Mieć siebie-najcenniejszy dar

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez IceMan 09 kwi 2007, 14:25
kasiek napisał(a):Ja chyba niestety nie umiem siebie pokochac i musze to zaakceptowac

A ja myślę, że potrzeba Ci na to czasu.
Przyjaciel forum

przez Inutka 09 kwi 2007, 14:52
Kasiek - to musi troszkę trwać, nie od razu i nie z dania na dzień budzimy się z miłoscią do siebie. Tak sobie myślę...poza tym to, ze mamy wady nie znaczy, że mamy siebie nie lubić :) ja nawet czasem siebie lubię :oops:
smutnośmieszna

przez ashley 09 kwi 2007, 18:22
Kasiek ja jednak Cię gorąco zachęcam, żebyś to zrobila. Jak ja przestalam siebie kochać wszystko stracilo sens. Jak pokochalam zaczęlo odzyskiwać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Inutka 09 kwi 2007, 20:29
Ashley - to prawda :) ale to strasznie trudne...znaleźć w sobie siłę....a jak się już znajdzie to siłę do kochania siebie...jak ja utrzymać? Te wahania są chyba najgorsze....
smutnośmieszna

przez ashley 09 kwi 2007, 21:09
Inutka powiem Ci tak. Jak już pisalam ja pokochalam siebie w największym kryzysie, w największej beznadziei. I nie mam żadnych wątpliwości co do tego, czy siebie kocham. Kocham. Możesz mieć mnóstwo wahań, co do siebie, ale do tej milości nie powinno ich być. Jeśli są to może jednak nie pokochalaś siebie tak naprawdę. Bo milość bezwarunkowa nie stawia warunków. Pokocham Cię, jak już będę pewna, że jesteś ok. Nie tak się nie da. Pokochać siebie trzeba ze świadomością wszystkiego co w nas zle. To jest prawdziwa milość. Do siebe samej, do życia i innych spraw możesz mieć masę wątpliwości, ale jak pokochasz siebie to już nigdy bez względu na wszystko nie będziesz chciala przestać. Bo to jest wspaniale ;) A ta sila caly czas w Tobie jest. Mimo, że jest czasem ciężko, zawsze jest w nas coś, co pomoże nam iść do przodu.

przez Inutka 10 kwi 2007, 23:44
dzis trudno mi w to uwierzyć....
smutnośmieszna

przez ashley 14 kwi 2007, 12:10
A jak jest dzisiaj?

przez Inutka 16 kwi 2007, 23:49
Swiadomość robienia włąściwych rzeczy...bycia pomocnym...pomaga
smutnośmieszna

przez Clarity 17 kwi 2007, 14:50
Nie ma sensu patrzyć na innych.

Bo tak naprawdę wszystko jest subiektywne.

I jeżeli nie zmieniamy kierunku - to zawsze będziemy otrzymywać to, co zawsze otrzymywaliśmy.

Czasami jest tak, że człowiek coś po drodze gubi.

Ale wtedy trzeba się zatrzymać, szybko zawrócić, zabrać to, co się utraciło i iść dalej.
--

"When there's a will, there's a way"

przez wiatr 02 maja 2007, 22:10
Od czasu jak doprowadziłam siebie do siebie to z całą pewnością mogę powiedzieć , jest to najcenniejszy dar. Wiedzieć z całą pewnością że się jest całkowicie odpowiedzialnym za swoje czyny, decyzje i móc się śmiać nawet do samej siebie z siebie. ;) Pa
"mój przyjaciel wiatr"

przez Anczitka 03 maja 2007, 22:18
ja to czasami mam wrazenie ze obcowanie samemu z soba(w moim przypadku)jest lepsze niz z innymi ludzmi...moze dlatego ze mam tez specyficzne poczucie humoru i najjbardziej to ja rozsmieszam sama siebie:)zawsze bylam wesolkiem, kiedy przestalam sie smiac z glupotek wiedzialam ze cos jest nie tak teraz ostatnio juz po 2 tyg.leczenia haham na nowo:)to jest jakis znak!

Moim duzym problemem bylo to ze w srodku dzialo sie zemna calkiem co innego niz na zewnatrz nie uwalnialam emocji teraz jest juz lepiej jakie to szczescie dotrzec chociaz ta minimalna roznice w zmianie na lepsze:)BYC KIMS-BYC SOBA

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:19 pm ]
dopoki nie pokochasz siebie bedziesz miala problem z kochaniem innych!
Anczitka

przez ashley 03 maja 2007, 22:23
Anczitka napisał(a):BYC KIMS-BYC SOBA

Święte slowa ;) Lepiej tego ująć nie można

przez Anczitka 04 maja 2007, 12:43
ashley!ti jak na swoj wiek to kumata dziewuszka jestes:)respect!

teraz to wam powiem ze jest coraz lepiej ale wczesniej to ja mialam straszne paranoje zwiazane z otoczeniem wydawalo mi sie ze wszyscy sie na mnie patrza wszyscy oceniaja kazdy moj ruch nie moglam sie wogole wyluzowac!tym bardziej ze wrogie spojrzenia Szczeciniakow-specyfika:P co tez doprowadzalo do tego ze przestawalam byc soba i czuc wrogosc wobec innych jak taki alien bylam :)teraz jest lepiej Latwiej milosc w nienawisc jest zamienic niz odwrotnie ja zmieniam swoja nienawisc w milosc i chce zyc dla innych jak Bob Marley mam misje:):) aaa ja przestaje zwracac uwage na tych wszystkich ulicznych statystow......
Anczitka

przez ashley 05 maja 2007, 10:57
Anczitka napisał(a):ashley!ti jak na swoj wiek to kumata dziewuszka jestes:)respect!

Dzięki ;)

Anczitka napisał(a):teraz to wam powiem ze jest coraz lepiej ale wczesniej to ja mialam straszne paranoje zwiazane z otoczeniem wydawalo mi sie ze wszyscy sie na mnie patrza wszyscy oceniaja kazdy moj ruch nie moglam sie wogole wyluzowac!

z tego co widze to masa osob tak ma, spoko nie jestem sama :) dopiero niedawno udalo mi sie to olac
Anczitka napisał(a):aaa ja przestaje zwracac uwage na tych wszystkich ulicznych statystow......

i bardzo dobrze

Sortuj wg