Mieć siebie-najcenniejszy dar

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Mieć siebie-najcenniejszy dar

przez ashley 09 kwi 2010, 21:30
Moja Droga, wyjście z bagna zajęło mi kilka lat. Ale miałam dość zawiłe i liczne problemy. Ale pewnie można wyjść z tego znacznie szybciej. Im szybciej uświadomisz sobie co jest Twoim problemem im szybciej weźmiesz się za rozwiązanie tym lepiej. Sama walka jak już uświadomiłam sobie pewne rzeczy trwała krócej. Ale niestety to proces który wymaga cierpliwości. Ale nie martw się, bo efekty długotrwałej pracy mogą być zachwycające ;)

przez Lariana2 11 kwi 2010, 16:45
Dziękuje Ci za odpowiedź ^^ Wiadomo każdy jest inny ale chciałam się dowiedzieć jak jest u Ciebie. Czy to forum pomaga ci w pewien sposób. Moja była psycholożka mówiła ,żebym tu nie wchodziła że lepiej będzie jak sie zapisze na forum rysunkowe niz to ,bo wtedy się nakrecam problemami innych i siedze w bagnie. Ale to między innymi dzieki temu forum zrozumiałam że warto szukac pomocy niż upijać się czy zjadać uspokajacze.
Mój znajomy wyszedł z tego. Najpierw my wszyscy (kilka osób) za namową znajomej ,poszliśmy na terapie grupową. Mi się nie spodobało ale oni tam zostali. I po paru wizytach ,miesiacach chodzenia tam .Po zrozumieniu samemu o co w tym chodzi ,jaki jest jego problem zaczał zmieniać swoje zycie. Pomimo tego ,że psycholog wcale nie twierdziła że jest zdrowy..
Nie wiem czemu to piszę ale chce się jakoś pocieszyć w Was ,że warto ,że jest jakaś szansa ,a sposobów jest wiele. Jestem na plastycznych studiach i odkryłam w malowaniu coś niesamowitego. Malowaniu duszą ,niekoniecznie zadane rzeczy,niekoniecznie ładne .
N ie twierdze ,że mam siebie ,że siebie lubie ale chyba jest lepiej. Lepiej niz rok temu kiedy chciałam zniknać ,wtopić się w łóżko. I czasem odczuwam siebie, swoje ciało.
https://mojeinteligo.pl/konkurs/index.php5?id=praca&wid=1028#
https://mojeinteligo.pl/konkurs/index.p ... a&wid=1028

przez wielbłądzica 11 kwi 2010, 19:18
Ja ostatnio miałam wyjazd taki... Mialam okazje zaprezentowac sie z dobrej lub zlej strony. Nerwy wszystko ulozyly po swojemu. Postanowilam pozwolic sobie byc przypałowym człowiekiem :). A co? Mam swoje zdanie... Czasami lubie zrobic na przekor swojemu wewnetrznemu poganiaczowi. Tylko wlasnie... Siedze teraz w domu, a mysle, ze lepiej by bylo zrewidowac te poglady w sytuacjach gdy trzeba sie zetknac z ludzmi. No zobaczymy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez soulfly89 12 kwi 2010, 03:27
angsthasse napisał(a):Jak np. rano wstac i spojzec w lustro i zamiast myslec o boze jak ja wygladam, wstac spojzec w lustro i pomyslec , milo cie widziec jestes jeszcze zaspana ale ciesze sie ze cie widze.

Strsznie sympatyczne zdanie! Będe sobie mówić podobnie: jesteś zaspana, masz worki pod oczami, ale jak się uśmiechasz, to wyglądasz całkiem fajnie, więc się uśmiechnij kochanie, to chyba właśnie jest akceptacja :mrgreen:

Postanowilam pozwolic sobie byc przypałowym człowiekiem :)
Wydaje mi się, że ja pozwalam sobie na coś podobnego :) Bo nie mam wyboru w niektórych sytuacjach :) po prostu muszę się zgodzić na to jaka jestem. A może czasami to tylko ode mnie zależy czy coś widzę jako przypałowe. Bo parzcież czasem każdy zrobi z siebie debila :mrgreen: i chyba nie ma co się tym tak przejmować?

przez ashley 12 kwi 2010, 22:32
N ie twierdze ,że mam siebie ,że siebie lubie ale chyba jest lepiej. Lepiej niz rok temu kiedy chciałam zniknać ,wtopić się w łóżko. I czasem odczuwam siebie, swoje ciało.

Dobrze to słyszeć, bardzo dobrze;) To teraz czekam aż za jakiś czas napiszesz, że jest jeszcze lepiej;)

Co do pozwolenia sobie na bycie przypałowym - ważna rzecz, to samo jeśli chodzi o kontakty z ludźmi - mega ważna umiejętność, którą musimy szlifować.

przez Lariana2 13 kwi 2010, 18:08
Dziękuje ashley ^^
Czasem kiedy jestem załamana i płacze to słyszę w sobie taki pocieszający głos i jakbym sama siebie przytulała .Takie ciepło od siebie.
I łapie się na tym kiedy się znowu załamuje nad dany problem to powiedziałam sobie Stop,nie chce żeby to ciągle wracało ,tak wyglądało.
Też tak macie? Czujecie w sobie twardą w miarę osobę i jednocześnie zagubione dziecko ,które potrzebuje opieki?

przez ashley 13 kwi 2010, 18:49
Dokładnie tak jest. Ja czuje, że jestem twarda, że mam w d..... pewne rzeczy, że jestem pewna siebie, silna itd. Ale pewne rzeczy są w mojej psychice, pewne urazy, które sprawiają, że to co myślę świadomie idzie w maliny i czuję w sobie małe dziecko zagubione, płaczące, bojące się i ja muszę się nim zająć bo się nie uspokoi. Dobrze, że jestem twarda bo inaczej bym nie zapanowała nad tym:/ To jest masakra prawdziwa czasem. Męka. Dzisiaj też zaczęło mnie ścinać z nóg na skutek pewnego wydarzenia, ale oczywiście ustałam na nich;P Czasem jak uruchamia się we mnie przeszłość mam ochotę powiedzieć Boże litości...

przez Lariana2 21 kwi 2010, 20:46
Ja od paru miesięcy przestałam sobie wmawiać że jestem twarda i może dlatego tak się rozkleiłam ,że płakałam często.. często ,-codziennie.

przez ashley 21 kwi 2010, 23:00
To dobrze, nie można w sobie tych uczuć tłumić, lepiej je wyrzucać z siebie. Ja też się nie wstrzymuję od płaczu jak nie wytrzymuję. To zawsze przynosi ulgę. Ostatnio też często mi się to zdarza.

przez Fable 22 kwi 2010, 12:53
ten temat mnie dołuje... :|

przez ashley 22 kwi 2010, 18:30
Bo to jest tragicznie dołujące, jak człowiek nie może być sobą, bo COŚ(wiadomo co) go ogranicza. Mnie ta myśl rujnuje na maxa.

przez Fable 23 kwi 2010, 10:24
ashley napisał(a):Bo to jest tragicznie dołujące, jak człowiek nie może być sobą, bo COŚ(wiadomo co) go ogranicza. Mnie ta myśl rujnuje na maxa.

Taaaa... niestety.... wyalienowanie od społeczeństwa zrujnowało mnie na maxa, ale teraz dzieki lekom staram się podnieść i wrócić do życia. Chociaż z tego co widze nie zawsze mi to wychodzi... eh... ale sie staram!!! Podobno trzeba zachowac dystans do ludzi i nie mozna popadac w druga skrajnosc bo mozna sie niezle sparzyc. No ale jakos trzeba zyc. I w miare swoich mozliwosci otwierac sie na innych...

przez Lolita 23 kwi 2010, 14:26
W życiu zawsze znajdzie się coś co nas będzie ograniczać. Najważniejsze by żyć według siebie a nie podanych schematów oraz móc decydować za siebie.
Wyobraź mnie sobie; nie zaistnieję, jeśli mnie sobie nie wyobrazisz.

Lolita

przez Lariana2 26 kwi 2010, 19:18
Lolita napisał(a):W życiu zawsze znajdzie się coś co nas będzie ograniczać. Najważniejsze by żyć według siebie a nie podanych schematów oraz móc decydować za siebie.

Przed chwilą miaam rozmowę z matką na temat pracy. Tzn kończy mi się a ona chce żebym sobie to przedłuzyła .Ja czuje że chce odpoczac ,odetchnać. Od roku ,matury tylko pracuje ciągle i zero odpoczynku. To est dobre ale wiecie jak to jest jak się non stop pracuje -to męczy. I chce odpoczać ,zając się sobą i potem pracować ,przenieść się do innego miasta ,a ona załozyla sobie z góry inną wizję mojej przyszłości i nie rozumie ,tego chociaz mowi ,że rozumie, ze JA potrzebuje odpocząć!

Sortuj wg