Oświecenie

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Oświecenie

przez neon 30 mar 2016, 22:46
mistyka to nie jest caritas, niestety.
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

Oświecenie

przez jetodik 30 mar 2016, 23:02
neon, pogoń za luksusem i pompowanie ego też nie.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Oświecenie

przez neon 30 mar 2016, 23:08
To nie jest pogoń, musi zauważyć, ze im to samo wpada w ręce.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Oświecenie

przez buka 30 mar 2016, 23:23
podkusiło mnie pooglądać duchowych masterów na YT i znowu się odkleiłem kurva:'(

Oświecenie

przez AtroposIsDead 30 mar 2016, 23:24
buka, czo to je i czy dobrze się w to przegrywa?
Gå inte i gräset med bara fötter; min trädgård är full av skärvor.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

Oświecenie

przez Siddhi 30 mar 2016, 23:42
Osho miał to coś, chociaż za dużo w tym co gadał bzdetów. Widziałem filmy z nim na youtube, podoba mi sie to jego sssss na końcu zdań. Jego zwolennicy (swoją drogą często wykształceni) ludzie kupili mu Rolls Royce'y na każdy dzień tygodnia. Ludzie zarzucali mu potem, że jest z tego powodu nie dość święty jak na nauczyciela duchowego. Ja sobie myślę, że to wszystko jedno, bo kiedy masz tytuł prof. dr. Fizyki Teoretycznej nie ma znaczenia czy chodzisz w starych zdartych jeansach i jeździsz syrenką czy w garniturach od Armaniego i Ferarri, twojej kompetencji w temacie to w żaden sposób nie zaszkodzi. Więc jeśli komus już totalnie zwisają dobra materialne może jeździc nawet Laburgini, bo to dla niego wszystko jedno, kwestia wygody.
Mimo wszystko swego czasu kiedy czytywałem ksiązki dot. filozofii wchodu bardzo doceniałem jeden z rozdziałów "Psychologii ezoteryki" dotyczący przerwy pomiedzy myślami i medytacji. Zresztą medytacja jako taka sprowadza się do "przerw pomiędzy myślami" - czyli stanu, w którym jest świadomość, nie ma obiektu świadomości, to balsam na moją nerwicę, ciało sie rozluźnia, człowiek staje się bardziej trzeźwy.

Tolle jest nudny jak flaki z olejem, kupiłem kiedyś niepotrzebnie Nową Ziemię, mogę komus wysłac za cenę przesyłki. (słaba, naiwna, nic nie wnosi). "Potęga teraźniejszości" jako taka dawała radę, ale była tak samo nudna jak sam autor.
INFJ/4w5

Oświecenie

przez jetodik 30 mar 2016, 23:56
neon,
jako charyzmatyczny guru stanął na czele organizacji piorącej ludziom mózgi i regulującej ich życie tak by guru czerpał korzyści. to nie było tak, że doznał oświecenia i nagle bogactwo zaczęło na niego spływać, to jest raczej klasyczny przykład sekty, której lider żeruje na swoich owieczkach.
zresztą wystarczy popatrzyć, jak on sie zachowuje, wg mnie bardzo sztucznie, aby utrzymywać aurę guru.

twierdził nawet, że duchowość nie jest dla biednych bo oni muszą się zajmować zarabianiem.
no pewnie, jego celem byli przecież bogaci :)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Oświecenie

przez jetodik 31 mar 2016, 00:06
neon, wpada w ręce? nic im w ręce nie wpada, najpierw muszą sprzedać swój produkt, czytaj oświecenie.
ludzie żyją w szarówie i chcą tego, chcą w to wierzyć, więc jeśli taki samozwańczy guru przy użyciu charyzmy przekona, że on jest tym oświeconym i może zapewnić to cudowne oświecenie, oczywiście w taki sposób, że się przy tym wzbogaci, to już całkiem tracą umiejętność krytycznego myślenia i wykupują np. drogi abonament na najnowsze filmiki Tolle, które są takie same tematycznie jak te na youtube, albo kupują rolexa dla Osho, za te piękne iluzje które im wcisnął.
Oczywiście wrażenie cudowności wywołane iluzjami się z czasem zaciera, tak działa umysł, więc trzeba kolejną książkę wykupić, kolejny filmik obejrzeć, na kolejną drogą przemowę pojechać, to działa jak narkotyk i oczywiście Guru dobrze o tym wiedzą i napiszą kolejną książkę o tym samym, rozszerzą swoją sieć dystrybucji, wdrożą nowe technologie wstrzykiwania płatnych uzależniających bajeczek dorabiając się przy tym milionów.

Wejdź sobie np. na stronę Tolle przecież marketingiem aż tam bije po oczach, nic w ręce nie wpada, to jest działalnosc zarobkowa.

Oświecenie

przez Reynevan 31 mar 2016, 00:36
dżeto, obrońca uciśnionych cebulaków xD
Reynevan

Oświecenie

przez jetodik 31 mar 2016, 01:01
Reynevan,
krytkowałem Tolle na jego facebook, ale zobaczyłem wpis osoby, która straciła swoich bliskich mówiący o tym, że te jego nauki pomogły odzyskać równowage czy jakoś tak.
od tamtego momentu jakoś już nie zamierzam otwierać ludziom oczu, jak im się to podoba niech sobie śnią swój piękny sen, zresztą i tak moje słowa się odbijały jak od ściany. Tutaj pisze tylko swoje zdanie.

Ja sobie wytyczyłem inną ścieżkę samorozwoju, uczyć się z przedmiotów ścisłych, języków, przydatnych umiejętności, trochę sportu, mniej komputera, oraz zagłębić się w filozofię Hegla bo to prawdziwy majstersztyk.
a żeby to wszystko zrealizować, potrzebuje silnej woli, niestety jestem uzależniony od komputera, jestem słaby, mam niską energię, dlatego zaczne od tego: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/250471/s ... gaj-wiecej

Oświecenie

przez Siddhi 31 mar 2016, 01:11
Ja już przeczytałem to co miałem przeczytać jeśli chodzi o filozofie, teraz czasem oglądam interesująch ludzi na youtube,
moge polecić wam (angol) Stefana Moleneux'a

Swego czasu (dla sportu i sprawdzając swoje umiejęntości perswazji) nawracałem chrześcijan na ateizm, kiedy rozmawiając o wierze, bogu i jego braku z pewną osobą zapędziłem ją siłą argumentów na skraj załamania nerwowego przestałem to robić. Nie nawracam juz i nie przekonuję nikogo, chyba, że trafiam na podatny grunt. Niektórzy po prostu muszą w coś wierzyć, a burzenie ich nie wiadomo jak głupiej i naiwnej wiary to zbrodnia.

Oświecenie

przez neon 31 mar 2016, 08:04
jetodik, Nie chce bronić tu mistyków,bo nie jednemu można coś zarzucić. Ja im korzystania z pieniędzy nie bronie. A słowa Osho, że duchowość nie jest dla biednych są jak najbardziej na miejscu, chociaz przeciez sa wyjatki od reguły. W mistyke wchodzą ludzie którzy sie zblazowali, czy ci którzy osiągneli prawie wszystko, ci co sie znudzili swiatem doczesnym. Biedny zazwyczaj naturalnie mysli o pieniadzach, jak on ma sie zajmowac duchowoscia,jak nie wie czy bedzie miał jutro co do gara włożyć. To nie są wcale głupie słowa.

Oświecenie

przez bittersweet 31 mar 2016, 08:21
neon, dla mnie Osho mógłby poprosić swoich darczyńców aby te rolexy i ferrari rozdawali biednym, nie jemu. Żeby biedni tez mogli się cieszyc duchowością, jeżeli ich na to nie stać na co dzień. Nie wiąze tego z mistyka, tylko ze zwykłą przyzwoitością.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Oświecenie

przez Natla_Miness 31 mar 2016, 09:30
Założyłem wątek, a teraz nie wiem co napisać. :-)

Żeby rozpoznać, który mędrzec ma rację, trzeba być mądrzejszym od tego mędrca. A wtedy to on już nie jest potrzebny. :P

A z tą spójnością to chyba problem jest taki, że nie jest ona możliwa. W świecie przyrody jest wielka różnorodność, czemu nie wśród świata poglądów.

PS. Od ego się nie ucieknie, ono tylko zmienia szaty.

Sortuj wg