Oświecenie

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Oświecenie

przez monapayne 02 kwi 2016, 23:57
Spoko, jutro wraca.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Oświecenie

przez jetodik 03 kwi 2016, 00:30
neon,
Można z tego wywnioskować, że już wiesz wszystko, gdzie góra a gdzie dół, nakreśliłeś ścieżkę najprawdziwszą z najprawdziwszych i najbardziej słuszną, czas ruszać w drogę!A zycie lubi zaskakiwać, na szczescie! powodzenia

nie nakreśliłem ścieżki, samo życie tego wymaga!
na wszystkim trzeba się znać, bo technologia wdrożona w życie jest coraz bardziej skomplikowana, prawo regulujące życie też skomplikowane.

co taki Eckhart Tolle się chwalił na przemowie jakiejś, że filmików na youtube nie umie zamieszczać, robią to za niego, powiedzieć "bądź tu i teraz oraz rozkoszować się zielenią i delektować się chwilą jest prosto", trudno jest założyć instalacje elektryczną, naprawić samochód, komputer, ocieplić dom, uzyskać pozwolenie na budowę, sprawy w banku i milion innych rzeczy, które trzeba na bieżąco załatwiać.

życie wymaga tego aby ciągle działać i się ciągle uczyć, inaczej tracisz orientacje i wtedy co, siedzisz sobie na ławeczce jak Tolle i patrzysz beztrosko w niebo nie mając pojęcia jak to wszystko naokoło funkcjonuje, ale gadasz żeś oświecony bo wyciszyłeś myśli i zapadłeś się w ciszy czy coś w tym stylu.

oczywiście Eckhart jest częścią tej machiny biznesowej, tam cały zespół działa, oni się akurat znają, odświeżają facebooka, organizują mu to wszystko technicznie, księgowo, logistycznie itd., a on jest tylko twarzą tego bo pojęcia nie ma o życiu za to ładnie sprzeda bajeczke pod tytułem "tu i teraz", ludzie obejrzą i hajs sie bedzie zgadzał.

jak dla mnie to jest oderwanie się od życia, zamknięcie się w bańce iluzji, że się rozwija swoją świadomość jakby się expiło wizarda w diabloIII. On jako twarz wielkiego biznesu ma ten komfort, pieniądze, że nie musi sie na niczym znać, on nie musi utrzymać rodziny za 2000zł miesięcznie, on będzie takich ludzi pouczał czym jest życie, czym jest egzystencja, kiedy to oni sprostują wyzwaniom życia i więcej mogą wiedziec jaki w takich warunkach należy utrzymać stan umysłu.

oczywiście, potrzebne są człowiekowi jakieś wyższe prawdy, są ludzie od tego i od tego, potrzebni są filozofowie i technicy, hydraulik naprawi spłuczkę filozofowi raz w roku, a filozof napisze jakąś książkę o absolucie, którą hydraulik sobie poczyta też raz w roku, ale intelektualnie to poziom tych "oświeconych" jest tragiczny, weź cokolwiek filozoficznego przykładowo ostatnio głośne "Po Skończoności" i porównaj z tym prostackim "tu i teraz" :)

Tolle ma na wszystko jedną odpowiedź "tu i teraz", jak były pytania do niego od widowni to każda jego odpowiedź, choć w postacie różnych anegdotek da się sprowadzić do "tu i teraz" jest jakimś tego wariantem. przecież to aż nudne.

przykład: koleś się zapytał skąd się biorą myśli (dobre i trudne pytanie), to odpowiedź była w ten deseń
- jak się zastanawiasz skąd się biorą myśli to już nie jesteś w tu i teraz:D
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Oświecenie

przez refren 03 kwi 2016, 02:11
jetodik, fajnie napisałeś.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Oświecenie

przez jetodik 03 kwi 2016, 03:07
może trochę niepotrzebnie tak wsiadłem na tego Eckharta Tolle, kto wie, może wcale nie jest taki nieżyciowy, sam jestem noga technicznie, bo się zajmowałem różnymi bzdurami całe życie w stylu szukania oświecenia i troche na niego zaprojektowałem moją sytuację... teraz staram się nadrabiać, dzisiaj uczyłem się trochę z elektryki.

niektóre jego teksty, że gadamy ze sobą wewnętrznie w myślach i przez to życie nam ucieka to nawet bym się zgodził, sprawdziłem na sobie - trudno jest nie szeptać do siebie w myslach, stała się to jakaś wewnętrzna kompulsja i chyba warto nad tym panować, jednak nie podciągałbym tego pod jakieś metafizyczne teorie :) raczej dobry tip dotyczący higieny umysłu i tyle.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Oświecenie

przez jetodik 03 kwi 2016, 03:13
Eckhart Tolle na tym filmiku dokonał reinterpretacji nauk Jezusa :

(jakoś w 8minucie z haczykiem jest ten moment)
stwierdził, że kościół ich nie rozumie, a tak na prawdę jak Jezus powiedział "zaprzyj się samego siebie", to chodziło mu o fałszywe self, czyli właśnie utożsamianie się z myślami, wyobrażeniami o sobie itp.

co o tym myślicie?

Oświecenie

przez jetodik 03 kwi 2016, 03:31
ja nie moge, ale go tam uwielbiają w tych komentach pod filmikiem, nawet jedna pisała, że jest bardzo przystojny.

nie chciałbym sie spotkać z psychofanami Tollego gdyby wiedzieli co o nim pisałem ;/

Oświecenie

przez neon 03 kwi 2016, 08:43
jetodik, Przecież Tolle zna trzy czy cztery języki, nie wiem co on tam studiował, ale z tego co wiem mam papiery na wykładowce universytetyckiego? a i tak mówi że jego największym sukcesem jest to, że sie przebudził. Filmu ani żadnej nauki mistyków nie zamierzam juz czytać ani oglądać, przynajmniej tych "leśnych mistyków". Jezusa też uważam za mistyka, zadnego wsyłańca Boga, a jezeli Jezusu był wysłany przez Boga, to my wszyscy, kazdy z osobna jest posłańcem Boga.
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

Oświecenie

przez Natla_Miness 03 kwi 2016, 08:52
Eckhart gdzieś powiedział, że sztuka życia to bycie aktywnym w świecie form, ale nie zatracanie się w nim jakby istniało tylko to.
Gdzieś też wspomniał, że jest przeciwwagą dla wszystkich zalatanych ludzi. Jeden taki Eckhart nie spowoduje rozpadu cywilizacji. Ale też czasem myślę, gdyby było więcej takich ludzi. Chyba byśmy wyginęli.

W zasadzie Ecki pełni rolę religijną. W kościele też jest co tydzień ta sama śpiewka. Zaufaj Jezusowi, nieś swój krzyż, miłuj bliźniego, Jezus moim królem. I tak w kółko przez całe życie, od pierwszej komunii do pogrzebu. Chyba trzeba przyznać, że ludzie od wieków potrzebują takiego prania mózgu, które zwalnia ich od ciężaru życia. Mantry, różańce, Ecki, na jedno wychodzi.

Rozum ma swoje miejsce, ale to też nie pomysł Tolla, żeby go przeciwstawić duchowości. To nawet na j. polskim w liceum nas uczyli, że po każdej epoce intelektualnej, następowała epoka duchowa. Romantyzm, średniowiecze, barok to te bardziej irracjonalne. Renesans, oświecenie, dwudziestolecie międzywojenne, pozytywizm, tam rządził umysł.

:pirate:

Oświecenie

przez neon 03 kwi 2016, 09:16
Natla_Miness, Boże chroń nas przed swiatem pełnym Tollów..

Oświecenie

przez Natla_Miness 03 kwi 2016, 09:37
Fajnie Watts o tym mówił. Ktoś pytał go, jakiś biolog, że dzięki genetyce będzie można stworzyć dowolnego człowieka. Geniusza, świętego, itd. A on ponoć odpowiedział, że to mogłaby być straszna klęska, taki świat pełen geniuszy. Sytuacja, która łatwo mogłaby się wymknąć spod kontroli. Coś jak sprowadzenie jednego gatunku zwierząt na inny kontynent, gdzie potem cały krajobraz jest w niebezpieczeństwie.
Wcześniej monk.2000

Oświecenie

przez monapayne 03 kwi 2016, 10:14
W parku narodowym w Ameryce zlikwidowano pewnego razu wilki. Bo wilki sprawiały, ze losi było mniej. Po jakimś czasie losi znów było tyle co kiedyś. A po jakimś czasie losi było już tyle, ze nie było lasu... I musieli znów sprowadzić wilki.

Ach, Amerykanie...
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Oświecenie

przez neon 03 kwi 2016, 13:52
monapayne napisał(a):
Ach, Amerykanie...

yeees, we can!

Oświecenie

przez buka 03 kwi 2016, 20:36
a taka sytuacja że nie trzeba by naprawiać tych spłuczek,ani niczego innego?wszystko zostanie zautomatyzowne,nawet ciało ludzkie(prócz mózgu)skopiujemy.żadnych zmartwień,pracy,chorób.pożywienie zbędne,sex przeżytkiem epoki animalistycznej-tabletki na orgazm,reset na ból głowy.

Co wtedy dżeto?ano powiem ci co wtedy,usiądziesz na ławeczce w parku i będziesz tak siedział-a termonuklearne baterie w twoim nowym ciele zapewnią ci dłuuugą żywotność :D

Oświecenie

przez jetodik 03 kwi 2016, 21:49
historia pokazuje, że futuryści zazwyczaj się mylą ;)

Sortuj wg