Oświecenie

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Oświecenie

przez jetodik 30 mar 2016, 06:06
Reynevan, czemu Osho dziwny? no dla mnie koleś, który kupuje kilkaset rolexów i ponad sto luksusowych samochodów za kaskę swoich wyznawców z których stworzył sektę, wciskając im swój miałki frywolny zlepek różnych tradycji, jest troche dziwny.

Natla_Miness,
Eckhart Tolle kolejny duchowy biznesmen tylko w łagodniejszym mnie burzycielskim wydaniu - wykup aplikacje na ifona z dostępem do jego internetowej telewizji a dowiesz się, że jak wyciszysz myśli to problemy znikną, a on tymczasem opływa w luksusy.

Siedział na ławeczce, no i? To tylko opowieść, że tam siedział, skąd wiesz jak się czuł w środku?
Skąd wiesz, że wogóle tam siedział na tej ławeczce, a może ta historia została wykreowana w celach marketingowych? :)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Oświecenie

przez Natla_Miness 30 mar 2016, 08:40
jetodik, podoba mi się twój sceptycyzm. :-) Na tym polega manipulacja, że się nie wie, że jest zmanipulowanym. Więc wszystko przede mną.

Sprawa jest prosta, jedni uciekają od szarości życia w alkohol, inni w gry PC, a inni się karmią Osho i Eckhartem. Na jedno wychodzi, idę słuchać muzyki.
Wcześniej monk.2000

Oświecenie

przez jetodik 30 mar 2016, 08:51
Monk, rzecz, która nie jest rzeczą, trochę sprzeczność, ale chyba wiem o co chodzi, tylko wątpie, że jest to przeciwwaga czy jak to ująłeś kontrast dla egzystencji, raczej super egzystencja, a nazywanie tego nieegzystencją jest tzw. metodą negatywną, czyli biorącą poprawkę na ograniczenie ludzkiego języka i podchodzenie do zjawiska od strony tego czym to nie jest.
To się nazywa teologia negatywna. Bardzo często idzie to tak: to nie jest byt, to nie jest niebyt, to nie jest nie niebyt itd.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Oświecenie

przez jetodik 30 mar 2016, 08:55
Natla_Miness, no człowiek potrzebuje czegoś więcej niż widać na pierwszy rzut oka.
dlatego szuka jakiegoś zrozumienia, oświecenia, czegoś fundamentalnego i ja tego nie krytykuje sam tak robie, tylko gdyby mnie ktoś spytał to w stronę Osho ani Eckharta bym go nie kierował.

Oświecenie

przez monapayne 30 mar 2016, 09:48
Dla mnie Keanu Reeves jest oswiecony. On ma świetna osobowosc, zwłaszcza patrząc na jego historie.

I tez siedział na ławce...
http://memesvault.com/wp-content/upload ... nch-03.jpg

Oświecenie

przez buka 30 mar 2016, 12:33
fakt,jest przystojniejszy niż Tolle czy Osho :D

Oświecenie

przez Druid 30 mar 2016, 13:36
Forrest Gump też siedział na ławce
Mistrz wszystkiego :uklon:
Druid

Oświecenie

przez Reynevan 30 mar 2016, 15:52
jetodik napisał(a):Reynevan, czemu Osho dziwny? no dla mnie koleś, który kupuje kilkaset rolexów i ponad sto luksusowych samochodów za kaskę swoich wyznawców z których stworzył sektę, wciskając im swój miałki frywolny zlepek różnych tradycji, jest troche dziwny.

uderz w stół, a nożyce się odezwą xd
ja myślę, że koleś miał nosa do interesu i zrobił to, na co mu pozwolił głupi motłoch
Reynevan

Oświecenie

przez neon 30 mar 2016, 18:26
Nie wiem dlaczego Tolle czy Osho mieliby nie korzystać z pieniędzy, przecież nadal muszą coś jesć i płacić podatki. Jedni z nich pieniadze mają, ale pewnie sie do nich nie przywiązują ,inni jeżdzą po świecie i budują aśramy ( lama ole nydahl), inni sie samodoskonalą (ken wilber- filozof, socjolog, psycholog,pisarz czy Jung-psychiatra, psycholog,naukowice)

Każdy z nich obrał troche inną drogę, ale jeżeli ktoś mi powie ze oni wszyscy ulegli jakiemus zbiorowemu złudzeni, ze te stany czy techniki stosowane od lat (setek czy nawet tysiecy) to jakies bzdury, no cóż, tak to bywa jak sie o czymś mówi, o czym nie ma sie bladego pojęcia. I jeszcze te prównania do autorytetów z plakatów :lol:

Osobiscie, tak jak jetodik, nie polecam obrania kierunku wyżej wymienionych osób, bo to wyższa szkoła jazdy, a jej poprzeczka leży gdzieś wysoko nad chmurami i wielu moze sobie krzywde zrobić.
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

Oświecenie

przez monapayne 30 mar 2016, 18:38
Myśle, ze taki Tolle nie czuł się urazony bedac porównanym do autorytetu z plakatu. W ogóle by nie zauważył porównania tylko zwrócił by uwagę na poglądy i historie osoby z plakatu. No bo przecież taki Kurt Cobain to żaden autorytet. Co w nim fajnego? To, ze fascynowal się buddyzmem i tworzył kojaca muzykę? Albo, ze był wrażliwy? Bez sensu.
Tak samo taki Keanu Reeves. Grał małego Budde oraz Neo w Matriksie. Do tego sam jest oazą opanowania i jest bardzo bezinteresownie człowiekiem.

Za to Osho i Tolle są lepsi. Są tak idealni, ze całe życie są oswieceni i nie popełniają żadnego błędu. Oni ńie muszą się już nawet uczyć.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Oświecenie

przez neon 30 mar 2016, 18:48
Pewnie masz racje, ten Forrest Gump mnie rozbił.

Oświecenie

przez jetodik 30 mar 2016, 19:48
neon, nie mówimy tu o korzystaniu z pieniedzy, a o pogoni za luksusem, bo jak ktoś sobie kupuje luksusowy zegarek na każdy dzień roku i ponad 100 luksusowych samochodów to coś tu jest nie halo.
strasznie wywyższał jego wyznawcy chodzili w szmatach on w tym swoim stroju jak ze startreka, oni otwierali mu drzwi od auta, on ich nauczał o braku ego XD

i nie wrzucałbym ich wszystkich do jednego kotła, Jung to akurat przyzwoity myśliciel, nie sprzedaje lekkostrawnej papki :)

Oświecenie

przez neon 30 mar 2016, 20:30
jetodik napisał(a):strasznie wywyższał jego wyznawcy chodzili w szmatach on w tym swoim stroju jak ze startreka

Haha, no Osho miał swój styl, który pasował bogatym z USA, dlatego kupowali mu resoraki. Ja nie wiem czy to jest egoizm, ja np. w autobusie potrafie ustąpić miejsca starszej osobie, czy osoba której zwolniłem miejsce jest egoistą bo z niejgo skorzystała? Dla nich Osho był autorytetem, często potrafił znaleźć rozwiązanie na ich problemy a że jego uczniowie bardzo często byli majętni todla nich taki samochód to nic. Osho sam mówił, że lepiej mu sie medytuje w samochodzie, niż by miał to robić na ośle :)

Myśle że umiejętnie bujał sie między jednym światem a drugim.

Oświecenie

przez jetodik 30 mar 2016, 21:45
pomoc potrzebującym to coś zupełnie innego, niż sprzedawanie egzotycznej duchopapki wynudzonym bogaczom.
dlatego monapayne, ma całkowitą rację, że to jest popduchowość.
wszystko co robił to teatrzyk, mimika twarzy, ten taki sztuczny akcent z przeciągniętym es.
pompował sobie ego luksusami i pozycją guru, nabierając naiwnych, jego nauki nie mają żadnej spoistości, to frywolny zlepek różnych kolorowych idei.

Sortuj wg