Czy warto przyznać się do choroby przed innymi ?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez anka szklanka 18 sie 2016, 17:42
one man show napisał(a):Czy stan zdrowia czyli przewidywane zachowania da się ustalić pytaniami dotyczącymi przeszłości?

Przecież to oczywiste.

przez one man show 18 sie 2016, 18:08
anka szklanka napisał(a):
one man show napisał(a):Czy stan zdrowia czyli przewidywane zachowania da się ustalić pytaniami dotyczącymi przeszłości?

Przecież to oczywiste.

idę się zabić :lol:

głosowałem na platformę obywatelską w 2008 :lol:

przez Korat 18 sie 2016, 18:43
Dobra, czyli wiadomo, już nie wszystkie zaburzenia są stygmatyzowane, ale niektóre nadal są, zależnie od tego co masz to albo możesz kreować się na otwartą osobę bez lęków i kompleksów, dzięki temu pokażesz jaki jesteś odważny i postępowy bo byłeś u psychiatry na bezsenność, albo żyj tak żeby nikomu nigdy nie przyszło do głowy ocenianie cie poprzez to co ci się przytrafiło.
Co cię nie zabije, to uczyni niepełnosprawnym.

Ayahuasca
Psylocybina
LSD

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez helloafrica 18 sie 2016, 19:09
NN4V napisał(a):Czy ja kiedykolwiek napisałem, że mam problemy z psychiką?

bezpośrednio nie, jednak forma i treść mówi sama za siebie ;)
helloafrica

przez NN4V 19 sie 2016, 06:57
helloafrica napisał(a):
NN4V napisał(a):Czy ja kiedykolwiek napisałem, że mam problemy z psychiką?

bezpośrednio nie, jednak forma i treść mówi sama za siebie ;)

Rzekł ekspert internetowych diagnoz.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez klex 19 sie 2016, 09:56
Korat napisał(a):Dobra, czyli wiadomo, już nie wszystkie zaburzenia są stygmatyzowane, ale niektóre nadal są, zależnie od tego co masz to albo możesz kreować się na otwartą osobę bez lęków i kompleksów, dzięki temu pokażesz jaki jesteś odważny i postępowy bo byłeś u psychiatry na bezsenność, albo żyj tak żeby nikomu nigdy nie przyszło do głowy ocenianie cie poprzez to co ci się przytrafiło.

No nie latam po osiedlu i nie dre się że byłem u psychiatry to przyznawanie ma charakter rzadkiego żartu drapetomania, depresja, kryzys wieku średniego, fobia społeczna itp.
To jak na przykładzie byłem w sklepie całodobowym i sprzedaje atrakcyjna kobieta w nim wiele lat pytam się nie ma Pani większych ambicji zawodowych a ona że ja też mam depresje z tego powodu. No i co przyznała się do zaburzeń jakoś nikt jej nie stygmatyzuje z tego powodu.
Stygmatyzowanym można być na wiele sposobów, przekonania, wygląd, światopogląd itp. ja mam wyjebane na takie sprawy czy ktoś mnie określi świrem :mrgreen: .
12513238

przez serce 19 sie 2016, 11:55
anka szklanka napisał(a):
wiejskifilozof napisał(a):Połączenie zabójcze,nieochrzczony i chory psychicznie,bym się nigdy nie przyznał.

Choroba to pewnie kara od boga za ten brak chrztu :D

Żadna kara. Bóg nie karze, Bóg jest Miłosierdziem. Człowiek sam się karze schodząc z drogi Bożych przykazań, praw.

przez wiejskifilozof 19 sie 2016, 15:04
To ja jako ateusz,jestem potępiony na wieki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

przez bukowska 23 sie 2016, 14:30
ja przyznałam sie tylko najbliższym przyjaciołom, rodzicom i szefowi, bo wiedziałam, że zawalam pracę przez to i wolałam, żeby pomógł mi odkopać się z tego. Nie sądzę, że to dobre wyjście kiedy całe otoczenie wie

przez ekspert_abcZdrowie 23 sie 2016, 17:15
Ktoś podesłał link pod moją wcześniejszą odpowiedzią, że nie powinniśmy się wstydzić wizyt u psychiatry. Nie powinniśmy, to prawda. Ale wiele osób się wstydzi. A może nie tyle wstydzi, co boi, że ktoś by nagle odkrył, że leczy się psychiatrycznie. To nie tyle wstyd, co raczej obawa, co powiedziałoby otoczenie. Chorując pacjenci (czy jak ktoś chciał, "klienci") zaczynają patrzeć sami na siebie jako na kogoś gorszego, sami niejako zaczynają definiować się przez chorobę. Nic więc dziwnego, że boją się stygmatyzacji ze strony otoczenia.
Psycholog

przez sailorka 23 sie 2016, 17:27
Ja moją chorobę traktuję jak cechę, której nie da się zmienić, tak jak nie da się zmienić wzrostu. W ten sposób łatwiej mi ją zaakceptować. Wie o niej najbliższa rodzina i kilka przyjaciółek. Nie wyobrażam sobie, żeby dowiedzieli się o niej sąsiedzi albo ludzie z pracy.
Cześć, jestem czubkiem

przez anka szklanka 23 sie 2016, 17:28
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Ktoś podesłał link pod moją wcześniejszą odpowiedzią, że nie powinniśmy się wstydzić wizyt u psychiatry. Nie powinniśmy, to prawda. Ale wiele osób się wstydzi. A może nie tyle wstydzi, co boi, że ktoś by nagle odkrył, że leczy się psychiatrycznie. To nie tyle wstyd, co raczej obawa, co powiedziałoby otoczenie. Chorując pacjenci (czy jak ktoś chciał, "klienci") zaczynają patrzeć sami na siebie jako na kogoś gorszego, sami niejako zaczynają definiować się przez chorobę. Nic więc dziwnego, że boją się stygmatyzacji ze strony otoczenia.

A z drugiej strony są słynne akcje jak gdzie ludzie robią sobie zdjęcia z karteczką opisaną słowami "Mam terapeutę" (czy coś podobnego ;)). Był kiedyś o tym temat na forum.
Ani to powody do wstydu, ani do chwalenia. Jedna i druga skrajność wydaje mi się być bezzasadna. Choroba czy zaburzenia w większości przypadków nie wyklucza nas z funkcjonowania w społeczeństwie - większość z nas pracuje, uczy się, ma jakichś znajomych. A jeśli coś nas wyklucza, to tak samo jak zrobi to poważne zaburzenie tak samo może to uczynić utrata nogi, wypadek etc.

przez serce 23 sie 2016, 17:35
szklanka, Dobrze prawisz :smile:

przez one man show 23 sie 2016, 17:36
gdybyśmy jednak zastanowili się chwile co nas bardziej przeraża: fakt, że ktoś się dowie, że chorujemy czy fakt że jesteśmy chorzy?

Sortuj wg