Mieć siebie-najcenniejszy dar

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez zlasu 03 kwi 2011, 19:37
paradoksy napisał(a):dlaczego my tak nie możemy?

Co innego, gdy czyjeś kalectwo czy choroba są dla otoczenia od razu widoczne, a co innego, gdy są one skrywane gdzieś głęboko i w dodatku nie wiadomo jak je komuś innemu opisać.

przez agorek 04 kwi 2011, 11:57
paradoksy napisał(a):mamy 2 ręce i 2 nogi
i jest nam źle

najwazniejszym organem w ciele jest mozg i jak on jest "zepsuty" to lipa , mozna miec 10 rak i nog i nic to nie da.

przez pariram 11 kwi 2011, 19:47
A ja z całkiem innej beczki skrobnę...

Witam wszystkich bardzo serdecznie :D Jestem tu nowiusieńki, ale po lekturze całego wątku czuję się, jakbym wrócił do domu, po wieloletniej tułaczce :D
Naprawdę Wasz optymizm i niekiedy wspaniałe rady dają mi parę do tego aby walczyć i w końcu odnaleźć siebie. Dzięki :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mortus 27 lut 2012, 17:16
Podłącze się do wypowiedzi mojego przedmówcy,chwalić jahve,jehove,kryszne szirne,płonąca dynię ,wielkiego dolara,shiwe,allaha czy kogo tam kto wyznaje i wierzy że natchnął kogoś do stworzenia tego forum :D
Pain...is divinity...Every human being needs to believe in something,they say.And yes ,i do believe...I do believe in sexual depravation and this is my god and my religion.Will you follow me...?
Are you ready accept my domination?!

przez Pieprz 28 mar 2012, 13:58
Ja mam pytanie. Czy lepiej kochać się takim jakim jest; czy lepiej chcieć być kimś lepszym i do tego dążyć?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez Matthias 28 mar 2012, 17:51
Bardzo dobrze zadane pytanie. Oto jest pytanie, które opisuje mój problem. Nie umiem zaakceptować siebie. Cały czas mam wrażenie, że ludzie, którzy mnie otaczają są lepsi, ładniejsi, kreatywni i pomysłowi. Ja się odnoszę do samego siebie bardzo negatywnie. Nie czuje do siebie żadnej sympatii, ale dążenie do tego by być lepszym powoduje, że pogłębia się mój kryzys wartości i zapętlam się w ciągłym myśleniu by być kimś lepszym by mieć to coś czego rzekomo nie mam!

przez Nivia 28 mar 2012, 18:45
No to widzę,że nie tylko ja mam takie problemy, uff. W moim przypadku jeśli chodzi o akceptację siebie jest tak : wstaję, patrzę w lusterko i stwierdzam,że jest "okej". Następnego dnia wstaję, patrzę i odczuwam do siebie jakąś odrazę, stwierdzam,że wszystko jest "blee" i tak przez następny tydzień, dwa.. Aczkolwiek sądzę,że niektórych cech, wartości itp. nie można zmienić i należy zaakceptować siebie takim jakim się jest, a dążenie do zmian na siłę nie jest wcale takie dobre, bo skutki tego mogą być negatywne. Szkoda tylko,że to dążenie do akceptacji swojego ja jest tak trudne.. ;/

przez Pieprz 28 mar 2012, 18:55
Bardzo dobrze zadane pytanie.
Thx. Przyszło mi do głowy bo każdy zawsze trąbi że trzeba się kochać takim jakim się jest itp. a ja zawsze wychodziłem z założenia że skoro się nie lubię to zamiast się "pokochać" wolę się zmienić na kogoś kogo polubię. Tak robiłem latami i mam sukcesy na tym polu.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez amelia83 28 mar 2012, 19:52
Matthias napisał(a):Bardzo dobrze zadane pytanie. Oto jest pytanie, które opisuje mój problem. Nie umiem zaakceptować siebie. Cały czas mam wrażenie, że ludzie, którzy mnie otaczają są lepsi, ładniejsi, kreatywni i pomysłowi. Ja się odnoszę do samego siebie bardzo negatywnie. Nie czuje do siebie żadnej sympatii, ale dążenie do tego by być lepszym powoduje, że pogłębia się mój kryzys wartości i zapętlam się w ciągłym myśleniu by być kimś lepszym by mieć to coś czego rzekomo nie mam!

wstydze sie siebie znowu aaaaaaaaaaaaa
ja cały czas poróbnuję sie z innymi, nie lubie siebie, nienawidzę , od zawsze miałam niska samoocenę

Przepraszam, że tak biadolę.
Wy tu piszecie o krokach naprzód a nie w tył.
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Bonus 30 mar 2012, 16:22
Każdy człowiek ma siebie, tylko bardzo wielu ludzi nie akceptuję swoich kompleksów, ułomnośći i starają się to ukrywać przed innymi. Ja też mam kilka kompleksów, ale nie są one aż tak istotne i raczej nie kryję się z nimi. Bardzo siebie lubię, swoje dobre wartośći, swoje zdanie, dobry charakter, ale nie potrafiłbym żyć dla samego siebie, bo nie jestem egoistą, jak wielu innych. Ja potrafię dzielić się z innymi swoimi wartośćiami, rozumieć innych, wspierać innych, tylko nie mam z kim się tym podzielić.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

przez DariuszP 22 sie 2012, 00:17
Jeśli czegoś mocno pragniemy to na pewno uda nam się to odnaleźć lub osiągnąć. W dochodzeniu do celu są ważne dwie rzeczy czytanie i działanie. Nie ma problemu, który nie byłby już kiedyś rozwiązany. Jeśli chcesz być sobą i żyć pełnią życia zacznij czytać jak robią to inni jak do tego doszli. Każdy z nas na pewnym etapie kogoś naśladował, ale żeby żyć pełnią trzeba porzucić swego " nauczyciela" i dalej iść samemu.

przez migoku 23 wrz 2012, 16:59
Mushroom:
Mamy
Ja „realne” – jaki człowiek rzeczywiście jest
Ja „idealne” – jaki człowiek chciałby być
Twoja jaźń składa się z tych obydwu Ja
Ja idealne to Ty prawdziwy, Twa dusza do której dążysz w swym rozwoju.

Rozbieżność między realnym i idealnym "Ja" – faktycznym i pożądanym – wyznacza poziom
samoakceptacji, co wpływa na poczucie własnej wartości.

Odpowiedź jest rozległa na Twe pytanie, jest już w Tobie i na Twych oczach i bardzo prosta do zaakceptowania. Jeśli już się zdecydujesz jaki chcesz lepiej być też zobaczyć że możesz to pięknie połączyć.

matthias:
Karmisz zły obraz siebie. I to Ci wychodzi. Pogłębiasz kryzys a tego nie chcesz. Pokochasz siebie gdy nie akceptujesz? Może problem leży w złym postrzeganiu innych i siebie. Jesteś szyszką a inni są drzewami - projekcja. Jak się zorientujesz to wyluzujesz, nie idealizuj. A znajdziesz siłę na to co silne w Tobie. Posłuchasz teraz o lustrze...

Nivia:
w lusterku... raz powiesz "ok" a częściej "blee". Oscylujesz. Pełno złego spojrzenia, tego "blee" więc jest w Tobie.
Teraz patrz. Zabieram Ci lustro i co widać? Patrz na siebie bez projekcji. Pamiętaj możesz popatrzeć teraz na matthias'a, mushroom'a i jacy oni są na prawdę? Prawdę widać gdy się nie patrzy po sobie.
Patrząc w lustro wyciągaj tą dobrą Nivię z siebię - to ćwiczenie. Aczkolwiek jak będziesz wyglądać tydzień dobrze a dzień źle to niektóre cechy zmienią się same. Pokochaj się w doświadczeniu.

przez pysiunia 23 wrz 2012, 17:10
Dlaczego spoglądasz zawsze w tę drugą stronę?
Dlaczego ciągle myślisz, że inni mają więcej szczęścia?
Tak łatwo twierdzisz, że innym się powodzi o wiele lepiej ...
Ten drugi brzeg wydaje ci się zawsze piękniejszy.

Może dlatego, że jest od ciebie oddalony,
a ty patrzysz, jak skamieniały, zauroczony tym pięknym widokiem.

Czy przyszło ci kiedyś na myśl, że na tym drugim brzegu inni także na ciebie patrzą i sądzą, że to ty masz więcej szczęścia?

Oni też zauważają wyłącznie twoją lukrowaną stronę.
Mniejszych i większych trosk, i kłopotów nie znają.

Szczęście nie leży na drugim brzegu ! Twoje szczęście znajduje się w Tobie :-)
Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, wierz w siebie, nie szukaj udanej osobowości i powielaj jej.
Jestem sobą, bo oryginały są więcej warte niż kopie :)

przez nomorewords43 26 wrz 2012, 15:15
83alicja napisał(a): mam taki problem, że NIE WIEM KIM JESTEM. Szukam i tylko robię sobie jeszcze większy bałagan w głowie. Jestem strasznie zagubiona.

Cieszę się. Nie tyle z tego, że jesteś zagubiona, ale z tego, że zdajesz Sobie z tego sprawę.
"Wiem, że nic nie wiem", to świetny początek.
Zaczniesz szukać Siebie już dziś a za 20 lat znajdziesz na pewno.

p.s.
Ledwo wypiłem herbatę a Jej post zniknął, czyżbym cytował ducha?
nomorewords43

Sortuj wg