Oświecenie

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Oświecenie

przez monapayne 01 kwi 2016, 15:00
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Oświecenie

przez Siddhi 01 kwi 2016, 15:40
Czyli jak czuje się duchowe uniesienia to już mozna iść po receptę. Np. nie wolno słuchać muzyki. Tylko cisza jest prawda. I szum eteru.
Moim zdaniem jeśli potrzebujesz ciszy, szukaj dla siebie ciszy, jeśli chcesz słuchać muzyki to słuchaj muzyki. Ale jeśli np. chcesz iść biegać i jednocześnie nie ruszać nogami to tak się po prostu nie da.

Jest jeszcze dwóch Krishnamurtich, obydwóch z nich lubię. Jiddu, starszy, napisał m.in.: "Wolność od Znanego" - polecam. Drugi U.G - kilka krótkich wywiadów po polsku jest w sieci, on z kolei twierdził, że cały ten światek rozwoju duchowego i filozofii wschodu to jedna wielka bzdura, nie ma duszy, wolnej woli, człowiek umiera, nie zostaje nic, cała reszta to doświadczenia, które po prostu się przydarzają.
INFJ/4w5

Oświecenie

przez monapayne 01 kwi 2016, 16:59
Dla mnie stan doskonały to mało myśli i czyste uczucia. Ale nie zero.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Oświecenie

przez neon 01 kwi 2016, 17:33
Nie ma co sie oszukiwać, na tym świecie nie ma 100% zdrowego człowieka, podobno ważne jest żeby nie przekroczyć tych 70% . Dla mnie sam stan uświadomienia sobie, zrozumienia, że to nie jest wcale tak, że jestem tą nogą, głową, czy swoimi myślami, że to jest gra, w którą gra z nami umysł, jest stanem, który chyba przewyższa wszystko inne, a konsekwencje tego doświadczenia, dla całego twojego jestestwa są, jakiego tu użyć terminu, no poprostu nie jestes juz tą samą osobą. Często trzeba przechodzic na diety lekkostrawne, jestes bardziej wrażliwy, ciało podatniejsz na urazy, słabo albo całkowity brak tolerancji alkoholu, gdzie wczesniej mogłeś pić normalnie, umysł juz tak nie goni, nie analizuje, jest bardziej czujny. Zmian jest całe spektrum, wiec gdzie jest ten brak wartość dodanej? oczywscie w samym doswiadczenie bez-ego, nawet nie mozna go opisać, bo niema w nim nikogo kto mógłby to zrobić, ale potem wraca sie do rzeczywistość, w której już zawsze bedziesz nosił "piętno" tego doświadczenia i jego konsekwencje, Schiza, moze to i schiza, chromolić to!
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

Oświecenie

przez monapayne 01 kwi 2016, 17:44
Ja dostałam psychozy bo nic nie jadlam. A nic nie jadlam, bo się bałam. Nie wiem czemu. Złe się czułam jak coś zjadłem. Ogólnie to w podstawówce miałam anoreksje. Potem w szpitalu mi przeszło, bo z wycieńczenia rodzice mnie zawiedli do szpitala i tam miałam tez pierwsza psychoze, to było w gimnazjum. Ale wyszłam z tego normalnie, nawet nikt nie myślał o leczeniu lekami, bo to był normalny szpital dziecięcy. Potem byłam na terapii i tak się przestraszylam swojego stanu zdrowia i tej quasi psychozy, ze zaczęłam jeść. I było bardzo długo ok.

Potem już tak miałam tylko raz. Niestety skończyło się gorzej.

Czyli jak mnisi nic nie jedzą a niektórzy uprawiali asceze to tez pewnie podobnie się czuli. Tylko, ze nie każdy ma taka sile żeby mieć umysł ok w tym stanie. W sumie to nienaturalnie wg mnie. Nie ma w tym harmonii.

Jest taki pan co uprawia sun gazing i on nic nie jadł chyba z rok. Nie pamietam jak się nazywał.

Tak sobie rozmyslam na ten temat...

Oświecenie

przez neon 01 kwi 2016, 18:15
Ramana Maharishi prawdopodobnie prawie umarł z głodu, gdy siedział pod jakąś świątynią zakorzeniony "w teraz", wystarczała mu do zycia własna obecność. Mi sie wydaje ze twoje doświadczenia maja głównie podłoże w psychice, może w genach, reakcje na głód itp.

Oświecenie

przez Marcin2013 01 kwi 2016, 18:20
oswiecilo mnie ze usuwam konto

Oświecenie

przez neon 01 kwi 2016, 18:53
Nawet nie pytam dlaczego ;)

Oświecenie

przez monapayne 01 kwi 2016, 21:37
Nie no, ja po części wiem co i jak. Ale to b.zlozone. Psychologia, ale tez zły tryb życia, tj.bardzo polski.

Oświecenie

przez Siddhi 02 kwi 2016, 00:01
@monapayne
Robotnica?

Oświecenie

przez jetodik 02 kwi 2016, 09:00
monapayne napisał(a):http://zacznijzyc.net/a131/

świetny artykuł :)

neon, spytałem czemu uważasz Osho za mistyka, napisałeś, że coś tam popraktykowałeś i że tak, przypuszczam, że znalazłeś jakieś zbieżności w tym co napisał a tym co odczuwałeś, czy tym co inni pisali.
Tak jak napisałem on po prostu zrobił zlepek z różnych tradycji i mówił głosem wielu guru, tak więc gdzieś tam mógł zabrzmieć jak Jiddhu Krishnamurti, (który nazwał Osho kryminalistą, a ten jego ośrodek obozem koncentracyjnym pod reżimem oświecenia), gdzieś indziej jak Ramana Maharishi którego uczeń nazwał Osho świnią, gdzieś tam jak buddysta, w pewnym momencie Osho ogłosił się Buddą :smile:

przecież cały ten oświeceniowy żargon idzie bardzo łatwo opanować a zwłaszcza Osho który miał gadane i nawet ktoś kto nigdy nie medytował mógłby uchodzić za wielkiego guru. stąd kiedy był bum na wszystko co orientalne pełno szarlatanów się dorobiło kaski, niektórzy nawet setki ekskluzywnych aut.

piszesz, że nie dbał o ład społeczny, bzdura, szedł po prostu metodą szokowania, wywracania norm dla samego efektu, aby inni myśleli, że jest jakiś niezwykły, ale zobacz jaki ład społeczny zaprowadził u siebie w obozie, wszyscy ubrani w te same pomarańczowe ciuchy, mieszkający w tych samych domkach ustawionych w rządki, otwierający mu drzwi, ochroniarz, sekretarka, tańczyli jak w zegarku :smile:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Oświecenie

przez Natla_Miness 02 kwi 2016, 15:00
... tańczyli jak w zegarku.

HAHA

czasem mam taki efekt braku ja oraz łączności ze światem, ale bliżej temu do zwyczajnej depersonalizacji niż oświecenia. Tak czy inaczej są elementy wspólne, a przynajmniej podobne. Trochę niewygodne, bo czytam jak rolnicy mają kryzys ze względu na słabe zbiory, to się czuję współodpowiedzialny, w końcu oni też są mną. :P Taki przykład.
Wcześniej monk.2000

Oświecenie

przez neon 02 kwi 2016, 18:43
monapayne, Co to znaczy polski styl życia?

jetodik, Nie ma sensu przekonywać sie wzajemnie dlatego że spoglądamy na niego troche z inne perspektywy. Jednolite ubrania, domki to normalne, spłecznosci buddyjskie często stawiaja na prostote,na to zeby jedno nie rózniło sie zbytnio od drugiego,bo to moze "aktywizować ego" i pewnie są jakies inne przyczyny. ja również uważam że Osho nie był świety, ale to dla mnie nie ma znaczenia. Niech Juddi Krishnamurti rzuca w niego kamieniem, nic mi do tego i nie bede go krytykował za ta kamienie. Obaj odeszli o wiele wcześniej z tego świata, niż zrobiło to ich ciało.

Oświecenie

przez jetodik 02 kwi 2016, 19:56
bo to moze "aktywizować ego"

Oczywiście, Osho ich odzierał z ego (samemu paradując w ubranku jak ze startreka i pozując do rolexów, z czapką na głowie która miała przykrywać mało charyzmatyczną łysinę) krytycznego myślenia, mechanizmów obronnych, dzięki temu robił z nimi co chciał, ale jak byli tacy głupi to trudno.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg