autoterapia

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

autoterapia

przez Lucid Dream 06 lip 2016, 20:38
Czy da się przeprowadzić terapie samemu na sobie? Nie stać mnie na normalną terapie, a mam motywacje do pracy nad sobą.
Znacie jakieś książki o tej tematyce? Konkretniej chodzi mi o prace nad niską samooceną, nastrojem i lękami.

autoterapia

przez Neurotica_Lostica 06 lip 2016, 21:12
Myślę, że da się coś takiego zrobić.

Polecam książki:

Dr. Stephen Briers - Pokonaj depresję, stres i lęk czyli terapia poznawczo-behawioralna w praktyce - główne podstawy terapii;
Helen McGrath, Edward Hazel - Trudne osobowości. Jak radzić sobie ze szkodliwymi zachowaniami innych oraz własnym - tutaj można odnaleźć swoje problemy i wskazówki do nich;
M. R. Kopmeyer - Praktyczne metody osiągania sukcesów - duża garść inspiracji do wszystkiego;
Beata Pawlikowska - Kurs szczęścia - inspiracja + pomysły na pracę ze swoimi negatywnymi przedświadczeniami;
Paula Świątek - Rozwój duchowy dla początkujących - samouzdrawianie od swoich toksycznych myśli oraz odkrywanie swoich problemów.

To moja mała biblioteczka i mi osobiście bardzo pomogła. :smile: Może Tobie też się coś z tej listy przyda.
Mój dzienniczek, gdzie spisuję mą depresję...
-> lostica.blogspot.com

autoterapia

przez Kontrast 06 lip 2016, 21:20
Lucid Dream, Jest w tobie zawartosc do ktorej nie masz dostepu, wiec to chyba niewykonalne. To jak ta cala komunikacja pozawerbalna, ty mowisz , ze jestes wyluzowany a cialo i postawa co innego, dlatego potrzebny jest obserwator ktory to wyśledzi. Zauważy to jak ty powiesz, ze ci cos nie przeszkadza a ci przeszkadza ale przez lata wykształciłeś w sobie taki schemat, ze tego nie dostrzegasz i to ignorujesz aby dalej zyc ale cóż to za życie. Trzeba to wszystko rozsupłać i robic mase rzeczy w brew sobie a to wielka sztuka unieść sie rozumem nad swoja emocja i wewnętrznym/zewnętrznym postrzeganiem
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

autoterapia

przez sailorka 06 lip 2016, 21:36
Mnie też wydaje się to niemożliwe raczej.
Cześć, jestem czubkiem

autoterapia

przez Neurotica_Lostica 06 lip 2016, 21:47
Ale co mu szkodzi spróbować, nie?
-> lostica.blogspot.com

autoterapia

przez cdn. 06 lip 2016, 22:56
Lucid Dream, jeżeli przeszkodą są tylko pieniądze, możesz spróbować z NFZ-tu. Myślę, że to byłby lepszy pomysł.

autoterapia

przez Lucid Dream 07 lip 2016, 08:31
cdn. napisał(a):Lucid Dream, jeżeli przeszkodą są tylko pieniądze, możesz spróbować z NFZ-tu. Myślę, że to byłby lepszy pomysł.

Odpada, jestem z małego miasta i tam nikt nie przyjmuje na NFZ.

Poczytałem sobie na czym polega terapia i jednak nie da się samemu jej przeprowadzić, jedynie można pracować nad sobą, a to nie jest to samo :(
Wszystkie moje problemy powstały w dzieciństwie, a słabą pamięć z tego okresu mam, więc pewnie potrzebuje wieloletniej terapii.

autoterapia

przez sailorka 07 lip 2016, 10:54
Lucid Dream, a w najbliższym dużym mieście?
Cześć, jestem czubkiem

autoterapia

przez Lucid Dream 07 lip 2016, 11:14
sailorka napisał(a):Lucid Dream, a w najbliższym dużym mieście?

Najbliżej mam do Olsztyna, ale tam też ciężko o psychoterapie na NFZ.

autoterapia

przez Piotrek1996 08 lip 2016, 23:30
Terapia samemu to niewykonalne zadanie. No ale głowa do góry, bo owszem praca nad sobą nie jest tym samym, jednak też pomaga. Tylko trzeba mieć silną wolę i poświęcić odpowiednią ilość czasu. Mym zdaniem lepsze to niż siedzenie i narzekanie nad swoim losem.

Zresztą są przypadki osób, które pokonały fobie społeczną czy coś w tym stylu, więc wiesz...

autoterapia

przez Abbdonon 09 lip 2016, 14:45
Powiem Ci tak zobać sobie filmiki o tematyce "Motywacja" lub zob mojgo bloga, gdzie poruszam sam jak udaje mi się okiełznać depresje , po raz kolejny będę pisał ...że poraz kolejny potrafiłem siebie zaskoczyć.
Zapraszam na mojego Blooga :
http://walkaomarzeniaiozyciemamjejedno.blox.pl/html
poświęconego Depresji, Marzeniach i Walce ...

autoterapia

przez Lucid Dream 09 lip 2016, 18:13
Abbdonon napisał(a):Powiem Ci tak zobać sobie filmiki o tematyce "Motywacja" lub zob mojgo bloga, gdzie poruszam sam jak udaje mi się okiełznać depresje , po raz kolejny będę pisał ...że poraz kolejny potrafiłem siebie zaskoczyć.

Przeczytam całego bloga, bo nie mam nic do roboty. Może w jakiś sposób mnie to zmotywuje.
Widzę, że też byłeś szkolną ofiarą, więc mamy coś ze sobą wspólnego.

autoterapia

przez Abbdonon 09 lip 2016, 21:43
Zacznij przedewszystkim od dobrego nastawienia oraz co dzień 2 celów do osiągnięcia. Dla mnie to jest siłownia i niemiecki bo chcodzę do szkoły. Z drugiej strony mam 2 cele małe że tak powiemm ; chce podejść do dziewczyny a drugi to pewność siebie ( udaje się bardzo).
Zapraszam na mojego Blooga :
http://walkaomarzeniaiozyciemamjejedno.blox.pl/html
poświęconego Depresji, Marzeniach i Walce ...

autoterapia

przez Neurotica_Lostica 30 lip 2016, 22:45
I przede wszystkim uwierz, że dasz radę! :)
-> lostica.blogspot.com

Sortuj wg