Miasto czy Wieś

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Miasto czy Wieś

przez tictac 31 mar 2016, 13:26
Witam
Chciałbym poznać wady i zalety mieszkania w dużym mieście, od zawsze kochałem przyrodę i życie na wsi ale im więcej lat tu przebywam ( bardzo mała wieś , wszędzie daleko) i im więcej mam problemów ze zdrowiem tym ciężej mi się tu żyję. Wiadomo , że oba miejsca mają swoje zalety i wady , na wsi można się wyciszyć , wybiegnąć na łąkę , posłuchać ptaków, iść do lasu czy np. Mieć psa czy ogródek. Niestety izolacja od ludzi postępuje u mnie , boję się dużych sklepów, kolejek , korków komunikacji miejskiej, fryzjera, dużych skupisk ludzi. Myślę, że mieszkanie tyle lat na wsi i uciekanie przed życiem, chowanie sie w pokoju czy w samotności na działce bardzi pogłębia ten problem. Bardzo boje sie podróżować, zeby coś załatwić musze jechać w nowe miejsca, jest to ciężkie. W mieście za to wszystko jest na miejscu, ale za wszystko trzeba płacić. Jestem w związku na odległość i bardzo chciałbym chociaż przez jakiś czas zamieszkać z osobą którą kocham, ale boję sie wszystkiego co w mieście, nawet samego wyjazdu okropnie, życia i pracy tam.Chciałbym zapytać Was co sądzicie o życiu w mieście, na wsi bArdzo przeszkadza mi to , że wszędzie jest daleko,do lekarza, na badania, do lepszego sklepu, do pracy wszędzie trzeba dojechać a nie zawsze człowiek jest w stanie to zrobić samemu. Poza tym jest problem z pracą, izolacja od biegnącego społeczeństwa, brak nawyków społecznych.

Tutaj każdy wyjezdza albo za granice albo do miasta, szczególnie młode osoby. Wiem , że mogę się tam czuć bardzo źle ale oprócz lata tutaj też czuje się źle, praktycznie brak znajomych, brak rozrywki, perspektyw i ciężka praca w polu.

Miasto czy Wieś

przez monapayne 31 mar 2016, 13:44
Mi było bardzo złe na wsi. Może gdybym miała inna sytuacje w domu i nie miała problemów psychicznych to bym się inaczej czuła. Ale coś jest nie tak na tamtej wsi. Zawsze gorzej się czuje. Tak jakoś cieżko. Może to dlatego, ze to stary dom... Ale jak mieszkam w mieście to czuje wiecej możliwości. Z miasta zawsze mogę uciec gdzieś na kilka chwil. A ze wsi dostać się do miasta to już trudniej. Ja miałam 5 km na ewentualny pociąg. Ogólnie dojazdy są okropne.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Miasto czy Wieś

przez Stracona100 31 mar 2016, 14:03
A ja z miasta uciekam na wieś i mam zamiar spędzić tam resztę swojego żywota.
Głośne i wiecznie pędzące miasto coraz bardziej mnie denerwuje i męczy. Nienawidzę wielkich sklepów pełnych "obłąkanych" ludzi, którzy dostają zakupowego amoku przed jakimikolwiek świętami. Nie znoszę wyścigu szczurów i nieustannej gonitwy za dobrami materialnymi, które trzeba mieć, by być cool.
Lubię w ciszy kontemplować naturę i podziwiać jej siłę i doskonałość. Nie przeraża mnie także związana z gospodarstwem praca fizyczna.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Miasto czy Wieś

przez monapayne 31 mar 2016, 14:18
Mi się wieś przez to jak było u mnie w domu kojarzy z niewolnictwem. Wszystko w rodzinie.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

Miasto czy Wieś

przez tictac 31 mar 2016, 17:24
Dziękuję za wypowiedzi, może ktoś jeszcze napisze o wadach i zaletach życia w mieście ? Ja tu nie widzę żadnych perspektyw, nie mam na siebie ani pola ani domu , żadnych maszyn , uprawiamy trochę owoców które w sezonie można sprzedać za 1000 zł, do najbliższego lepszego lekarza , szpitala , sklepu ponad 20 km . Praca to raz tu raz tam , zbieranie owoców, budowa lub coś innego.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

Miasto czy Wieś

przez monapayne 31 mar 2016, 17:26
Może zacznij coś robić w internecie?

Miasto czy Wieś

przez tictac 31 mar 2016, 17:42
Ciężko z pomysłem, wszystko już jest, nie widzę za bardzo perspektyw dla siebie :( Generalnie jestem w ciemnej dupie bo nie potrafię nawet iść do fryzjera.

Miasto czy Wieś

przez monapayne 31 mar 2016, 18:01
Ale czemu? Jak chcesz to napisz pw.

Miasto czy Wieś

przez Stracona100 31 mar 2016, 18:19
A w mieście jakie masz perspektywy skoro czujesz się tam źle i masz lęki? Żeby utrzymać mieszkanie i mieć na jedzenie i ubranie trzeba sporo zarabiać.
Na wsi życie jest znacznie tańsze i spokojniejsze.
Mieszkasz u rodziców?

Miasto czy Wieś

przez monapayne 31 mar 2016, 18:26
Stracony, chyba zartujesz, ze życie na wsi jest tańsze. Chyba, ze masz po kimś dom. A tak to na zakupy musisz jechać do miasta, do lekarza tez, wszędzie gdzie chcesz coś załatwić. Jak nie ma autobusów to się jeździ samochodem w te i z powrotem. Do tego ogrzewanie w zimę, i problemy z prądem. A jeszcze jak nie masz znajomych żadnych na wsi, bo ich po prostu nie ma, tych w twoim wieku to już w ogóle problem. Poza tym wiele ludzi ze wsi jest po prostu zacofanych.

Gdyby coś się działo to zanim przyjedzie karetka to już może być za późno. Ja miałam sensacje po lekach i się bardzo meczylam. Ogólnie dużo problemów było. Jak się nie choruje albo się ma w kimś oparcie to pewnie jest inaczej.

Miasto czy Wieś

przez tictac 31 mar 2016, 18:37
Tak mieszkam z rodzicami, wcześniej trochę pracowałem , ale nie dawałem rady a praca była bardzo trudna i przestałem, potem poszedłem do lekarza i na razie czekam .

monapayne,
Chętnie pogadam na priv .

Miasto czy Wieś

przez Kalebx3 31 mar 2016, 18:45
35 lat mieszkałem w 500 000 mieście ,
11 lat mieszkam w 3 000 mieście .
w tej chwili wolałbym zamieszkać w miescie do 50 tyś w wieżowcu na ostatnim piętrze ,,, w słonecznym kraju typu Hiszpania , Portugalia , płd Francja .

---- na pewno nie na wiosce ,to wiem NA PEWNO!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Miasto czy Wieś

przez Stracona100 31 mar 2016, 19:01
Monapayne - jeśli jest się zaradnym i pracowitym to ma się własny drób, jaja, mięso, warzywa, owoce itp. Za prąd, wodę i ogrzewanie w mieście też się płaci i raczej też dobrze mieć samochód (praca).
Poza tym mam na myśli osoby, które na wsi żyją i pracują a nie tylko nocują.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Miasto czy Wieś

przez wiejskifilozof 31 mar 2016, 19:22
Miasto do 20 tys.Ja tam mieszkam.

Sortuj wg