Oświecenie

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Oświecenie

przez buka 14 kwi 2016, 22:48
Natla_Miness, to Ty kup tą ja kupuje tamtą i się później wymienimy.

ja się mogę wymienić,jakoś do tej pory nie zaakceptowałem książek na czytniku.
od siebie moge wymienić jeszcze jedną pozycje-Claude Durixa 100kluczy Zen.Nie jest to jakiś przejmujący filozoficzny traktat,ale dla kogoś kto chciałby się zaznajomić z tematem fajna sprawa-trochę filozofii,anegdot i zen humoru:D

Oświecenie

przez jetodik 15 kwi 2016, 12:25
buka, wiadomo, książka to książka, jak do mnie dojdzie i przeczytam to zdam recenzje, a troche już tego typu książek poczytałem i bede miał porównanie.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Oświecenie

przez Natla_Miness 16 kwi 2016, 12:42
Pomyślałem, że warto zadać sobie pytanie: czego tak na prawdę chcemy. Być może łączyłoby się to z tym czego potrzebujemy. Dzisiaj nad tym porozmyślam. Ciekawy temat do kontemplacji to np. bogactwo, dobrobyt. Czasem sobie mówię: z materialnych rzeczy masz wiele, ale co z tego. A to niestety jedna z bardziej namacalnych stref życia. Świat materialny, te przedmioty tu i tam. Ciągle one. Wszystko co się spotyka co dzień. Jest jeszcze natura, ale las to też nie moje miejsce. Myślałem, że może chodzi o wiedzę, ale ona to zazwyczaj odbicie tych wszystkich rzeczy w mózgu. Co lepsze? Wiedzieć jak działa kolumna głośnikowa, czy mieć tę kolumnę w pokoju i słuchać z niej muzyki? Ostatnia rzecz, która jeszcze mi imponowała to sława. Ale w internecie każdy jest sławny.

Także czego chcemy? Jestem pewny, że łatwo będziemy rzutować potencjalne oświecenie, z rzeczy które już znamy. Tak jak bogowie są odbiciem ludzkiej natury.

O czym marzę? O byciu normalnym człowiekiem, najlepiej jakimś youtuberem grającym w gry. Żyjącym w Ameryce na przedmieściu, podrywającym dziewczyny w klubach. Lekki posmak dają teledyski Katy Perry.
Wcześniej monk.2000

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Oświecenie

przez jetodik 16 kwi 2016, 13:08
akurat youtuberem grającym w gry to chyba nie jest trudno zostać. dziewczyny też możesz podrywać... co Cie powstrzymuje od realizacji swoich marzeń?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Oświecenie

przez Natla_Miness 16 kwi 2016, 13:53
Gry mnie nudzą. A na podrywaniu się nie znam i to nie mój świat.
To takie po prostu fantazje. Pewnie kolejny wyraz przerośniętego ego, taki jestem super, że mnie to męczy i chciałbym być takim przeciętniakiem. :P

Choć nie do końca, bo bawi mnie oglądanie amerykańskich seriali i młodzieży z high school, czy z college.
Wcześniej monk.2000

Oświecenie

przez buka 16 kwi 2016, 14:16
O,to ja nieraz sobie wizualizowałemm że dorastam na amerykańskich przedmieściach początku lat 80:P
wiecie,tak jak w filmach.duży dom z garażem w którym mój stary picuje starego forda,a ja wychodze do high school przez okno mojego pokoju oklejonego plakatami zespołów hevy metal :D

Pomyślałem, że warto zadać sobie pytanie: czego tak na prawdę chcemy. Być może łączyłoby się to z tym czego potrzebujemy. Dzisiaj nad tym porozmyślam. Ciekawy temat do kontemplacji to np. bogactwo, dobrobyt. Czasem sobie mówię: z materialnych rzeczy masz wiele, ale co z tego.

Poszukiwanie zaczyna się chyba od tego momentu.kiedy stwierdzasz że życie nie jest już w stanie ci niczego zaoferować.

Oświecenie

przez neon 16 kwi 2016, 20:25
są szaleńcy którzy biorą sie za to by lewitować, czy snic na jawie , są też tacy którzy robia to by uzywac "mocy" parapsychicznych.

daje tu przykład umiejetnosci moojiego, proponuje oglądać od 4:30, ponieważ ten prosty chłopak używa zwrotu "błagam, bo znowu mnie ze sobą pociągniesz"

isntieje takie cos jak nieswiadomosc zbiorowa, moze to taka podziemna autostrada, w której latają sobie energie/myśli, tacy ludzie jak mooji potrafią to wykorzystywać.
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

Oświecenie

przez neon 16 kwi 2016, 20:30
the question was...........

Oświecenie

przez jetodik 16 kwi 2016, 23:59
Mooji'ego lubie choć nie wiem czy jest autentyczny :)

Oświecenie

przez neon 17 kwi 2016, 00:16
tzn co rozumiesz przez autentycznosc? dla mnie mistyk z umiejetnosciami parapsychicznymi co widac na umieszczonym filmiku

Oświecenie

przez jetodik 17 kwi 2016, 00:23
nie wiem czy to co mówi jest prawdziwe, nie wiem czy to nie jest normalny gościu ze zdolnościami wpływania na ludzi.
ma jednak pozytywne usposobienie.

a kto to jest mistyk wg Ciebie?

Oświecenie

przez neon 17 kwi 2016, 00:31
człowiek przebudzony, który rozpoznał swoja prawdziwą nature i kroczy drogą ku jej jak najwiekszemu urzeczywistnieniu.

Oświecenie

przez Natla_Miness 18 kwi 2016, 07:48
Święci to tacy idole rocka. Tylko w dziedzinie religii.
Jak się słucha muzyki to ma to w dużej mierze właśnie funkcję jakiegoś miejsca w świecie. Można zostać dresem, metalem, emo, itd. Te osoby mówią, że lubią tą muzykę, ale tak właściwie ważniejsza jest moim zdaniem pewna tożsamość i to z czym się dany gatunek kojarzy. Też kiedyś nosiłem dłuższe włosy i miałem styl na rockmana.

Z religią jest ta iluzja, że jak ogląda się zdjęcia z XIXw. to łatwo pomyśleć, że wszyscy tam byli eleganccy, bo chodzili we frakach i jakiś bufiastych sukniach. Podobnie religia może się wydawać czymś więcej, a to taki rock'n'roll średniowiecza.

Dzisiaj mi się śniła moja miłość z czasów gimnazjum, wiele się nie mylą podrywacze, że mężczyźni robią różne twórcze rzeczy głównie, żeby się przypodobać kobietom, poza tym służy to jakoś przetrwaniu. Filozofia podrywaczy ma ten mistyczny pierwiastek, że mówi: nie musisz być inżynierem, żeby mieć dziewczynę i buntuje się przeciwko takiemu postawieniu sprawy motywując do zgłębienia własnej podświadomości.

Chcąc nie chcąc, zbuntowałem się przeciw psychologicznemu uwarunkowaniu, a moja psychika gorzko się za to na mnie mści.
Wcześniej monk.2000

Oświecenie

przez Natla_Miness 18 kwi 2016, 08:25
Mam jedno pytanie do was. Jak mistyczne teorie mają zmniejszać ego skoro opowiadają o połączeniu z bogiem. To tylko może spowodować zwiększenie ego wiele razy. Można to obejść jakoś?
Wcześniej monk.2000

Sortuj wg