Wiara czyni cuda

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Wiara czyni cuda

przez Jedynataka 28 paź 2010, 00:00
słońce_nie_wzejdzie napisał(a):
Dla mnie też to dziwne. Raczej powinniśmy dziękować Bogu, że stworzył medycynę ;)

Czy aby na pewno?
Wątpię czy Bóg jest ojcem takich leków.

http://www.piotrskarga.pl/ps,3274,5,0,1 ... macje.html

przez LitrMaślanki 28 paź 2010, 00:03
Jedynataka, Skoro wierzysz ,to dlaczego nie uznasz prawdy o tym Iz właśnie Bóg jest stwórcą całej materii . A także dawcą talentów? ...w tym i medycznych i farmakologicznych .

[Dodane po edycji:]

Jogurt22 napisał(a):Moim zdaniem zależy to od wiary jeśli mamy wiarę silną pokorę przed Bogiem to myślę że nasze uzdrowienie może dokonac się przez uzdrowienie i uwolnienie mocą Jezusa a jeśli nasza wiara jest słaba myśle że Pan będzie nas uzdrawiał przez lekarzy... Czytałem wiele świadectw o uwolnienie z lęków nerwic depresji gdzie uwolnienie dokonało się w Bogu...

[Dodane po edycji:]

ale kluczem i tak do Boga i do uzdrowienia w Nim jest zawsze wiara

A jeżeli Bóg w swej łaskawości dał nam medycynę, lekarzy i leki . Czy odchodzenie od tego nie będzie grzechem pychy ?
LitrMaślanki

przez Jedynataka 28 paź 2010, 00:09
LitrMaślanki może przeczytaj chociaż wstęp z artykułu z linka który wkleiłam zanim odpowiesz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sjenna 28 paź 2010, 00:13
A ja wierzę, że Bóg nad wszystkim czuwa. I na pewno jest jakiś sens w cierpieniu(choć w pewnych momentach ciężko to zrozumieć)
Ale mi się zebrało na filowanie ;) Dobra już 12, czas na mycie ząbków i pójście spać, jutro szkoła już nas woła, szkoła nas zaprasza, dźwięcznym głosem dzwonka wzywa nas do klas...hej! xD
"Wszyscy mamy choroby,
Które sprytnie się przyczepiają i rozrastają
Nieważne jak bardzo się staramy.
Wszyscy mamy coś, co nas zakopuje.
Na szczęście odkopujemy siebie nawzajem.
Więc gdy choroba włącza moje ego
Wiem, że zadziałasz jak sprytne lekarstwo"

Incubus- dig

przez LitrMaślanki 28 paź 2010, 00:14
Jedynataka, czy możemy wytłumaczyć sobie na początek jedno ?
Zakładam że tak . Wiec Jedynataka, Mamy dość rożne poziomy łatwowierności ,a strona do której dałeś link ,dla mnie funta kłaków nie jest warta .
LitrMaślanki

przez Jogurt22 28 paź 2010, 11:06
A ja i tak dalej będę się trzymał tego że uzdrowienie może dokonać się w Bogu bo znam takie osoby które w Panu odzyskiwały zdrowie
czytałem wiele świadectw w konkretnych książkach nie jakiś tam czasopismach i wierze w ich wiarygodność co nie znaczy że uzdrowienie nie
może dokonać się przez psychologa czy lekarza... Jeśli jestem człowiekiem wiary i dbam o swojego ducha muszę opierać się zawsze na Bogu i w Nim
szukać uzdrowienia i ewentualnie korzystać z psychologów wierzących czy z poradni chrześcijańskich bo i takie są a jeżeli jestem człowiekiem
wiary w Boga ale nie wchodzę z Nim w głębszą relacje w moim duchu nie karmie się sakramentami mszą świętą spowiedzią adoracją Najświętszego Sakramentu
to myślę że i zwykły ale dobry psycholog czy psychiatra też może pomóc... to i tak zawsze trzeba rozeznawać i szukać drogi najlepszej dla nas
Ja postawiłem na Jezusa i nigdy tego nie żałowałem:):):)

przez kop 28 paź 2010, 19:16
ta wasza 'rozmowa' jest trochę bez sensu-sorry...
nie do końca wiadomo o co się kłócicie...
Ja jak najbardziej wierzę w cuda uznawane przez kościół, sam nieraz doświadczałem ciekawych przeżyć, więc Jogurt22, masz rację jeśli o to chodzi, z drugiej strony: Syr 38,1-15
dla tych co nie im się nie chce szukać:
Czcij lekarza czcią należną z powodu jego posług,
albowiem i jego stworzył Pan.
Od Najwyższego pochodzi uzdrowienie,
i od Króla dar się otrzymuje.
Wiedza lekarza podnosi mu głowę,
nawet i wobec możnowładców będą go podziwiać.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa,
a człowiek mądry nie będzie nimi gardził.
Czyż to nie drzewo wodę uczyniło słodką,
aby moc Jego poznano?
On dał ludziom wiedzę,
aby się wsławili dzięki Jego dziwnym dziełom.
Dzięki nim leczy i ból usuwa,
z nich aptekarz sporządza leki,
aby się nie kończyło Jego działanie
i pokój od Niego był na całej ziemi.
Synu, w chorobie swej nie odwracaj się od Pana,
ale módl się do Niego, a On cię uleczy.
Usuń przewrotność-wyprostuj ręce
i oczyść serce z wszelkiego grzechu!
...
Potem sprowadź lekarza, bo jego też stworzył Pan,
nie odsuwaj się od niego, albowiem jest on ci potrzebny.
Jest czas, kiedy w ich rękach jest wyjście z choroby:
oni sami będą błagać Pana,
aby dał im moc przyniesienia ulgi
i uleczenia, celem zachowania życia.
Grzeszący przeciw Strórcy swemu
niech wpadnie w ręce lekarza!

mam nadzieję że ten fragment trochę złagodzi wasz
spór:)

oczywiście wiem, że nawet świadkowie Jechowy popierają swoją naukę źle zrozumianymi słowami z pisma świętego ale myślę, że ten fragment jest właściwy jeśli chodzi o takie pytania.

Co teraz o tym myślicie?
kop

przez słońce_nie_wzejdzie 29 paź 2010, 15:29
Jedynataka napisał(a):
słońce_nie_wzejdzie napisał(a):
Dla mnie też to dziwne. Raczej powinniśmy dziękować Bogu, że stworzył medycynę ;)

Czy aby na pewno?
Wątpię czy Bóg jest ojcem takich leków.

http://www.piotrskarga.pl/ps,3274,5,0,1 ... macje.html

Czego ten artykuł ma dowodzić?
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

przez noowy6 01 lis 2010, 17:46
"Moim zdaniem zależy to od wiary jeśli mamy wiarę silną pokorę przed Bogiem to myślę że nasze uzdrowienie może dokonac się przez uzdrowienie i uwolnienie mocą Jezusa a jeśli nasza wiara jest słaba myśle że Pan będzie nas uzdrawiał przez lekarzy... Czytałem wiele świadectw o uwolnienie z lęków nerwic depresji gdzie uwolnienie dokonało się w Bogu..."
A ja powiem tak kiedyś wierzyłem w te zabobony (do 16 roku życia) teraz jestem ateistą i nic sie nie zmieniło więc bez roznicy.

http://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYR ... re=related uwielbiam kolesia.
"Żyj szybko, umieraj młodo"

przez Zenonek 01 lis 2010, 19:01
Amon_Rah,

Ma prawo sie wypowiadac zgodnie ze swoim sumieniem. Nikomu nic nie narzuca, tylko wypowiada swoje zdanie.

Swoja droga prawdziwa i mocna wiara moze tylko pomoc, chcialbym byc tak wierzacym.

przez LitrMaślanki 02 lis 2010, 00:39
Zenonek, ma prawo ,masz racje . Ale własne zdanie to nie wszystko .Liczy sie jeszcze odpowiedzialność za czyny i słowa . Takie wypowiedzi mogą odwrócić kogoś od leczenia na rzecz wiary ,mogą zaowocować pogorszeniem stanu zdrowi i ewentualnym samounicestwieniem ,co wtedy ? Komunał Bóg tak chciał ?

Równie dobrze mogę napisać ,że wiara w uzdrawiającą moc psiej kupy potrafi wyrwać nas ze szponów choroby .
Wystarczy w to wierzyć i jeść psią kupę sześc razy dziennie ( nie dosyć ze ktoś może przerwać leczenie ,to jeszcze mogę go narazić na infekcje ) no cóż ...ale mam prawo napisać co myślę ,nie?
LitrMaślanki

przez Zenonek 02 lis 2010, 10:14
LitrMaśalanki,

Gratuluje porownania wiary do psiej kupy :).

Leczenie jest podstawa, wiara moze byc tutaj bardzo pomocna, zwlaszcza przy problemach natury psychicznej.

Ja rozumiem, ze ludzie dotknieci nerwicami i depresjami przewaznie sa negatywnie nastawieni do wiary, ale bez przesady.

Najlepiej wszystko spluc, zanegowac, zbesztac. Taka to wlasnie kultura "smierci" dzisiaj panuje.

Dobrze, ze sam potrafie odroznic to dzisiejsze bagno.

przez Jogurt22 02 lis 2010, 15:38
Zaczęło się od mojej wypowiedzi więc pragnę się też w tej kwestii wypowiedzieć:
Tak jak napisałem wcześniej dalej będę się trzymał tego że uzdrowienie może dokonać się przez
uzdrawiającą moc Boga (znam takie osoby osobiście które uzdrowił Bóg jest też wiele świadectw) i sam doświadczam Jego mocy w moim życiu i słabościach,
ale tak jak napisałem stronę wcześniej trzeba zawsze rozeznawać trzeba rozwagi trzeźwego umysłu jaką drogę uzdrowienia
ma dla mnie Bóg jaka jest Jego w tym wszystkim wola. Słowo Boże wyraźnie mówi szukajcie a znajdziecie kołaczcie a otworzą wam Łk 11,9
Oprę się znów na słowie Bożym które mówi: O cokolwiek prosić Mnie będziecie
w imię Moje, Ja to spełnię J 14,14. Ja wierze w moc Chrystusa wierze w słowo Boże i wiem że słowo Boga w nowym testamencie
zapewnia mnie nie tylko w tym fragmencie ale też i w wielu innych że Bóg może wysłuchać i spełnić moją prośbę...
Kobieta cierpiąca na krwotok MK 5,25-34 Ten cud jest typowym przykładem uzdrowienia przez dotyk Boga w wyniku niezachwianej wiary w uzdrowienie!
Ale raz jeszcze zaznaczam że Bóg też leczy przez lekarzy i nie mam zamiaru im umniejszać. Podkreślam trzeba pytać
szukać i rozeznawać jaka wola Boża jest dla mnie. Jeśli jestem człowiekiem prawdziwej wiary mam prawo do tego żeby szukać uzdrowienia
w Bogu. Ty Panie nie odrzucasz dzieła rąk swoich!

P.S. Litr maślanki ten przykład z kupą rewelacja gratuluje...

a i nie mam zamiaru tu nikogo do niczego przekonywać to jest moje zdanie i tylko nim się dziele...

Wtedy będziecie szukali Pana Boga waszego i znajdziecie Go jeżeli będziecie do Niego dążyli z całego serca i z całej duszy Pwp 4,29!!!

przez noowy6 04 lis 2010, 12:23
"uzdrawiającą moc Boga " :D

Słowo Boże... http://www.wykop.pl/ramka/504227/czego- ... -z-biblii/ powodzenia ;)

I jak Amon bzdury gadasz !
"Żyj szybko, umieraj młodo"

Sortuj wg