Miasto czy Wieś

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Miasto czy Wieś

przez wiejskifilozof 13 kwi 2016, 20:58
Mój brat cioteczny,lat 45,mieszka na wsi z żoną lat 44 i synem lat 18.Krowy od świni nie odróżnią,ale na wsi tanio i cicho.On pracuje w CPN,i ma też taki zawód.Ten zawód polega na tym,jak w Warszawie czy Gdyni jakiś koncert jest.To on,z kolegami jedzie i pomaga ustawiać scenę,na którym muzycy będą grać koncert.
A żona brata ciotecznego,to sobie w banku na kasie pracuje.

Miasto czy Wieś

przez Mezus 13 kwi 2016, 21:01
Tak czytając zaczynam się zastanawiać, czy tak jak mieszkańcom miast się wydaje, że na wsi wszystko samo się robi, to aby mieszkańcom wsi się nie wydaje, że w mieście to wszystko i w dodatku za darmo...

Ale fakt- w większości przypadków, jeśli ktoś ma problemy zdrowotne i to obojętnie jak rozumiane, zdecydowanie lepiej jest mu mieszkać w mieście. Mimo wszystko dostęp do prostych rzeczy, jak lekarz, apteka, czy choćby sklep jest nie tylko szerszy, ale i dużo łatwiejszy.

Miasto czy Wieś

przez tictac 13 kwi 2016, 21:19
Jeśli ktoś mieszka w mieście i ma nerwice to co mu najbardziej przeszkadza ?
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Miasto czy Wieś

przez Stracona100 13 kwi 2016, 21:23
tictac napisał(a):Jeśli ktoś mieszka w mieście i ma nerwice to co mu najbardziej przeszkadza ?

:mrgreen:

Miasto czy Wieś

przez Natla_Miness 14 kwi 2016, 04:34
Ruch, spaliny, "samotność w tłumie", anonimowość, małość człowieka wobec jego stworzenia.
Wcześniej monk.2000

Miasto czy Wieś

przez Reynevan 14 kwi 2016, 04:37
tictac napisał(a):Jeśli ktoś mieszka w mieście i ma nerwice to co mu najbardziej przeszkadza ?

Somsiad za ścianą słuchający Boney M
Reynevan

Miasto czy Wieś

przez Alien81 16 kwi 2016, 20:33
Ja od 4 lat mieszkam w domu jednorodzinnym na wsi. Wcześniej całe życie mieszkałem w bloku w mieście. I właściwie sam już nie wiem, co wolę. W domu na wsi na pewno jest więcej swobody, żaden Janusz Cebulak nie zadzwoni na policję, jeżeli urządzisz sobie imprezkę trwającą dłużej niż do 22. Ale z drugiej strony jest też więcej roboty, bo trzeba zadbać o obejście i wszelkie remonty wykonywać na własną rękę. Ja akurat nie cierpię tego typu robót, bo jestem niezgrabny i niezaradny, brakuje mi do tego drygu. W mieszkaniu w mieście roboty jest mniej, ale wiele zależy od sąsiadów. Niestety, nie mam zbyt przyjemnych wspomnień w tej kwestii. Kiedy bylem mieszczuchem niejednokrotnie spotkałem się z cebulactwem i złośliwością z ich strony, jednym przeszkadzały urządzane raz na ruski rok "hałaśliwe" imprezy po 22, z innymi z kolei ciężko było się dogadać m.in. co do mycia schodów. Poza tym pomieszczenia piwniczne nie raz były zarzygane i zaszczane, na schodach zazwyczaj było pełno niedopałków, a ściany klatki schodowej zabazgrane przez Typowych Sebów . Tego oczywiście nikt nigdzie nie raczył zgłaszać.

Wracając do mojej wsi, to mam o szczęście, że jest to dość duża wieś gminna (ponad 4 tys. mieszkańców), z calkiem sporą ilością sklepów, dobrze skomunikowana z okolicznymi miasteczkami ( autobusy w dni powszednie kursują co 20 minut w obu kierunkach, kolej również tu dociera), co dla osób przewlekle chorych, zaburzonych i bez prawa jazdy nie jest bez znaczenia. Na totalnym zadupiu odciętym od świata nie chciałbym mieszkać za żadne skarby.
Pan Naczelnik już idzie do domu, bo ten zbój zaraz tu będzie...

Miasto czy Wieś

przez tictac 16 kwi 2016, 20:52
Na kompletnym zadupiu jeszcze bez pracy czy jakiegoś biznesu sadowniczego to już porażka się odnaleźć, ja mam tylko jednego sąsiada i wszędzie dakeko i trzeba jeździć autem. Niby cisza spokój , ale mały kontakt z ludźmi, z cywilizacją, trudny dostęp do pracy jakiejś przyzwoitej czy lepszego lekarza. Wszędzie trzeba jechać czasem nawet 40 min żeby się dostać do lekarza czy na badania, a niestety nie po wszystkich lekach można jeździć .
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

Miasto czy Wieś

przez tatiana85 21 kwi 2016, 22:16
Ja mieszkam w niewielkiej miejscowości +-600 mieszkańców, która po prostu "żyje własnym życiem". Prawie wszyscy się znają, pomagają sobie nawzajem i za nic nie chciałabym wyprowadzić się do miasta :)

Miasto czy Wieś

przez Reynevan 25 kwi 2016, 13:30
tatiana85 napisał(a): Prawie wszyscy się znają, pomagają sobie nawzajem

Nie ufam miłym ludziom.
Reynevan

Miasto czy Wieś

przez wiejskifilozof 01 maja 2016, 09:14
Najbogatsze miasta Polski to Warszawa,Białystok,Wrocław.

Miasto czy Wieś

przez Miro 01 maja 2016, 12:21
Z moją nerwicą lękową jestem chyba w wymarzonej lokalizacji, 2 minuty szpital, uwielbiam swoje miasto. Czasem bywałem w Wawie, tam każdy gdzieś się spieszy, wszyscy gdzieś biegną... Mój Kraków to przeciwieństwo, czas spowalnia, ludzie spacerują powoli, uśmiechów na twarzach więcej.
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

Miasto czy Wieś

przez agusiaww 07 maja 2016, 18:30
W życiu wioska, aż mnie wstrząsa jak o tym pomyśle. Mieszkam w najwiekszym miescie w Pl, same zalety widzę. Można mieszkac w zielonym Wilanowie, itd. Niestety jedna wada jest, taka chałupa kilka mln.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Miasto czy Wieś

przez agusiaww 07 maja 2016, 18:32
zalezy jaka nerwice.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg