Wiara czyni cuda

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Wiara czyni cuda

przez wiejskifilozof 04 lis 2010, 13:22
Masz prawo mówić to co myślisz i czujesz .

przez SamO 04 lis 2010, 14:08
detektywmonk napisał(a):Masz prawo mówić to co myślisz i czujesz .

Nieprawda. Nie mam. Za obraze uczuc religijnych mozna isc do wiezienia (kwestia interpretacji art. 196 KK przez sad), a przeciez to tylko przyklad jeden z wielu.

przez wiejskifilozof 04 lis 2010, 16:01
Nie mam na myśli, tego . Jeżeli będziesz krzyczał i obrażał innych to można być ukarany . Jeżeli powiesz ,że nie lubisz chodzić do kościoła to Twoja sprawa .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SamO 04 lis 2010, 21:28
Nie trzeba az tyle zeby podpadac pod ten paragraf.

Btw. gdzie temat o bogu? Chcialem troche "pobluznic".

przez wiejskifilozof 17 lis 2010, 09:43
No ja bym też nie porównał wiary do psiej kupy .

przez LitrMaślanki 17 lis 2010, 10:57
detektywmonk napisał(a):No ja bym też nie porównał wiary do psiej kupy .

Dlaczego? Na wszelki wypadek gdyby była prawdziwa ? A ja będę konsekwentny .Tyle samo cudów wynika z wiary ( wz religijnym) co z magii .
Element cudotwórczy to nie wiara magia czy tez ta nieszczęśliwa psia kupa . To tylko "przewodniki,inicjatory zmian ) ten element mamy w czaszce narywa się mózg ,który jest narzędziem o mało znanych nam właściwościach .
I bez oburzania się na porównanie z psią kupą -takiego nie było ( ani razu nie napisałem ze wiara to psia kupa ) tylko ,że równie dobrze jeżeli uwierzysz w cudowną moc psiej kupy i będziesz to celebrował organizował dookoła obrzędy ku jej czci . To zadziała tak samo jak wiara . I tez może być powodem cudów .

Niestety wszystkie relacje o cudach ,są tak mgliste ..tak mało wiarygodne ,tak brutalnie popierane przez oszołomską cześć społeczności wiernych . szczerze mówiąc( pisząc) bardzo chciałbym zobaczyć jakieś udokumentowane i solidnie potwierdzone świadectwa cudów . Jestem dość stary ..przez całe dotychczasowe życie ,nie spotkałem sie z taka relacja cudów .To tak jak z duchami ,każdy miał z nimi styczność albo jeżeli nie ,to przynajmniej zna kogoś kto miał z nimi styczność. To ja pytam ..dlaczego na świecie nie ma jednego ,pojedynczego solidnego dowodu na ich istnienie? To samo pytanie dotyczy cudów i rzekomej boskości bohaterów wszystkich znanych mitologii włącznie z chrześcijańską ?
LitrMaślanki

przez polakita 17 lis 2010, 12:56
Zenonek napisał(a):Leczenie jest podstawa, wiara moze byc tutaj bardzo pomocna, zwlaszcza przy problemach natury psychicznej.
Ja rozumiem, ze ludzie dotknieci nerwicami i depresjami przewaznie sa negatywnie nastawieni do wiary, ale bez przesady.
Najlepiej wszystko spluc, zanegowac, zbesztac. Taka to wlasnie kultura "smierci" dzisiaj panuje.
Dobrze, ze sam potrafie odroznic to dzisiejsze bagno.

Zgadzam się. Nikt nie mówi żeby odstawić leczenie, bo "Bóg" uleczy. Wprost przeciwnie. Mi wiara dawała i daje siły do tego żeby walczyć o siebie, o swoje samopoczucie, żeby nie usiąść i nie zwątpić. A moi "wierzący" znajomi mnie namawiają do tego żeby chodzić do lekarza, na terapię, dbać o siebie itd. Swoją drogą modlić się o uzdrowienie też można, i modlitwa też mi pomogła parę razy w nerwicowych stanach. Mnie nawet ksiądz w konfesjonale wysyłał na psychoterapię, chyba widział jaka byłam roztrzęsiona. Moim zdaniem Kościół i medycyna współpracują. Uzdrowienie fizyczne to jedno, a duchowe to drugie. Najlepiej kiedy idą w parze.

[Dodane po edycji:]

LitrMaśalanki napisał(a):jeżeli uwierzysz w cudowną moc psiej kupy i będziesz to celebrował organizował dookoła obrzędy ku jej czci . To zadziała tak samo jak wiara . I tez może być powodem cudów.

życzę powodzenia :-P daj znać jak rezultaty :mrgreen:

przez LitrMaślanki 17 lis 2010, 15:04
polakita, A ja Tobie tez życzę powodzenia w czekaniu na cuda związane z religią . Do usr...śmierci . :D
Pozdrów resztę "Ciemnogr..." .
Ja się takich świeckich cudów doczekałem ,słyszałeś o efekcie placebo ? A Ty masz jakiś udokumentowany i potwierdzony naukowo religijnych ???
LitrMaślanki

przez polakita 17 lis 2010, 15:49
LitrMaśalanki napisał(a):polakita, A ja Tobie tez życzę powodzenia w czekaniu na cuda związane z religią .

Był taki dzień kiedy myślałam tylko o tym żeby umrzeć, (coś się negatywnego wydarzyło) byłam mocno przybita, płakałam. Odmówiłam różaniec w kościele i to wszystko przeszło, byłam z powrotem w normalnym nastroju. Dla mnie to taki osobisty cud, bo go doświadczyłam sama na sobie. I to więcej niż raz.
Ale mam też na koncie inny cud, nie związany bezpośrednio z religią, mianowicie wyleczenie z nerwicy ;) przy pomocy "magicznych kropelek" preparaty-joalis-detoksykacja-organizmu-t17919.html
Słyszałam już tyle krytycznych opinii że leci to po mnie jak woda po kaczce, nie mam ataków i tyle :P

przez wiejskifilozof 18 lis 2010, 13:00
Gratuluję , oby tak dalej :great: :brawo:

przez LitrMaślanki 18 lis 2010, 13:27
polakita, trzymaj sie obranej scierzki :great: :uklon: :great: :uklon:

" A co zastąpiło ataki dew...ja ?) to tylko taki rodzaj głośnego myślenia w necie ..wiec nie prz4ejmuj sie ..kap sobie dalej .
LitrMaślanki

przez lakuda 18 lis 2010, 14:26
polakita napisał(a): nie mam ataków i tyle :P

widzicie niedowiarki ? ;) wiara czyni cuda .. :lol:
lakuda

przez LitrMaślanki 18 lis 2010, 14:38
lakuda, To nie wiara to zupełnie nie skonfliktowane z wiara i różańcem "magiczne kropelki"
LitrMaślanki

przez wiejskifilozof 08 gru 2010, 14:12
To ja naprawdę potrzebuje cudu . Mówią ,że jestem infantylny i to prawda . Bo zamiast przejmować się tym , co przyniesie nowy rok . Zapowiadane podwyżki, bardziej interesuję mnie do będzie w Pierwszej Miłości .

Sortuj wg