Oświecenie

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Oświecenie

przez monapayne 07 kwi 2016, 14:12
Zycię to anime.

Oświecenie

przez monapayne 07 kwi 2016, 14:14
Rozumienie mentalne to empatia np., a uświadomienie to dotyczące tylko naszego istnienia a nie uczuć. Uświadomienie to zaskoczenie. Myśle, ze właściwie występują zawsze oba.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Oświecenie

przez buka 07 kwi 2016, 14:24
Uświadomienie to zaskoczenie

no...jak wtedy kiedy się potykasz o krawężnik:D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Oświecenie

przez monapayne 07 kwi 2016, 14:31
No, ale jest. Czasami ktoś właśnie musi przywitać się z betonem by coś zrozumieć :D
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

Oświecenie

przez Natla_Miness 07 kwi 2016, 14:34
Zawsze istnieje też wyjście: uświadomić sobie że jest się już oświeconym --> zacząć cieszyć się życiem, bo wszystko już osiągnęliśmy.
Ja właśnie próbuję chwytać dzień, niestety nie jest to proste. Przykładem jest to że nie chodzę do pracy, mam pełen luz i dużo czasu a i tak dużo narzekam. No nic, schizo i to nieustające poczucie powagi sytuacji, tak jakby film zaciął się na jakimś momencie grozy.
Wcześniej monk.2000

Oświecenie

przez monapayne 07 kwi 2016, 14:56
Natla, bierz witaminy B3!

Oświecenie

przez jetodik 07 kwi 2016, 23:38
życie to gra agar.io
pograsz trochę (nie trzeba sie logować) to zrozumiesz czym jest zycie.
albo jak inaczej ktoś to ujął, życie to rabunek:D
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Oświecenie

przez buka 08 kwi 2016, 00:10
nie,agar.io to symulacja ego:D

Oświecenie

przez Natla_Miness 08 kwi 2016, 10:23
Się śmiejecie, ale ego na prawdę tworzy problemy. Jak ktoś nie ma doświadczenia w dziedzinie to polecam się położyć czy usiąść w ciszy i próbować obserwować myśli. Jak zaczynałem to wszystko krążyło wokół tego jak podbić galaktykę i zostać imperatorem. Ciemna strona mocy. Ale walka z tym to walka z wiatrakami. Teraz moje ego jest dumne, że mam mniej ego niż inni. :-)

Tak czy inaczej twierdzę, że zagłębienie się w swoje myśli oraz próba uczynienia się szczęśliwym poprzez jedność z kosmosem zasługuje na pewien szacunek. Przynajmniej można powiedzieć, że ktoś próbował.
Wcześniej monk.2000

Oświecenie

przez jetodik 08 kwi 2016, 11:09
Natla_Miness, próba zagłębienia się w myśli?
a nie jest tak, że powinno się raczej wsłuchać w naturę co ona mówi?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Oświecenie

przez Natla_Miness 08 kwi 2016, 11:22
W sumie nie tyle w myśli. Tylko, że jak się tak usiądzie, to jest pewne że zaczną się pojawiać. Dlaczego ludzie śpiewają pod prysznicem, a wg memów najwięcej myśli pojawia się np. na ubikacji albo gdy człowiek kładzie się spać? Mózg się nudzi i produkuje. Właściwie medytacja to nic innego jak świadome doprowadzanie do takich sytuacji.

A jeśli chodzi o naturę, to u mnie to nie działa. Może to wina matury z fizyki i matmy i planowania dalszej kariery w inżynierii. Staram się trzymać z moim kotem, czasem wpadnę do lasu, ale jedyna transcendencja, której doświadczyłem to rok 2008 i pobyt w puszczy białowieskiej. Fajne uczucie, wszystko tam było takie dziewicze, taka harmonia itd.
Wcześniej monk.2000

Oświecenie

przez cesaria 08 kwi 2016, 12:03
jetodik napisał(a):
bo to moze "aktywizować ego"

Oczywiście, Osho ich odzierał z ego (samemu paradując w ubranku jak ze startreka i pozując do rolexów, z czapką na głowie która miała przykrywać mało charyzmatyczną łysinę) krytycznego myślenia, mechanizmów obronnych, dzięki temu robił z nimi co chciał, ale jak byli tacy głupi to trudno.
:nono:

Osho organizowal m.in. warsztaty rozwoju duchowego, poprzez doswiadczenia seksualne.
Spotkalam kiedys kobiete, ktora byla swego czasu w USA na tego rodzaju warsztatach... Opowiadala jak to wygladalo - podchodzil do niej uczestnik kursu i zagajal - "Jestes bardzo atrakcyjna, pragne Cie BLIZEJ poznac"..... 8)
Podobno w komunie Osho bycie jego kochanka, bylo najwiekszym zaszczytem dla kobiet, zapewniajacym trascendentalne przezycie (nirwane? :angel:).
Typowe wykorzystywanie autorytetu przez "oswieconego" guru (guru-seksoholik?).

"Charyzmatyczny mistrz duchowy, którego dziennikarze nazwali "Seks Guru", choć - jak na ironię - zalecał transcendencję seksu, ukierunkowanie jego energii w stronę duchowego spełnienia. "

Oświecenie

przez jetodik 08 kwi 2016, 13:50
cesaria,
tak, bardzo często różni guru oświecenia tak robią, nie wiedziałem, że Osho też.

Okej słuchajcie i weźcie teraz poważnie to co Wam przedstawie...
http://www.users.drew.edu/rcorring/down ... py5_09.pdf - tutaj macie napisane przez filozofa i pisarza Leona Niemoczynskiego, obszerne filozoficzne opracowanie tych stanów zjednoczenia z naturą/kosmosem w kontekście filozofii Charlesa Sandersa Peirce'a (który był geniuszem wyprzedzającym swoją epokę o kilka wieków i jest wciąż aktualny i doceniany przez dzisiejszych filozofów i naukowców np. w kontekście biologii, matematyki, fizyki kwantowej o czym możecie poczytać sobie tutaj http://www.nordprag.org/nsp/1/IdeasInAction.pdf )

tak więc nie żadne newage bzdety, a prawdziwa perełka - w tym opracowaniu, oprócz zgłębienia tych stanów zjednoczenia z kosmosem macie też przedstawioną metafizykę wszechświata więc na prawdę warto.

Oświecenie

przez Reynevan 08 kwi 2016, 14:58
Abstrahując od duchowości, mnie Oshołom podoba się za swoje libertyńsko - libertariańskie, czyli czysto humanistyczne (szatanistyczne :twisted: ) poglądy. Przypuszczam, że tym oto sposobem zaspokoiłem czyjąś ciekawość. ;)
Reynevan

Sortuj wg