Oświecenie

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Oświecenie

przez monapayne 04 kwi 2016, 10:18
No, niestety. Mozna się o tym przekonać na własnej skórze...
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Oświecenie

przez buka 07 kwi 2016, 01:08
monapayne,o czym?

ej,a znacie tego odkleja?ja oglądałem na YT wielu(poczynając od Tolla),ale ten gość...nie wiem,jakoś tak montuje te filmy i przekaz że ja autentycznie wyskakuje z orbity:P

Oświecenie

przez jetodik 07 kwi 2016, 07:01
nie znałem go. czemu on odróżnia rozumienie mentalne od uświadomienia? na czym te różnice polegają?
czemu nazywa rozumienie mentalne formami? :shock:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Oświecenie

przez Natla_Miness 07 kwi 2016, 07:50
Trzeba by zadać pytanie czy oświecenie istnieje. Bo jeśli tak, to warto zaryzykować i praktykować medytację. Ale jeśli nie to można dużo czasu zmarnować i skończyć ze spranym mózgiem bez zdolności intelektualnych. Ale to podobnie jak z zakładem Pascala.

Ja próbowałem nie oceniać, nie komentować i rezultat do przewidzenia, trzeba co chwilę siebie przekonywać że jest się na odpowiedniej ścieżce. Coś jak msza co niedzielę, bo inaczej by wyleciało z głowy, że jest się katolikiem.
Wcześniej monk.2000

Oświecenie

przez jetodik 07 kwi 2016, 07:56
najpierw mi powiedz co to jest oświecenie?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Oświecenie

przez Natla_Miness 07 kwi 2016, 08:05
Hmm. Nie wiem, bo nie doświadczyłem. Osobiście to dla mnie stan w którym żyje się zwyczajnie, ale nie szuka się szczęścia w kolejach losu, tylko ma się jakiś stan świadomości, który pomaga patrzeć na wszystko z dystansu. Taka wewnętrzna twierdza.

A w sumie to jest to dla mnie rodzaj idei, która ma dawać jakąś nadzieję. Jak to w religii bywa. Kiedyś byłem katolikiem, potem trochę czytałem o religiach wschodu. No big deal.
Wcześniej monk.2000

Oświecenie

przez jetodik 07 kwi 2016, 08:16
a czy bieganie za oświeceniem to nie jest właśnie takie szukanie szczęścia w kolejach losu?

Oświecenie

przez Natla_Miness 07 kwi 2016, 09:05
Trochę tak, bo trzeba kombinować, żeby je zdobyć. Tym bardziej, żeby chociaż sobie zrobić nadzieję. No ale to taka metafizyka, czyli coś co jest "poza" tym światem. Osobiście mam taką ideę w głowie, a wszelkie mowy w internecie jedynie oddziałują na to co sam czuję.

Podobnie z wiatą w boga, niektórzy twierdzą, że fakt istnienia takiej idei w głowie jest jednym z argumentów za jego istnieniem. Filozof ze mnie kiepski, to co mam w głowie to głównie schizo-treści, ale dobre i to. :pirate:
Wcześniej monk.2000

Oświecenie

przez buka 07 kwi 2016, 12:37
najpierw mi powiedz co to jest oświecenie?

najpierw powiedz co to jest życie

Oświecenie

przez monapayne 07 kwi 2016, 13:02
Życie to nie bajka.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Oświecenie

przez Natla_Miness 07 kwi 2016, 13:24
buka, życie to:
Przepływ materii w różnym stanie złożoności między bardziej zestalonymi obiektami w czasie i przestrzeni, prowadzące do powstania form zarówno podstawowych jak i wyższych, tak że każdy element powstałej tak rzeczywistości rządzi się tymi samymi prawami co pozostałe, pamiętając że jednym z tych praw jest różnorodność.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Oświecenie

przez bittersweet 07 kwi 2016, 13:33
zycie to sen motyla
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Oświecenie

przez Siddhi 07 kwi 2016, 13:37
nie znałem go. czemu on odróżnia rozumienie mentalne od uświadomienia? na czym te różnice polegają?
czemu nazywa rozumienie mentalne formami? :shock:

Rozumienie mentalne aka zrozumienie intelektualne: pręt wsadzony do kominka jest rozgrzany do czerwoności, nie dotykam końcówki, bo się poparzę.
uświadomienie: kur** jego mać!!!
INFJ/4w5

Oświecenie

przez buka 07 kwi 2016, 13:37
monk,niebardzo.równie dobrze mogłaby to być definicja erozji gleby;)

ja nie pytam o życie,ja pytam o ŻYCIE-istnienie,doświadczenie.bo może to jest tożsame z oświeceniem/zen/satori/dupamnieboli/niepotrzebneskreślić

Sortuj wg