Wiara czyni cuda

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Wiara czyni cuda

przez Rupak 08 gru 2010, 15:34
Wiara naprawdę czyni cuda. W różnych szpitalach (nie tylko psychiatrycznych) spotykałam osoby wierzące, którym modlitwa i msza w szpitalnej kapliczce naprawdę pomagały w walce z chorobami i w znoszeniu codziennego bólu Sama bardzo chciałam uwierzyć, bo widziałam, jak wierzącym jest lżej, ale to nie na tym niestety polega :) Także jeśli ktoś wierzy i mu to pomaga w życiu, to ja się z tego bardzo cieszę. Przecież to nikomu nie szkodzi i nikomu nie sprawia cierpienia, prawda?

Ja wierzę w to, że jestem bliska wyzdrowienia, powtarzam to sobie przez cały czas i jakoś leci do przodu, z dnia na dzień coraz lepiej :D

przez Salomea 09 gru 2010, 14:18
Zgadzam się, wiara potrafi czynić cuda. Może nie zawsze je czyni, ale to tak samo z lekarstwami - nie zawsze pomagają. Zresztą tak samo jest z efektem placebo, który opiera się na tym, że ludzie wierzą, że coś jest lekarstwem, które działa... Poza tym jest wiele przypadków, gdzie postawiono już "kreskę" na człowieku nie dając mu żadnych szans, a tu okazuje się, że np. ktoś całkowicie wyzdrowiał i to dlatego, że wierzył, modlił się i bardzo chciał wyzdrowieć :)
Salomea

przez harpagan83 09 gru 2010, 14:23
ashley, nie wiem czy wiara czyni cuda, ale na pewno podtrzymuje na duchu
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 09 gru 2010, 14:25
Uważam, że wiara to bardzo ważna rzecz w życiu tylko absolutnie nie identyfikowałabym jej z religią :D
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez mateusz1010 09 gru 2010, 17:51
linka, ale w tym temacie "Wiara" jest napisana z dużej, może chodzi o tą wiarę religijną?

przez linka 09 gru 2010, 17:53
mateusz1010, może i tak...ja pisze, że dla mnie wiara nie jest synonimem religii :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez mateusz1010 09 gru 2010, 19:59
linka, ale przyznasz, że potocznie wiara może odnosić się do religii. Tak się zachowało w naszym języku :D

przez linka 09 gru 2010, 20:04
mateusz1010, tak jest, masz rację :smile:
Przyjaciel forum

przez wiejskifilozof 19 gru 2010, 17:16
Co ma robić ten , kto raczej mocno wierzący nie jest :105: ?

przez paradoksy 19 gru 2010, 17:17
detektywmonk, brać prochy :mrgreen:
paradoksy

przez wiejskifilozof 19 gru 2010, 17:24
Biorę , biorę .

przez Honorata 19 gru 2010, 22:22
W mojej opinii chodzi o naszą psychikę, o nasze nastawienie. Łatwiej nam uwierzyć w Boga niż we własne siły. Często tłumaczymy sobie, że to, że jest nam lepiej, spowodowane jest opatrznością. W mojej opinii to tylko i wyłącznie dowód ogromu i potęgi umysłu i psychiki ludzkiej.
Wiara w Boga jest pomocna. Daje punkt odniesienia. Modlitwa potrafi wyciszyć i uspokoić. Zawsze lepiej jest myśleć, że ktoś nad nami czuwa, że nie jesteśmy sami.
dopóki demon smutku śpi, niech żyją młode żądze, dopóki życie w nas się tli....

http://www.gifsoup.com/view/309384/pug- ... reen-o.gif

przez anula12099 22 sty 2011, 21:47
a ja Wam powiem że ja bardzo wierzę że to minie i że tak na prawdę nie mam żadnej głupiej nerwicy.. że ręce drętwieją.. ojej co tam! jak ktoś źle śpi też mu drętwieją i nie ma nerwicy, napady lęku? jak je mam to zaczynam je wyzywać, bardzo nieładnie mówię że mój ty lęku wypier** nic mi nie zrobisz i zobaczymy czy wyjdę czy nie! czy wsiądę do autobusu czy nie itp itd.. i jakoś się udaje.. dlaczego- bo w to wierzę!
...a jak mam chwilę totalnego zwątpienia to zaraz o tym mówię chłopakowi i on przywraca mnie do porządku... np dziś mi napisał że wie że ja z tego wyjdę.. niby nic a też uwierzyłam :)
nie chce mi sie...a zyje

przez lakuda 22 sty 2011, 21:51
anula12099, :shock:
napady lęku? jak je mam to zaczynam je wyzywać, bardzo nieładnie mówię że mój ty lęku wypier** nic mi nie zrobisz
ok, co kto lubi..
lakuda

Sortuj wg