Leczenie tabletkami antykoncepcyjnymi

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Michellea 26 cze 2016, 14:47
emilka200, a czy ten ginekolog kazał jej zrobić jakieś badania hormonalne czy z marszu przepisał anty?

Z Diane-35 to jakaś afera kiedyś była, że podobno kilka kobiet umarło.

Reynevan napisał(a):Kiedyś na torbiel jajnika brałam antykoncepcję starszej generacji - Microgynon 25. Nie dość, że pomógł i po tym wyregulował mi się cykl, to jeszcze nie doświadczyłam żadnych skutków ubocznych.

Z tego samego powodu brałam Cilest (III generacja). Też bez skutków ubocznych.

Reynevan napisał(a):Znacznie gorsze były tabletki tzw. nowej generacji, bodajże Daylette, które chciałam już zażywać regularnie. Szok, że nie nabawiłam się wrzodu żołądka i się nie wykrwawiłam w czasie comiesięcznego odstawienia.

IV generacja niby miała być lepsza :lol:
Chciano wyeliminować skutek uboczny w postaci tycia (a tak naprawdę zatrzymywania wody w organizmie). Ale za to mamy zwiększone ryzyko odwodnienia, zakrzepicy i hiperkalemii.

przez emilka200 26 cze 2016, 14:52
Michellea napisał(a):emilka200, a czy ten ginekolog kazał jej zrobić jakieś badania hormonalne czy z marszu przepisał anty?

miała robione jakieś badania z tego co wiem. Ale też czytałam, że te badania tylko wykluczają jak ktoś ewentualnie nie może ich brać, ale nie dobiera się na ich podstawie tabletek, bo i tak dobiera się metodą prób i błędów, zresztą tak jak u psychiatry :)

przez Michellea 26 cze 2016, 14:55
emilka200 napisał(a):miała robione jakieś badania z tego co wiem. Ale też czytałam, że te badania tylko wykluczają jak ktoś ewentualnie nie może ich brać, ale nie dobiera się na ich podstawie tabletek, bo i tak dobiera się metodą prób i błędów, zresztą tak jak u psychiatry :)

Nie chodziło mi o badania, które by stwierdziły czy może brać tabletki, tylko o badania, które miałyby na celu sprawdzić, z czego wynikały jej wahania nastrojów.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Reynevan 26 cze 2016, 14:58
Michellea napisał(a):IV generacja niby miała być lepsza :lol:
Chciano wyeliminować skutek uboczny w postaci tycia (a tak naprawdę zatrzymywania wody w organizmie). Ale za to mamy zwiększone ryzyko odwodnienia, zakrzepicy i hiperkalemii.

Hurr durr, mała ilość hormonuf, to musi być lepiej!
Abstrahując, kiedy lekarz przepisywał mi antykoncepcję, zapytałam, czy potrzebuję zrobić jakieś próby wątrobowe czy coś, a on odparł, że nie, po co? XD
Reynevan

przez emilka200 26 cze 2016, 15:02
Michellea napisał(a):
emilka200 napisał(a):miała robione jakieś badania z tego co wiem. Ale też czytałam, że te badania tylko wykluczają jak ktoś ewentualnie nie może ich brać, ale nie dobiera się na ich podstawie tabletek, bo i tak dobiera się metodą prób i błędów, zresztą tak jak u psychiatry :)

Nie chodziło mi o badania, które by stwierdziły czy może brać tabletki, tylko o badania, które miałyby na celu sprawdzić, z czego wynikały jej wahania nastrojów.

dokładnie nie wiem, bo nie wypytywałam. Miała zdiagnozowany CHAD. Wiem tylko, że badania krwi robiła, tarczyca też była badana. Na tym poziomie żadnych nieprawidłowości nie wykryto.

przez wiejskifilozof 26 cze 2016, 15:02
A po co wątroba,to antykoncepcji.

przez emilka200 26 cze 2016, 15:10
wiejskifilozof napisał(a):A po co wątroba,to antykoncepcji.

nie rozumiem co piszesz...

przez wiejskifilozof 26 cze 2016, 15:13
Tam coś pisało,o wątrobie.

przez Michellea 26 cze 2016, 15:26
Reynevan napisał(a):Hurr durr, mała ilość hormonuf, to musi być lepiej!
Abstrahując, kiedy lekarz przepisywał mi antykoncepcję, zapytałam, czy potrzebuję zrobić jakieś próby wątrobowe czy coś, a on odparł, że nie, po co? XD

Typowy gin. Przecież on nie jest od wątroby, to co się będzie przejmował. Zresztą to przecież świetne leki, nie ma po nich skutków ubocznych! :lol:
Ja nigdy nie wezmę tabsów anty do ust (poza przypadkami medycznymi) wiedząc co w nich jest.
Zawsze miałam rozregulowany cykl, ginka się głowiła o co chodzi. W końcu mi się ujawniła niedoczynność tarczycy (z Hashimoto) i od kiedy łykam lewotyroksynę (w dobrej dawce, oczywiście) nie mam już cykli 3-miesięcznych.
Ale jedna endokrynolog też nie lepsza. Stwierdziła, że lewotyroksyny nie da się wziąć za dużo :roll:

emilka200 napisał(a):dokładnie nie wiem, bo nie wypytywałam. Miała zdiagnozowany CHAD. Wiem tylko, że badania krwi robiła, tarczyca też była badana. Na tym poziomie żadnych nieprawidłowości nie wykryto.

Jest jeszcze masa innych hormonalnych badań, które można by zrobić. No ale rozumiem, że nie wiesz, bo w końcu mówimy o koleżance, nie o Tobie.

przez Reynevan 26 cze 2016, 18:49
Michellea napisał(a):Ja nigdy nie wezmę tabsów anty do ust (poza przypadkami medycznymi) wiedząc co w nich jest.
Zawsze miałam rozregulowany cykl, ginka się głowiła o co chodzi. W końcu mi się ujawniła niedoczynność tarczycy (z Hashimoto) i od kiedy łykam lewotyroksynę (w dobrej dawce, oczywiście) nie mam już cykli 3-miesięcznych.

Wow, cóż za błyskotliwość lekarza, zwłaszcza w czasach, gdy problemy z tarczycą są na porządku dziennym. :lol:

Michellea napisał(a):Ale jedna endokrynolog też nie lepsza. Stwierdziła, że lewotyroksyny nie da się wziąć za dużo :roll:

No tak, to ma sens: bujaj się między niedoczynnością a nadczynnością i nabijaj kiesę konowałom. ;)
Dlatego unikam konowałów jak ognia. Raz poszłam do niby świetnej endokrynolog na wizytę, która olała moje objawy nietolerancji pokarmowych. Przeca ona je od tarczycy, więc co ją obchodzą moje problemy jelitowe. :lol:
Reynevan

przez Michellea 26 cze 2016, 19:20
No niby jakieś badania mi zlecała, ale to tylko TSH było z tego, co pamiętam.

Też unikam lekarzy. Już jak byłam dzieckiem, to mnie do siebie zniechęcili.

przez Abbdonon 03 lip 2016, 11:33
Znajomy lekarz opowiadał mi dowcip o tabletkach antykoncepcyjnych. Przychodzi kobitka do Ginekologa panie Dr chciała bym mieć takie większe c może mniejsze d... Na co lekarz przepisuje lek ale podkreśla na Pani odpowiedzialność !!

Po 3 miesiacach kobieta mówi piersi rosną ale rosną i włosy ! Lekarz odpowiada To przerywamy ? Jeżeli nie proszę golić włosy ....

Po 6 miesiącach kobieta dzowni panie DR ...urosło i rośnie ....no ... rośnie....
Przychodzi kobieta do lekarza piękne piersi a dr pyta gdzie te włosy ?? Kobieta odp na moim członku :D
Zapraszam na mojego Blooga :
http://walkaomarzeniaiozyciemamjejedno.blox.pl/html
poświęconego Depresji, Marzeniach i Walce ...

przez bedzielepiej 03 lip 2016, 12:33
wiejskifilozof napisał(a):A po co wątroba,to antykoncepcji.

dokładnie, to na jajniki działać ma a nie na wątrobę. Dobrze lekarz jej powiedział!

przez bedzielepiej 03 lip 2016, 12:38
Abbdonon napisał(a):Znajomy lekarz opowiadał mi dowcip o tabletkach antykoncepcyjnych. Przychodzi kobitka do Ginekologa panie Dr chciała bym mieć takie większe c może mniejsze d... Na co lekarz przepisuje lek ale podkreśla na Pani odpowiedzialność !!

Po 3 miesiacach kobieta mówi piersi rosną ale rosną i włosy ! Lekarz odpowiada To przerywamy ? Jeżeli nie proszę golić włosy ....

Po 6 miesiącach kobieta dzowni panie DR ...urosło i rośnie ....no ... rośnie....
Przychodzi kobieta do lekarza piękne piersi a dr pyta gdzie te włosy ?? Kobieta odp na moim członku :D

pewnie z życia wzięte :))) ah ten lekarski humor

Obrazek

Sortuj wg