Jak uratować swoje życie i wyjść z izolacji?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez elo 18 wrz 2016, 14:06
Lucid Dream napisał(a):Poszedłem do jednego psychologa, ten wysłał mnie do drugiego, a drugi wysłał mnie do trzeciego

u psychoterapeuty byles?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Piotrek1996 18 wrz 2016, 16:14
Psychologowie też są od cholery łagodnie mówiąc... więc może serio spróbowałbyś z psychoterapeutą? Terapia będzie trwać, ponieważ w końcu tego nie leczy się za pomocą pstryknięcia palcem. Samobójstwo akurat zbytnio ciekawą opcją nie jest, bo jeszcze wszystko się może poprawić.

przez Lucid Dream 19 wrz 2016, 12:24
w sumie to byłem u psychoterapeutów a nie psychologów. Co może się poprawić? Życie jest strasznie smutne i pozbawione sensu, nie rozumiem co trzyma innych przy życiu. Mam wrażenie, że każdy tylko się męczy na tym świecie.
F34.1 | F60.6
Wellbutrin XR 150 mg od 05.11.2016

Ólafur Arnalds - Hægt, kemur ljósið
http://www.youtube.com/watch?v=QY4NZuOFebU

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elo 19 wrz 2016, 14:24
Lucid Dream napisał(a):pozbawione sensu

twoje zycie bedzie tak dlugo pozbawione sensu jak dlugo mu go nie nadasz

a to jaki [i czy w ogole] sens sie pojawi to juz zalezy tylko od twej osoby ;)
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Piotrek1996 19 wrz 2016, 16:51
Nie zgadzam się z Tobą osobiście, że życie jest smutne i każdy tylko się męczy na tym świecie. Jasne, że nie jest w stu procentach pozytywne z powodu chorób, ludzi niszczących psychicznie bliskich, plotek itd, bo jest tych spraw negatywnych i wkurzających jeszcze, ale bez przesady. Są również pozytywne aspekty oraz porządni ludzie. Ja Ci współczuje. Też nie mam łatwo, jak zresztą duża część użytkowników tutaj. Dodatkowo była masa osób z jeszcze większymi trudnościami, którzy nie mają konta na takich forach, a jednak małymi krokami wyszli z tych kłopotów, mają teraz bardzo udane życie. :smile:

przez Lucid Dream 21 wrz 2016, 09:57
Już mi przeszło ;)
Udało mi się załatwić darmową terapie i to u bardzo miłej i fajnej terapeutki, po pierwszej wizycie aż mi wróciła chęć życia :D
Przez samotność chyba to życie traci sens, więc jak uporam się z samotnością i znajdę przyjaciół to powinno być dobrze.

przez _Req_ 21 wrz 2016, 18:46
To wszystko sprawiło, że teraz mam poważne problemy ze sobą...
Mam baaaardzo niską samoocenę (uważam się za dużo gorszego od innych i wydaje mi się, że nigdy im nie dorównam), nie wierze w siebie, jestem kompletnie nieprzystosowany do życia, mam problemy z podejmowaniem decyzji, jestem niezaradny i nic nie potrafię. Do tego wiele lat jestem samotny, nie mam z nikim relacji i z tego powodu bardzo często cierpię. Przez życie w izolacji i nadopiekuńczość rodziców czuje, że jestem mocno cofnięty w rozwoju. Nie wiem jak wytrzymałem tyle lat w izolacji, ale już dłużej tak nie wytrzymam i jeśli nie zmienię tego to może skończyć się to tragicznie. Nawet nie wiem jak wygląda normalne życie, bo nigdy takiego nie miałem.

Jestem z małego miasta i bardzo bym chciał się wyprowadzić do jakiegoś dużego miasta, usamodzielnić się tam i jakoś sobie radzić. Do tego chciałbym mieć też jakieś życie towarzyskie, ale wydaje mi się, że to wszystko nie jest możliwe.

Co powinienem teraz zrobić w takiej sytuacji? Czy mam szanse jeszcze normalnie żyć i odnaleźć się w społeczeństwie?

Niska samoocena i brak wiary w siebie to to samo. Latwo jest to zmienic, na szczescie:)
Jednak nie tu widze problem. Problemem juz troszke wiekszym jest to ze przez wiele lat Twoi rodzice niszczyli w Tobie poczucie wlasnej wartosci. Chcesz chodzic do psychologa, chodz. Warto zebys sie dowiedzial czy ten psycholog wie jaka jest roznica mieczy samoocena czy tez wiara w siebie a poczuciem wlasnej wartosci. Roznica jest w kazdym razie znaczna.
Dopuki jestes przy rodzicach, ktorzy swoja droga nie sa na tyle dojrzali zeby miec dziecko i sami potrzebuja fachowej pomocy i terapii, nie wiele jest w stanie sie zmienic.
Jaka jest szansa zeby sie od nich odciac?
Polecalbym w tym przypadku rowniez kilkutygodniowy oboz terapeutyczny, bez jakichkolwiek kontaktow z otaczajacymi Cie w tej chwili ludzmi.
Czy nie takie zycie jakie by sie chcialo jest powodem by z nim konczyc? wg. mnie -nie... jest natomiast warte tego zeby je radykalnie zmienic.
Poza tym nawet normalne jak to okresliles zycie niesie ze soba mase problemow i naprawde piekne sa tylko chwile. Czasami tylko albo az dla nich warto zyc, przezyc je do konca a nie po przeczytaniu kilku stron wyrzucic:)
Jestes juz na dobrej drodze, zauwazyles ze tak jak jest nie da sie zyc. Czujesz potrzebe zmian i zaczynasz dzialac w dobrym kierunku. Normalne ze pojawia sie trudnosci i leki... Strach jest normalnym uczuciem , ktory towarzyszy za kazdym razem czemus nowemu. Zeby zmienic zycie nieuniknione jest poznawanie nowych rzeczy, zachowan itp. Strach czy chwilowe trudnosci nie powinny zaklucac Twojej nowej drogi:)
Jeszcze jestes mlody wiec dasz rade, moze nie wszystko uda sie zmienic ale na normalne zycie powinno wystarczyc:)

przez dances 21 wrz 2016, 19:40
toksyczni rodzice tacy sa, i beda tacy zanim sie nie wyprowadzisz albo nie udowodnisz im swojej wartosci, albo tego ze ich nie potrzebujesz

skoro tak dlugo sie izolowales to na pewno jestes w czyms dobry, mam kolegow nie wychodzacych za czesto a sa o wiele bardziej zaradni od tych ktorzy wychodza. ale ze swojej strony powiem Ci, ze tez kiedys nie wychodzilam, to sobie znalazlam chlopaka podobnego do mnie i to mnie na chwile uratowalo.

przez _Req_ 21 wrz 2016, 20:49
dances..... przykro mi ze tak postrzegasz zycie....
Zapamietaj sobie jedno... nie liczy sie w zyciu co potrafisz i co mozesz udowodnic..... liczysz sie Ty.....
Niestety wydaje mi sie ze nie rozumiesz tego tak jak autor tematu. Pozdrawiam:)

Sortuj wg