Mieć siebie-najcenniejszy dar

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Mieć siebie-najcenniejszy dar

przez Rupak 07 gru 2010, 14:28
dziękuję Marcinie za odpowiedź. Nie wierzę w Boga, ale w swoim poście masz dużo racji i dałeś mi do myślenia. Szczególnie tym zdaniem "Po pierwsze to musisz odkryć swą wewnętrzną siłę i uwolnić swój ukryty wewnętrzny potencjał :) Odnaleźć siebie to odkryć źródło szczęścia, siły, mądrości i wszelkiego dobra, które bije w sercu każdego z nas...kiedyś przeczytałem to na pewnej stronie:) Odnajdziesz siebie gdy we wszystkim będziesz widziała Prawdę."
Dziękuję za odpowiedź ;)

przez Marcinek231 07 gru 2010, 20:56
Nie ma za co, nie dziękuj, jestem po to by wspierać zarówno siebie samego jak i innych Nerwusków:) ale słuchaj. Nie wierzysz w Boga. Powiedz kto to jest Bóg? Choćby według biblii. Jezus i Bóg to dwie różne osoby skoro Jezus był synem bożym. Tak więc Bogiem może być wszystko co jest dobre i wskazuje Ci drogę. Uznaj więc za swojego wewnętrznego Boga swoją podświadomość. Uwierz że ona w swojej bezgranicznej mądrości tworzyła każdy atom Twojego organizmu, ona też potrafi i wie jak Cię uleczyć ! :) musisz po prostu nauczyć się panować nad świadomością i podświadomością. Świadomość to taki nasz naturalny selekcjoner, który ocenia nasze myśli, wierzenia i dążenia i potem przekazuje je naszej podświadomości, ta z koleji nie selekcjonuje i realizuje zarówno te złe jak i te dobre myśli, dlatego tak ważne jest ciągłe pozytywne myślenie, aby wmówić naszej podświadomości że wszystko jest w porządku. Słyszałeś pewnie o wielu różnych cudownych uzdrowieniach. To nic innego jak nasza silna wiara która zaowocowała poprawą naszego stanu zdrowia :) nie żadna magia (przepraszam jeśli koliduję z czyimiś przekonaniami religijnymi). W Biblii nie raz Jezus przytaczał słowa rzędu "uwierzcie a będzie wam dane", "błogosłąwieni Ci którzy nie widzieli a uwierzyli" i jest tego pełno. To nic innego jak dawno odkryta potęga podświadomości. Wnioskując - jeśli czegoś naprawdę mocno chcesz, marzysz o tym i mocno w to wierzysz, to Twoja podświadomość spełni Twoje marzenia i poprawi komfort życia:) Przeczytaj sobię choćby w Ebooku książkę "Potęga podświadomości". Jest tam dużo przykładów i porad jak manipulować podświadomością:P Ciekawostką jest fakt, że gdy uwierzysz naprawdę i wmówisz swojej podświadomości że jesteś np. pijany, to będziesz pijany:) Tylko to już wymaga dużej znajomości manipulacji podświadomością:P Taka magia^^ pozdrawiam:) jakbyś nie mógł znaleźć ebooka to GG:P
---nie ufam nikomu, kocham tylko tych co na to zasłużyli---

przez Rupak 07 gru 2010, 21:11
Tak, masz rację. Potęga autosugestii jest zaiste wielka :) nie wierzę w Boga jako takiego, ale wierzę w reinkarnację.
Dzięki za tak obszerne odpowiedzi.

I tak na marginesie, jestem kobietą :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sjenna 17 gru 2010, 11:50
Szukałam odpowiedniego miejsca do wpisania tego, co mi leży na sercu. Jestem zagubiona i nie wiem za bardzo, co ze sobą począć, więc chyba dobrze trafiłam :) Kiedy zachorowałam na depresję miałam ok. 14 lat, leczenie zaczęłam dopiero w wieku 15 lat(głupia!) i niedługo dobije mi 16. Mam wrażenie, że straciłam te dwa lata życia, patrząc na to jak rozwinęli się inni ludzie. Ten czas był totalną torturą i cieszę się, że powoli z tego wychodzę. Zaczynam już żyć, a nie wegetować. Ale powrót do "rzeczywistości" jest dosyć ciężki. Czuję, że depresja spowodowała totalne wewnętrzne spustoszenie i z rezolutnej,rwącej się pomocy innym, nauki dziewczyny stałam się "kimś", kogo ciężko mi sprecyzować. Zawsze miałam niskie poczucie wartości, teraz to się tylko pogłębia. Nie wiem kim jestem, jaka jestem, czego chcę, do czego dążę. Ciężko jest żyć jak taki człowiek bez osobowości, jak kawał mięsa, który spełnia biologiczne potrzeby. Totalnie nie wiem, co mam z tym zrobić. Mam wrażenie, że wszyscy mnie nienawidzą tak jak ja siebie nienawidzę. Obiecałam sobie, że się nie poddam, ale po prostu NIE WIEM co zrobić
"Wszyscy mamy choroby,
Które sprytnie się przyczepiają i rozrastają
Nieważne jak bardzo się staramy.
Wszyscy mamy coś, co nas zakopuje.
Na szczęście odkopujemy siebie nawzajem.
Więc gdy choroba włącza moje ego
Wiem, że zadziałasz jak sprytne lekarstwo"

Incubus- dig

przez sebastian86 03 mar 2011, 20:09
miec Ją - najcenniejszy dar
We Are The Champions 2016(L)

przez malwinka12 08 mar 2011, 13:59
Dokładnie:) Największy skarb dla człowieka to jego druga połówka:)
Ostatnio edytowano 08 mar 2011, 14:02 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: double post

przez baja52 08 mar 2011, 20:32
Mieć siebie - najcenniejszy dar. Zgadza się, bo tak naprawdę nikogo innego nie możemy mieć. Możemy mieć siebie, żyć ze sobą w zgodzie, lubić ze sobą przebywać. Relacja z samym sobą to najważniejsza relacja jaka istnieje, relacje z każdym innym to odzwierciedlenie tej relacji.
Odnajdźsiebie.pl

przez Natusia 08 mar 2011, 21:32
ja mogę być sama całe życie.... nie wiem czy by ktoś ze mną wytrzymał
...śmierć jest spokojna łatwa życie jest trudniejsze...

przez herpatka 08 mar 2011, 22:45
sjenna ja mam 25 lat i czuje sie dokladnie tak samo - nie wiem kim jestem, nie wiem czego chce i do czego daze. patrze na innych. podziwiam sukcesy i mam wrazenie ze nikt mnie nie lubi i nawet nie wiem za co. nie mam nic. jak mam zdecydowac cokolwiek to poprostu nie wiem. nie wiem. nie wiem. nie mam siebie.

przez depresyjny86 11 mar 2011, 20:15
Coś autorka tematu się nie odzywa.
:)

przez amelia83 20 mar 2011, 16:05
ashley..przeczytalam wlasnie Twoja pierwsza w tym temacie wypowiedz i mam lzy w oczach..oczyszczajace
dziekuje!!! pikne i prawdziwe
p.s . uwielbiam ten kawalek k.nosowskiej "czas spelnienia" :105:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Thazek 20 mar 2011, 17:37
Lepiej być samemu niż kogoś krzywdzić... :roll:
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

przez dar 23 mar 2011, 19:06
.. lepiej być samemu niż ktoś ma ciebie krzywdzić. :lol:
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

przez Thazek 23 mar 2011, 19:55
dar napisał(a):.. lepiej być samemu niż ktoś ma ciebie krzywdzić. :lol:

Czemu tak twierdzisz?
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

Sortuj wg