Oświecenie

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Oświecenie

przez Reynevan 31 mar 2016, 17:19
Natla_Miness napisał(a):Żeby rozpoznać, który mędrzec ma rację, trzeba być mądrzejszym od tego mędrca. A wtedy to on już nie jest potrzebny. :P

jeśli nie wiesz, kto ma rację, zawsze pytaj rabinów. jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie.
Reynevan

Oświecenie

przez monapayne 31 mar 2016, 17:29
Co to jest rolex?
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Oświecenie

przez neon 31 mar 2016, 19:28
bittersweet napisał(a):neon, dla mnie Osho mógłby poprosić swoich darczyńców aby te rolexy i ferrari rozdawali biednym, nie jemu. Żeby biedni tez mogli się cieszyc duchowością, jeżeli ich na to nie stać na co dzień. Nie wiąze tego z mistyka, tylko ze zwykłą przyzwoitością.

No chyba żartujesz. To prywatna decyzja Osho, co on z tymi pieniędzmy robił, a przecież ponoć bardzo wielu ludziom pomógł, czy to juz nie mówi o jego przyzwoitości? Ciekawy jestem co ty byś zrobiła z bryką za 200 tys, złotych gdyby ci ją dał, tyle by cie widziano :D . A jak oddałabyś ja bezdonmy, którzy najczesciej stracili swoje majatki czy zostali wyrzuceni z grona rodzinnego przez głupotę lub alkoholizm, to gratuluje, ale jestes głupiutka, ale to takie urocze, kotecku :D

Wiesz kiedy ty i inni by w niego uwierzyli? dopiero wtedy gdy dałby sie ukrzyżować, a nawet wtedy i nie!
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Oświecenie

przez Reynevan 31 mar 2016, 19:39
neon napisał(a):ale jestes głupiutka, ale to takie urocze, kotecku :D

i po co te wyzwiska?
Reynevan

Oświecenie

przez bittersweet 31 mar 2016, 19:59
ale jestes głupiutka, ale to takie urocze, kotecku :D
Bez spoufalania się proszę, koteczkiem jestem, ale na pewno nie dla Ciebie. Do reszty się nie odniosę, bo Twoje tłumaczenie, że bogaci maja być jeszcze bogatsi, a biedni dalej biedni, nie potrzebuje komentarza.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Oświecenie

przez monapayne 31 mar 2016, 20:02
Przecież Jezus tez był oswiecony. Albo w cudzyslowie.

Każda religia czy system wierzen jest w ta stronę. W stronę duchowości albo oswiecenia. Akurat nie jestem raczej chrzescijanka, ale myśle ze to pierwotnie może i była całkiem niezła religia. W sumie cała Europa się rozwinęła dzięki niej.

Jezus przynajmniej miał baranki a nie rolexy. I potrafił kogoś uzdrowić.

Oświecenie

przez Reynevan 31 mar 2016, 20:11
monapayne napisał(a):W sumie cała Europa się rozwinęła dzięki niej.

taaa... zapewne dyskryminacja homo, kobiet, innych nacji, palenie na stosie niepokornych, zakazywanie czytania niewygodnej dla KK literatury i kolaboracja ze zbrodniarzami wojennymi (vide Pius XI i Hitler) przyczyniły się do rozwoju cywilizacji europejskiej Obrazek
Reynevan

Oświecenie

przez neon 31 mar 2016, 20:16
bittersweet napisał(a):Bez spoufalania się proszę, koteczkiem jestem, ale na pewno nie dla Ciebie. Do reszty się nie odniosę, bo Twoje tłumaczenie, że bogaci maja być jeszcze bogatsi, a biedni dalej biedni, nie potrzebuje komentarza.

Gdzie ja napisałem ze bogaty ma byc bogatszy? hę, jakis problem z czytaniem ze zrozumieniem? tego uczą w gimazjach. dlatego równiez do reszty sie nie odniosę, bo nie wiem nawet do czego.kocico ty haha
świat lubi znieczulić

Oświecenie

przez neon 31 mar 2016, 20:21
monapayne napisał(a):Przecież Jezus tez był oswiecony. Albo w cudzyslowie.

Każda religia czy system wierzen jest w ta stronę. W stronę duchowości albo oswiecenia. Akurat nie jestem raczej chrzescijanka, ale myśle ze to pierwotnie może i była całkiem niezła religia. W sumie cała Europa się rozwinęła dzięki niej.

Jezus przynajmniej miał baranki a nie rolexy. I potrafił kogoś uzdrowić.

Moze dlatego miał to co miał, bo zyl w takich czasach w jaki zył i nie miał innego wyjscia? zreszta jego wybór. ja znam oswieconów, którzy prawie pomarli zgłodu, potrafili siła umysłu siedziec na golasaw pozycji lotosu na 30 stopniowym mrozie, dokonywać samospalenia, do wyboru do koloru.
świat lubi znieczulić

Oświecenie

przez monapayne 31 mar 2016, 20:25
Reynevan napisał(a):
monapayne napisał(a):W sumie cała Europa się rozwinęła dzięki niej.

taaa... zapewne dyskryminacja homo, kobiet, innych nacji, palenie na stosie niepokornych, zakazywanie czytania niewygodnej dla KK literatury i kolaboracja ze zbrodniarzami wojennymi (vide Pius XI i Hitler) przyczyniły się do rozwoju cywilizacji europejskiej Obrazek

To średniowiecze. Pózniej było zupełnie inaczej. I nie pisze o katolach.
Np.sztuka się bardzo rozwinęła i ludzie stworzyli dużo fajnych rzeczy.

Renesans był spokojny i zrównoważony jeśli chodzi o działanie religii. A polityka zawsze będzie. Dzisiaj tez jest i jest huiowo często. Katolicyzm to polityka a nie religia. A ja pisze o korzyściach z wiary chrześcijańskiej. A Bóg jest gejem, tak pisał Kurt Cobain na ścianie w Aberdeen i policja go zgarnela.

Oświecenie

przez buka 31 mar 2016, 20:25
biednym współczuje każdy,na zazdrość trzeba zapracować.Osho 8)

a Echart Tolle ma taki miły wokal.chciałbym mieć lodówke która po otwarciu głosem Tolla by mi oznajmiała że trzeba zrobić zakupy,albo pralke która wyjaśnia jaki program będzie najlepszy do moich skarpetek.

Oświecenie

przez jetodik 31 mar 2016, 20:38
neon,
Kod: Zaznacz cały
 jetodik, Nie chce bronić tu mistyków,bo nie jednemu można coś zarzucić. Ja im korzystania z pieniędzy nie bronie.

a kto im broni, nie o tym mowa, mowa o tym, że uzależniony od Valium megaloman zakłada sekte, pierze mózgi ludziom tak by ci oddawali kasę i traktowali go jak bóstwo.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Oświecenie

przez bittersweet 31 mar 2016, 20:39
kocico ty haha
Haha, marcowanie Ci się włacza chyba. Na szczęściu wkótce kwiecień.

biednym współczuje każdy,na zazdrość trzeba zapracować.Osho 8)
Na pewno łatwiej zapracować na zazdrość, niż na szacunek.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Oświecenie

przez monapayne 31 mar 2016, 20:44
Serio od valium? To by wiele tłumaczylo...
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Sortuj wg