Mieć siebie-najcenniejszy dar

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez mark123 31 sty 2013, 21:44
Tak sobie teraz myślę, bo niby siebie toleruję, ale gdybym wyszedł z siebie i obserwował z boku swoje życie, wygląd, zachowanie, to raczej nie mógłbym na siebie patrzeć.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez black swan 31 sty 2013, 22:53
ale gdybym wyszedł z siebie i obserwował z boku swoje życie, wygląd, zachowanie, to raczej nie mógłbym na siebie patrzeć.

Heh, dobre. Pewnie jakbym była obserwatorem własnego życia to też bym nie mogła na siebie patrzeć. Ciągle bym tylko narzekała "co ty dziewczyno robisz?! kobieto, weź się w garść, zrób coś ze swoim życiem, no i co nic nie robisz?! co tak siedzisz i gapisz się w ten monitor, zrób to inaczej, zrób tamto inaczej", pewnie miałabym dla siebie tysiąc dobrych rad. I pewnie byłyby to dobre rady, z których mogłabym skorzystać. Może nawet z nich skorzystam. :P
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez zmeczona123 31 sty 2013, 23:11
black swan, wlasnmie ;) moze wyobrazmy sobie siebie zboku dajmy sobie jakies rady i z nich skorzystajmy niby takie proste co:d :tel2:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mark123 31 sty 2013, 23:53
black swan napisał(a):Heh, dobre. Pewnie jakbym była obserwatorem własnego życia to też bym nie mogła na siebie patrzeć. Ciągle bym tylko narzekała "co ty dziewczyno robisz?! kobieto, weź się w garść, zrób coś ze swoim życiem, no i co nic nie robisz?! co tak siedzisz i gapisz się w ten monitor, zrób to inaczej, zrób tamto inaczej", pewnie miałabym dla siebie tysiąc dobrych rad. I pewnie byłyby to dobre rady, z których mogłabym skorzystać. Może nawet z nich skorzystam. :P

Ja bym do siebie mówił inaczej, w stylu np. "jesteś niczym", "zejdź mi z oczu", "wynoś się", "zachowujesz się jak upośledzony".
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez black swan 01 lut 2013, 00:01
mark123, to wykaż się odrobiną zrozumienia dla samego siebie. Popatrz na siebie z boku jak na swojego starego dobrego kumpla, z którym nie widziałeś się długi czas. Serce Ci się trochę nie kraja jak widzisz jak ten kumpel "zachowuje się jak upośledzony"? ;) Przecież to ciągle ten sam stary kumpel, tylko trochę się pogubił i trzeba mu poradzić co ma zrobić. :D Ja tak staram się patrzeć na siebie.

przez mark123 01 lut 2013, 00:46
black swan napisał(a):mark123, to wykaż się odrobiną zrozumienia dla samego siebie. Popatrz na siebie z boku jak na swojego starego dobrego kumpla, z którym nie widziałeś się długi czas. Serce Ci się trochę nie kraja jak widzisz jak ten kumpel "zachowuje się jak upośledzony"? ;) Przecież to ciągle ten sam stary kumpel, tylko trochę się pogubił i trzeba mu poradzić co ma zrobić. :D Ja tak staram się patrzeć na siebie.

Nie bardzo wiem, w jaki sposób miałbym spojrzeć, jak na kumpla. Zrozumieć siebie to akurat nie potrafię, zbyt dużo niejasności. Wiem, że ja to ja, wiem że od prawie 20 lat zachowuję się jak upośledzony, jakoś serce mi się nie kraja dla samego siebie.

przez Ledoux 03 lut 2013, 12:54
Jakiś czas temu natrafiłam na ten artykuł: http://www.pozaschematy.pl/2011/10/08/w ... go-siebie/ - to w związku z tym, że usłyszałam, że sobie pobłażam (co prawdopodobnie wielu z nas można by powiedzieć). Bardzo mi się spodobał i trafił do mnie, zwłaszcza ten fragment o prawdziwym przyjacielu któremu można zaufać i uzyskać od niego zrozumienie, wsparcie.
Ledoux

przez mark123 04 lut 2013, 01:14
Ja raczej nie mam współczucia wobec siebie.

przez black swan 04 lut 2013, 01:33
Artykuł jest super, przeszłam do testu na podanej tam stronie, niestety mam niskie współczucie dla siebie i dużą krytykę. Od dzisiaj to zmieniam. mark123, może spróbuj się nauczyć mieć to współczucie. ;)

przez mark123 04 lut 2013, 01:57
black swan napisał(a):mark123, może spróbuj się nauczyć mieć to współczucie. ;)

Obecnie to chyba nawet nie jestem w stanie się nauczyć w pełni. Nie bardzo wiem, jak miałbym zachęcić do działania akurat siebie, nie jestem raczej w stanie zrozumieć siebie, dopóki pewne rzeczy się nie wyjaśnioną (a to jeszcze może latami potrwa), a także nie bardzo wiem, jak to jest być podporą w trudnych momentach.

W sumie to miałem zamiar zrobić sobie też ten test, ale jest po angielsku, a tłumacz nie wszystko dokładnie przetłumaczy, więc zrezygnowałem z niego.

przez black swan 04 lut 2013, 16:02
mark123, pesymizm aż bucha z Twoich wypowiedzi. ;) Spróbuj NA SIŁĘ łapać się na każdym pesymistycznym stwierdzeniu i NA SIŁĘ odwracać je, choć nawet nie będziesz wierzyć w to nowe, odwrócone stwierdzenie. Samo nic nie przyjdzie, we wszystko trzeba włożyć jakiś wysiłek, nawet w najmniejsze zachęcenie się do działania.

przez mark123 04 mar 2013, 22:01
black swan napisał(a):Spróbuj NA SIŁĘ łapać się na każdym pesymistycznym stwierdzeniu i NA SIŁĘ odwracać je, choć nawet nie będziesz wierzyć w to nowe, odwrócone stwierdzenie.

Jakoś nie dostrzegam tutaj logiki.

przez tkamil20 06 mar 2013, 00:18
Najpierw musimy pokochać samych siebie, żeby inni mogli pokochać nas.

przez mark123 06 mar 2013, 02:13
tkamil20 napisał(a):Najpierw musimy pokochać samych siebie, żeby inni mogli pokochać nas.

Ja akurat nie zasługuję na to, by siebie pokochać, nigdy nie umiałem poradzić sobie w prostych sytuacjach, nie umiałem i nie umiem zbyt wielu rzeczy, zawsze miałem krytycznie wysoką nadwrażliwość emocjonalną, zawsze byłem tchórzem (byle czego się bałem i starałem się unikać jak ognia tego, czego się bałem oraz tego, z czym nie mogłem sobie poradzić i czego nie umiałem zrobić). Bez sensu pokochać siebie za same słabości.

Sortuj wg