Czy warto przyznać się do choroby przed innymi ?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez jeruka9 23 sie 2016, 17:55
Fakt że trzeba z tym żyć a części chorób nie da się wyleczyć
:roll:
Poznałem kobiete swego zycia jestem na zawsze Mai :105:

przez wiejskifilozof 24 sie 2016, 13:59
Najgorzej,kiedy własna rodzina nigdy się nie,pogodzi że ma chorego w rodzinie.

przez ekspert_abcZdrowie 24 sie 2016, 19:38
anka szklanka napisał(a):Ani to powody do wstydu, ani do chwalenia. Jedna i druga skrajność wydaje mi się być bezzasadna. Choroba czy zaburzenia w większości przypadków nie wyklucza nas z funkcjonowania w społeczeństwie - większość z nas pracuje, uczy się, ma jakichś znajomych. A jeśli coś nas wyklucza, to tak samo jak zrobi to poważne zaburzenie tak samo może to uczynić utrata nogi, wypadek etc.

Zgadzam się w 100%. Nie ma chyba sensu krzyczeć wokoło, że jest się na coś chorym, ma się to czy inne zaburzenie, chociażby dlatego, żeby się nie spotkać z niezrozumieniem czy ostracyzmem społecznym, ale z drugiej strony robienie z choroby tematu tabu też nie jest zdrowe. "Pokryjmy wszystko zasłoną milczenia" - z choroby robi się jakąś tajemnicę, coś, co należy ukryć, a to tym bardziej "demonizuje" sprawę. Chyba najlepszy jest ten "złoty środek" :)
Psycholog

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anka szklanka 24 sie 2016, 21:58
Jeszcze lepiej kiedy trafi się na empatycznego Człowieka Dobrą Radę :P
"Oj jaka ty biedna, ile ty musiałaś przeżyć! Ale moja ciocia Wisia brała takie tabletki - ziołowe, sąsiadka jej poleciła. I wiesz co? WSZYSTKO jej przeszło, no mówię ci! Daj tu karteczkę to ci nazwę zapiszę, no i wiesz - głowa do góry" :D

przez sailorka 24 sie 2016, 22:07
ekspert_abcZdrowie, to nie do końca tak. Są choroby, o których mówi się otwarcie i z którymi otwarcie się walczy. Mój znajomy choruje na cukrzycę i roztacza wokół siebie aurę pod tytułem "zobaczcie, jaki jestem dzielny, mam cukrzycę i biegam maratony". Z kolei moja bliska przyjaciółka cierpi na astmę i ma w zywczaju ponarzekać sobie czasem na Facebooku z tego powodu. A co ja mam zrobić z moją schizofrenią paranoidalną? Nikt nie powie, że jestem dzielna, bo mam schizo i jednocześnie uczę się programować i tak samo nikt raczej nie będzie mi współczuł, jeśli napiszę na fejsie: "mam dzisiaj fatalny dzień, głosy nie przestają mi szeptać, żebym się pochlastała".
Cześć, jestem czubkiem

przez Naemo 10 wrz 2016, 17:27
Po 1,5 roku znajomości powiedziałam o wszystkim swoim dwóm jedynym przyjaciółkom i cieszę się, że to zrobiłam :)
f60.3 | deprecha | sertralina 100 mg, trittico CR 50 mg

stop existing and start living

przez one man show 10 wrz 2016, 18:58
no co zrobić że ten świat jest taki zły, że istnieją ludzie, którzy nie są"empatyczni za bardzo" i będę na nasz widok oglądać wystawy albo przechodzić na drugą stronę ulicy.

takie akcje to hipokryzja sariolka?
Obrazek

przez ego 15 wrz 2016, 10:42
NN4V napisał(a):Są racjonalnymi pragmatykami
Że praktyczne to oczywiste, bo daje możliwość szybkiego odsiania kandydatów, bo coś tam, bez konieczności zbytniego zagłębienia się w temat, przy zachowaniu oszczędności poznawczej i finansowej, a w razie czego można się zasłonić, bo przecież "weryfikacja" kandydatów była...Natomiast z racjonalnością to nie ma zbyt wiele wspólnego. Znane są chociażby pozytywne korelacje pomiędzy bogatym życiem seksualnym z dużą zmiennością partnerów seksualnych, a większym ryzykiem nałogowego ćpania czy chlania: http://healthland.time.com/2013/02/25/more-sex-partners-linked-to-higher-risk-of-drug-addiction-alcoholism/, czy pomiędzy pewnymi zachowaniami seksualnymi a problemami natury psychicznej:http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19219545
Gdyby sama tylko korelacja miała dowodzić słuszności zatrudnienia takiej czy innej jednostki, to najlepszymi kandydatami zarówno na kierowców jak i na na przedstawicieli każdego innego zawodu w pierwszej kolejności byłyby chyba prawiczki, bo jakiemu pracodawcy potrzebny choćby tylko potencjalny świr, ćpun czy alkoholik?
Gdyby chociaż istniały faktyczne statystyki, które potwierdzałyby, że np osoby z tatuażami, częściej powodują wypadki, to rozumiem, że wtedy warto byłoby się nad tematem zatrzymać, a tak? może Ci przezorni pracodawcy powinni jeszcze skreślać na wszelki wypadek np. urodzonych porą zimową czy mieszkających w miastach, wszak wiąże się to z większym ryzykiem zachorowania na schizofrenię... i nóż takiemu coś kiedyś odwali... :lol:
A gdyby tak zbadać korelację pomiędzy występowaniem zaburzeń psychicznych u jednostek, a ich udzielaniem się na forum nerwica.com fiu fiu blisko 100% by pewnie była...aż dziw, że jeszcze nikt nie wpadł na to, żeby kandydatów pytać o takie rzeczy, jak udzielenie się na portalach psychologicznych...to przecież lepsza metoda weryfikacji ew. problemów psychicznych u danej jednostki niż pytanie, czy leczyłeś się u psychiatry(zwłaszcza gdy kandydat leczył się prywatnie). Potem się sprawdza komputer i komórkę takiemu delikwentowi i od razu jest jeszcze sprawdzian uczciwości kandydata...

Uprawiasz filozofie Kalego, bo natychmiast podniósł byś larum gdyby Twoje dzieci/rodzina zginęły przez fakt, że dopuszczono do zawodu nieodpowiednią osobę. Trochę rozsądku, wiedzy i patrzenia poza czubek własnego nosa przydało by się.
Filozofią Kalego jest wrzucanie do jednego wora człowieka który 10 czy 20 lat temu ( niechby nawet w ramach nastoletnich problemów psychicznych) strzelił sobie tatuaż czy pociął się, z takim, który pociął się dwie godziny przed testami na kierowcę zawodowego - a do tego mniej więcej sprowadza się ta "racjonalna" selekcja kandydatów, oparta na korelacjach. Natomiast odwołanie się do argumentów emocjonalnych to słaba metoda na dowodzenie czegokolwiek.
ego

przez sailorka 15 wrz 2016, 11:59
one man show, sama bym wzięła udział w takiej akcji.
Cześć, jestem czubkiem

przez Tella 24 lis 2016, 12:14
A jak na waszą depresje reagujuje druga połówka?
Wspiera czy uważa, ze coś sobie wymyśliłeś(aś)

przez AGA77P 24 lis 2016, 13:36
Ja nie mam zdiagnozowanej depresji. Jednak z dnia na dzień czuję się gorzej i chyba zacznę szukać pomocy u specjalistów. Mój mąż uważa w wielkim skrócie : "przesadzasz i wymyślasz " .

przez Tella 24 lis 2016, 13:48
AGA77P napisał(a):Ja nie mam zdiagnozowanej depresji. Jednak z dnia na dzień czuję się gorzej i chyba zacznę szukać pomocy u specjalistów. Mój mąż uważa w wielkim skrócie : "przesadzasz i wymyślasz " .

Znam to...boli takie stwierdzenie, zwłaszcza jak Ty w głębi duszy wiesz, ze coś niepokojącego się dzieje i sobie nie poradzisz

przez AGA77P 24 lis 2016, 14:06
Oj boli boli i pogłębia wszystkie złe emocje.

przez luccek599 24 lis 2016, 14:52
No niestety tak bywa, przykro mi z tego powodu.

Sortuj wg