Jak nauczyć się śmiać?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez K. 07 sty 2008, 19:57
Zahn, to skoro koniec przyjemnej rozmowy oznacza koniec uśmiechu, to znakiem tego musisz znaleźć osobę, która zawsze zmusi Cię do szczerzenia zębów.

Czy taka już jest ?
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

przez Zahn 07 sty 2008, 20:32
K. napisał(a):musisz znaleźć osobę, która zawsze zmusi Cię do szczerzenia zębów. Czy taka już jest ?

Nie ma, ale to bardzo dobra rada i zdaje sobie sprawę z tego, że uśmiech musi mieć swojego odbiorcę, stałego odbiorcę, że się tak wyrażę. Tyle, jeśli chodzi o teorię, bo z praktyką to kuleję. Niestety nerwica lękowa bardzo ogranicza, a deprecha odbiera nadzieję.
"Śpiewać... Cieszyć się majem... Niektórzy to mogą..."

przez K. 07 sty 2008, 21:34
Ograniczanie ograniczaniem, ale można coś z tym zrobić ?
Wydaje mi się, że ta wiara w ten uśmiech na pewno pomoże.
Bo pomyśl - czy skoro mówienie przychodzi gorzej, to nie można się do kogoś ładnie uśmiechnąć ? A ktoś właśnie ten Ktoś odwzajemni ten uśmiech.
Może to właśnie będzie ten stały odbiorca ?

A jeśli nie, to zawsze jakiś krok do przodu - ciągle uśmiech będzie Tobie towarzyszył, a i inni ludzie chociaż na chwilę będą mieli weselszy świat :smile:
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez luthien 07 sty 2008, 22:31
Odpowiedź na pytanie z tematu: znaleźć takich ludzi przebywając z którymi będziemy mieć ochotę na uśmiech, taki prawdziwy, nie udawany, a to może się udać, gdy czujemy się dobrze w otoczeniu bliskich nam ludzi.
Ja uśmiecham się często i lubię rozśmieszać innych, co czasem widać po moich postach. Uwielbiam używać tego pana - :mrgreen: , bo jak go użyję, to zaraz uśmiech się pojawia na mojej gąbce. Oczywiście uśmiecham się jeżeli czuję się swobodnie, a czuję się swobodnie w towarzystwie ludzi, których lubię. A tu na forum dość często się uśmiecham, więc chyba trochę was muszę lubić :mrgreen: Czasem jak myślę o miłych rzeczach, to też się uśmiecham, zdarza mi się to nawet w autobusie :mrgreen: Podoba mi się jak idę ulicą i niktórzy mijający mnie obcy ludzie czasem się uśmiechają, tak bezinteresownie, bo po prostu są szczęśliwi.
dziś mogę wreszcie to powiedzieć: patrzę z nadzieją w przyszłość...

przez Zahn 07 sty 2008, 23:10
K. no niestety ograniczenia nieźle ograniczają. Mam nerwice lękową objawiającą się "paniką" w obecności większej ilości ludzi. Więc nie bardzo mam czas na słanie uśmiechu na lewo i prawo... zazwyczaj słaniam się wtedy na nogach i usiłuje jakoś dojść z pkt. A do pkt. B. szukając po drodzy punktów C, D... o małym skupisku ludzi. To są te chwile, kiedy nie jest mi do śmiechu ;)
luthien tak trzymać... uśmiech na forum jest bardzo ważny... w końcu, tyle tu smutków.

Ja chyba na nowo muszę nauczyć się śmiać, lub znaleźć źródło radości ;-) Ale niewiele jest ku temu okazji... dobrze chociaż, że mam ten odruch... nawet szczery, ale taki krótki ;-)
"Śpiewać... Cieszyć się majem... Niektórzy to mogą..."

przez jaaa 19 lut 2008, 21:52
hmm ja bym spytala jak nauczyc się płakać ;) nie pomagal mi ten stan wiec przestalam :roll:

przez Wiedźma 19 mar 2008, 13:43
Ja ze śmiechem mam średnio problem, ale jest coś o wiele gorszego. Gdy już zacznę się śmiać ogarnia mnie ból psychiczny, rozpacz i w sekundzie potrafię przejść do płaczu :shock: (nie zawsze tak jest, ale w przeważającej większości niestety) . Więc chyba powoli zaczynam unikać śmiechu. Chciałabym umieć śmiać się bez takich ekscesów :( .
Mentalny trup, zgnilizna duszy, wielki krater w piersi zamiast serca - i tylko wystawia zęby żeber w ostatniej próbie obrony...

przez julie 28 mar 2008, 21:05
Nie wiem, czy to możlwie, żeby nauczyć sie znowu śmiać, tak szczerze...bo jeśli chodzi o uśmiech to potrafię się uśmiechnąć do ludzi, ale nie pamiętam kiedy się szczerze i zdrowo z czegoś śmiałam-to było chyba w wieku nastu lat, czyli wieki temu...ale co do dorosłych to znałam jedną kobitkę po 30-tce, która wiele przeszła a umiała sie szczerze śmiać i robiła to codziennie a była przy tym jak zwariowana nastolatka...a ja przy niej choć 10 lat młodsza to zachowywałam się jak jakaś wdowa :roll:
...ech, Barbara pozdro dla Ciebie:* :* :*
Can as well die if cannot fly

Re: Jak nauczyć się śmiać?

przez Magda23 23 sie 2008, 18:09
Ja mam czasem wrażenie, że na siłę nie pozwalam sobie na śmiech. Często kiedy było mi wesoło miałam w głowie takie myśli, że to pewnie przed śmiercią mam taki humor i teraz to już tylko będzie źle. Nie wiem dlaczego tak myślałam i nadal kiedy spotyka mnie coś dobrego to czuję podobny lęk. Ale właśnie przez tego typu lęk nie pozwalałam sobie na radość. Od niedawna staram się nie wierzyć tym myślą i chociaż nadal są to nie przestaję się cieszyć jeśli jest taka okazja. Czuję się dużo lepiej kiedy więcej się śmieję i mam w dupie czy przez to mi się coś stanie czy nie, bo przecież czy ja nie mam prawa do szczęścia? Każdy je ma więc spadaj nerwico na drzewo!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Jak nauczyć się śmiać?

przez Misiek 04 wrz 2008, 16:59
Magda23 napisał(a):więc spadaj nerwico na drzewo!!!!!!!!!!!!!!!

Tak trzymaj... !!! :smile:

Sortuj wg