Wiara czyni cuda

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Wiara czyni cuda

przez Lariana2 18 paź 2010, 09:18
niech każdy wierzy jak uważa i nie potępia sposobu innej osoby .a w praktyce w rodzinie nie zgadza się to bo jesli nie robie tak jak moja matka to sie potrafi obrazić i myślec ze jestem nie wiadomo jakim szatanem, a gdybym nie chciala pojsc do koscioła w niedziele to nie wiem co by mi zrobili.
https://mojeinteligo.pl/konkurs/index.php5?id=praca&wid=1028#
https://mojeinteligo.pl/konkurs/index.p ... a&wid=1028

przez Jogurt22 19 paź 2010, 15:27

przez InnerChange 19 paź 2010, 17:06
Jogurt22 +1 ode mnie. Jestem jednym z tych co wierza...jestem GORACO przekonany, ze wiara czyni cuda i za jej sprawa mozna "gory przenosic". Oczywiscie mam chwile zwatpienia...srednio czesto...wiem, ze nigdy nie zwatpie do konca a nawet sadze, ze moja wiara rozwija sie przez to powatpiewanie, ktorego jestem swiadom. Troszke to pokrecenie brzmi, przyznaje ;) Wierzcie lub nie ale modle sie ZA WAS (forumowiczow) i za inne osoby z problemami codziennie wieczorem od relatywnie dluzszego juz czasu. Nie rozpisuje sie dalej i...odsylam do mojego opisu ;)

pozdrawiam goraco!!!
"...Wierze w Jednego Boga - Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi i wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jogurt22 19 paź 2010, 19:00
http://www.youtube.com/watch?v=PexChJmK ... re=related

Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta która kocha syna swego łona?
A nawet gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o Tobie.
Oto wyryłem cię na obu dłoniach, twe mury są ustawicznie przede Mną Iz49,15-16

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał aby każdy
kto w Niego wierzy nie zginął ale miał życie wieczne. J3,16

Wzywam Pana godnego chwały i będę wolny od moich nieprzyjaciół ps18,4

Powierz Panu swą drogę i zaufaj Mu On sam będzie działał ps 37,5

Żywe bowiem jest słowo Boże skuteczne i ostrzejsze niż
wszelki miecz obosieczny przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha stawów
i szpiku zdolne osądzić pragnienia i myśli serca Hbr 4,12

Nie wyście Mnie wybrali ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to abyście szli i owoc
przynosili i by owoc was trwał aby Ojciec dał wam wszystko o cokolwiek Go poprosicie
w imię moje. To wam przykazuję abyście się wzajemnie miłowali. J 15,16-17

przez kop 19 paź 2010, 19:28
ja polecam psalm 121(120)
ewangelia z ostatniej niedzieli Łk 18,1-8 była super po prostu :)

polecam też:
http://www.youtube.com/watch?v=FvYjlyUEXTE -dla tych co mają wszystkiego dość...
http://bjhzseyrfasoudfljk.wrzuta.pl/aud ... bog_zaplac -według własnej interpretacji...

ja myślę tak:(też mam natrętne myśli na tle religijnym)
mam taki atak myślowy-ok może i dobre są niektóre z tych myśli, ale dlaczego wywołują takie reakcje lękowe... Wolę rozmyślać tak podczas modlitwy, albo wtedy gdy już opanuję lęk i myśli...

I myślę, że Bóg działa przez innych ludzi których spotykamy-to dla tych co myślą zbyt plastycznie, ale z drugiej strony sami też możemy go poznawać, ale nerwica z jednej strony stara się odrzucić nas od wiary, a zdgugiej ją wzmacnia...

Może myślicie inaczej, jak ktoś chce może pogadać na priva
kop

przez LitrMaślanki 19 paź 2010, 19:45
I myślę, że Bóg działa przez innych ludzi których spotykamy-to dla tych co myślą zbyt plastycznie, ale z drugiej strony sami też możemy go poznawać, ale nerwica z jednej strony stara się odrzucić nas od wiary, a zdgugiej ją wzmacnia...

Należy pamiętać ,ze jego narzędziami bywają też psychiatrzy,psycholodzy i farmaceuci . W takim wypadku ,OK.
LitrMaślanki

przez kop 19 paź 2010, 19:49
tak, właśnie o nich głównie mi chodziło...:)
kop

przez LitrMaślanki 19 paź 2010, 19:53
kop, Bardzo podoba mi się Twój stosunek do wiary ,pozbawiony elementów ekstremalnych .
Niestety są na tym forum ludzie nawołujący do odejścia od medycyny i "leczenie " się jedynie modlitwą ( dla mnie to bardzo chore persony )
LitrMaślanki

przez kop 19 paź 2010, 20:08
każdy człowiek nieco inaczej postrzega świat, ja szanuję poglądy innych jednak mimo, że mam nerwicę (wszystko analizuję) to dalej mam własny światopogląd, który kszałtuje się cały czas jak u każdego młodego człowieka...
jeśli np. chcemy rozwiązać jakiś spór to wysłuchujemy obu stron...
(myślę dosyć skojarzeniowo więc to co napisałem może nie być zbyt zrozumiałe)
być może te osoby samę doświadczyły dzięki takiemu myśleniu uzdrowienia i nie mogę powiedzieć, że na pewno nie mają racji...
z drugiej strony skoro nerwica to choroba emocji, a wiara wywołuje silne emocje to może to też jakaś droga wyleczenia...

u mnie akurat jest tak, że szukam psychologów chrześcijańskich, a psychiatry pytam się czy jest osobą wierzącą,
dużo dają rozmowy z księżmi, ale trzeba znaleźć dobrego(tak samo jak lekarza)...

jeśli jesteś niewierzący na pewno inaczej przeżywasz nerwice/depresje/lub tym podone (jeśli chorujesz) niż osoby wierzące
jest naprawdę wiele czynników...
kop

przez LitrMaślanki 19 paź 2010, 20:35
kop, nawet nie wiesz jak bardzo cieszy mnie Twoja obecność na forum :) Mam nadzieje ze i Ty jesteś zadowolony z tego forum .
LitrMaślanki

przez Sjenna 26 paź 2010, 11:19
Jestem raczej jedną z tych wierzących i muszę przyznać, że gdyby nie wsparcie "tej wyższej ręki" byłoby ze mną krucho... ;)
"Wszyscy mamy choroby,
Które sprytnie się przyczepiają i rozrastają
Nieważne jak bardzo się staramy.
Wszyscy mamy coś, co nas zakopuje.
Na szczęście odkopujemy siebie nawzajem.
Więc gdy choroba włącza moje ego
Wiem, że zadziałasz jak sprytne lekarstwo"

Incubus- dig

przez Jogurt22 26 paź 2010, 16:05
i chwała Panu!!!:)))

przez słońce_nie_wzejdzie 26 paź 2010, 17:04
LitrMaśalanki napisał(a):ludzie nawołujący do odejścia od medycyny i "leczenie " się jedynie modlitwą ( dla mnie to bardzo chore persony )

Dla mnie też to dziwne. Raczej powinniśmy dziękować Bogu, że stworzył medycynę ;)
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

przez Jogurt22 27 paź 2010, 16:02
Moim zdaniem zależy to od wiary jeśli mamy wiarę silną pokorę przed Bogiem to myślę że nasze uzdrowienie może dokonac się przez uzdrowienie i uwolnienie mocą Jezusa a jeśli nasza wiara jest słaba myśle że Pan będzie nas uzdrawiał przez lekarzy... Czytałem wiele świadectw o uwolnienie z lęków nerwic depresji gdzie uwolnienie dokonało się w Bogu...

[Dodane po edycji:]

ale kluczem i tak do Boga i do uzdrowienia w Nim jest zawsze wiara

Sortuj wg