Oświecenie

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Oświecenie

przez jetodik 31 mar 2016, 20:47
monapayne, tak :]
dobre też było jak pod koniec życia oświadczył, że nie wierzy w reinkarnacje, choć wielu swoim uczniom przedstawiał wcześniejsze wcielenia :pirate:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Oświecenie

przez neon 31 mar 2016, 21:56
buka napisał(a):biednym współczuje każdy,na zazdrość trzeba zapracować.Osho 8)

a Echart Tolle ma taki miły wokal.chciałbym mieć lodówke która po otwarciu głosem Tolla by mi oznajmiała że trzeba zrobić zakupy,albo pralke która wyjaśnia jaki program będzie najlepszy do moich skarpetek.

Otwierasz lodówke, a tu Tolle- Widzisz ten skisły półroczny ser? widzisz w jakim spokoju jest zanużony, wczuj sie w niego, ale nie wąchaj! bądź jak ten zgniły ser, trąd cię żre, gnijesz od środka, trawią cie zgryzoty, a ty jestes ostoją spokoju, jestes ponad tym, jestes wolny! hyhyh

jetodik napisał(a):neon,
Kod: Zaznacz cały
 jetodik, Nie chce bronić tu mistyków,bo nie jednemu można coś zarzucić. Ja im korzystania z pieniędzy nie bronie.

a kto im broni, nie o tym mowa, mowa o tym, że uzależniony od Valium megaloman zakłada sekte, pierze mózgi ludziom tak by ci oddawali kasę i traktowali go jak bóstwo.

Dobrze, wziąłeś sobie na celownik "najsłabsze ogniwo" i sobie używasz, prawdopodobnie nigdy nie dotykając tego, o czym on naucza.. Może on brał te valium, tak jak Kaczynski uprawia sex ze własnym szoferem :D
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

Oświecenie

przez jetodik 31 mar 2016, 22:07
neon, o tym mówiła jego sekretarka i jego ochroniarz.
nie wziąłem sobie żadnego celu, do dyskusji sprowokowało mnie to, że robisz z niego wielkiego mistyka.
widać straciłeś trzeźwy osąd, każdy kto gada o jakimś oświeceniu, czy byciu w tu i teraz i robi na tym kaskę, to dla Ciebie mistyk?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Oświecenie

przez monapayne 31 mar 2016, 22:18
Może i miał jakaś wyższa świadomość. Ale skoro tak to dał się wciągnąć w lekomanie i narkotyki, więc może po prostu był mało inteligentny. Bo jakoś nie jest to dla mnie ciekawa postać. Może miał jakaś tam inteligencję wyższa z drugiej strony, ale nie miał empatii. Bo to trochę tak jakby ktoś z paranoja zachęcał ludzi do swojej dzikiej paranoi. Podobno on miał coś potem z mózgiem już po tych prochach.

Czytałam trochę dziś o tym.

A de Mello?

Oświecenie

przez neon 31 mar 2016, 22:49
jetodik, Jak dla mnie Osho był mistykiem, choć pokrętnym, ale był. I że niektórzy chcieli snić jego sen, ich wybór. Ty chcesz snić snem Hegla, Twój wybór ;)

monapayne, Osho na końcu został prawdopodobnie otruty jakims pormieniotwórczym izotopem przez wywiad USA, co zarzucił mu rząd Włoch. Władza nie lubi konkurencji. Osho później chodził i srał pod siebie, ale potrafił sie jeszcze przy tym uśmiechnąć.
świat lubi znieczulić

Oświecenie

przez Siddhi 31 mar 2016, 23:26
A de Mello?
Genialny, jak na czasy, w których pierwszy raz czytał "Przebudzenie". A po tej książce nst. 3 lata przeczytałem kolejne 200+ książek o filozofii, religii i psychologi. Zaczęło się właśnie od Przebudzenia, które dla mnie było jak rażenie piorunem, wtedy miałem 16 lat, później czytałem jeszcze dwa razy, ale już tak nie kopało.

Jest jeszcze Willigis Jager - "Fala jest morzem"

Oświecenie

przez jetodik 01 kwi 2016, 00:41
neon, dlaczego uważasz, że Osho był mistykiem?

tutaj ciekawa postać odnośnie oświecenia:
https://en.wikipedia.org/wiki/John_Wren-Lewis

po otruciu i przebudzeniu ze śpiączki obudził się w mistycznym stanie świadomości i twierdził, że żadne metody tutaj nie pomogą by do tego dojść bo to już w założeniach jest sprzeczne.

Oświecenie

przez monapayne 01 kwi 2016, 04:16
Siddhi, ja miałam 18 lat i powiedzmy, ze minęła mi depresja.

Jetodik, chyba mu chodziło o stan w rzeczywistości. Ale przecież był w innym wymiarze.

Oświecenie

przez Natla_Miness 01 kwi 2016, 07:23
Z chęcią spotkałbym jakiegoś nauczyciela, który nie studiował 20 lat na połowie uniwersytetów na świecie, nie wykładał w jakiś znanych miejscach, nie ma grupy wyznawców i nie uważa się za byt z innej galaktyki. Taki zwykły gość, ale doświadczony przez życie. Taki dobry, skromny wujek, który skończył liceum, zdał maturę i teraz może cie podszkolić.

Coś jak film Karate Kid. :-)
Wcześniej monk.2000

Oświecenie

przez neon 01 kwi 2016, 07:49
jetodik, Ponieważ miałem pewne sukcesy w praktyce i wiem, jak moze sie zachowywac taki człowiek, wyzuty z emocji, odpowiedzi jakby czerpał je z jakiekos głębokiego źródła.przed nim postawiłbym jednynie ramane maharishi. Osho był geinialny, wolałbym sie spotkac z nim niz z Barackiem Obamą czy Putinem :D szkoda ze tak marnie skończył. Zreszta ogólnie lubie mistyków, bo to buntownicy, w głebi tak naprawde w dupie mają ład społeczny chociaż normalnie w nim egzystuja i sie wnim poruszaja, out siderzy.

monapayne, Mnie chodziło?, nic nie wiem o innych wymiarach.
świat lubi znieczulić

Oświecenie

przez monapayne 01 kwi 2016, 10:21
Taki Putin to tez buntownik, tylko w druga stronę.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Oświecenie

przez buka 01 kwi 2016, 12:11
Z chęcią spotkałbym jakiegoś nauczyciela, który nie studiował 20 lat na połowie uniwersytetów na świecie, nie wykładał w jakiś znanych miejscach, nie ma grupy wyznawców i nie uważa się za byt z innej galaktyki. Taki zwykły gość

To może ten? ;)

ech,ta ludzka natura.Ciągle szukacie mistrzów,kogoś kto wam powie jak jest.Jak dla mnie ten stan-czy go nazwać zen,satori,oświecenie czy przebudzenie to nie jest jakaś wartość dodana, raczej brak.Brak ego,brak poczucia siebie,czasu i rzeczywistości-czysta schiza :D

Oświecenie

przez Siddhi 01 kwi 2016, 13:38
Jak dla mnie ten stan-czy go nazwać zen,satori,oświecenie czy przebudzenie to nie jest jakaś wartość dodana, raczej brak
Dokładnie tak. Zresztą oni wszyscy o tym mówią, później ludzie dorabiają do tego nieskończone ilości teorii.
INFJ/4w5

Oświecenie

przez monapayne 01 kwi 2016, 14:27
Czyli jak czuje się duchowe uniesienia to już mozna iść po receptę. Np. nie wolno słuchać muzyki. Tylko cisza jest prawda. I szum eteru.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Sortuj wg