wspaniale. (po każdej modlitwie)
5. DIETA (wyłączenie cukru, ograniczenie węglowodanów do minimum).
6. ĆWICZENIA (relaksacyjne, naprężanie i rozluźnianie mięśni, muzyka relaksacyjna)

"Tylko myślący przeżywa swe życie, u bezmyślnego przechodzi ono obok."

Marie von Ebner-Eschenbach — Aforyzmy Eschenbach

Wiara czyni cuda

przez Saraid 05 sty 2013, 12:20
miki121212, że co? :shock: można owszem nauczyć się z nia żyć ale raczej jesli masz silną nerwice itd to raczej suplementami diety,relaksacją itd jej nie wyleczysz.Skoro uważasz że Tobie udało sie w tydzień to nie była nerwica ,a pogorszenie samopoczucia i tyle.Gdyby tak było jak piszesz połowa forum byłaby zdrowa.
Saraid

Wiara czyni cuda

przez Rafka 05 sty 2013, 12:26
a ja znalazłam coś takiego: 21 dni z ufnością
http://chomikuj.pl/lukson0824/21+dni+z+ ... 02092.docx
Rafka

Wiara czyni cuda

przez Kalebx3 05 sty 2013, 12:26
WMÓWIENIE SOBIE I POWTARZANIE, że już JEST DOBRZE, NIE MAM NERWICY (ta metoda działa akurat na wszystkie zaburzenia, schorzenia i choroby - wmówienie sobie, że jest się zupełnie zdrowym, że jest wszystko dobrze - POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI naprawdę działa!!!).

Wszystkie zaburzenia i choroby? :shock:
To powiedz te swoje dyrdymały umierającym na raka w Hospicjum, pewnie Im się na tyle polepszy ,że umrą na raka ze szczęścia.

Wiara czyni cuda

przez kaja123 05 sty 2013, 12:27
miki121212 napisał(a):TO PRAWDA!!! Da się wyjść z nerwicy bardzo szybko. Mnie udało się w tydzień. Podstawowa rzecz to MAGNEZ. MAGNEZ MAGNEZ i jeszcze raz MAGNEZ.

Kolejny science fiction tiaaa miki121212 a kto zdiagnozował u Ciebie tą nerwicę co?? Grypę się dłużej kuruje ;)

Wiara czyni cuda

przez Kalebx3 05 sty 2013, 13:16
Miki 121212 ,
cztery posty i wszyskie takie same. Żenada!

Wiara czyni cuda

przez faraus 24 sty 2013, 20:40
Św. Teresa z Lisieux
"MOJA PIEŚŃ NA DZIEŃ DZISIEJSZY"

(l czerwca 1894)

1 Me życie jest cieniem, me życie jest chwilką,
Co ciągle ucieka i ginie.
By kochać Cię, Panie, tę chwilę mam tylko,
Ten dzień dzisiejszy jedynie!...

3 O jutro się modlić nie jestem ja w stanie,
Choć nie wiem, jak życie popłynie;