Czy warto przyznać się do choroby przed innymi ?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez helloafrica 06 sie 2016, 10:14
Trzeba mówić śmiało wszystkim, chcesz się ukrywać do końca życia? Nie tędy droga, jeżeli będziesz się ukrywał to zawsze będziesz tym który ma jakiś problem o ktorym nie chce rozmawiać, czyli twoja pięta Achillesowa, ludzie zawsze będą mogli cię urazić jeżeli się dowiedzą od innych że jesteś chory i nie chcesz o tym gadać. A jak powiesz, tak jestem chory i co z tego mam to gdzieś i dobrze mi z tym to zabierasz im siły witalne (o ile chcą cię urazić), bo ciebie urazić się nie da, bo nie przejmujesz się tym co mówią, czy tym co mogą powiedzieć. Nie myślisz "o jejku co to będzie jak ktoś się dowie, że jestem chory, źle będą o nie myśleć", ale myślisz "mam to w D. i nie boję się tego co mi powiesz, nie urazisz mnie tym, bo mam to gdzieś", sam nawet mogę o tym powiedzieć i inni wiedzą, że ja wiem, że się tym nie przejmuję. Nie można cię urazić w razie kłótni że ty jesteś chory, ty już wcześniej oznajmiłeś, że jesteś chory wszem i wobec, na osiedlu krzyknąłeś z całej siły: "JESTEM CHORY PSYCHICZNIEEEE!" I co, jeżeli ktoś będzie chciał ci dowalić że jesteś chory psychicznie to się ośmieszy, będzie próbował coś powiedzieć ale skończy się na jego Aaa, Eee, Yyy, i nie wydusi ani słowa bo nic już cię nie będzie mogło urazić, kiedy ty będziesz z tym czuł się ok. To tak jak byś był czarnoskóry i wstydził się tego, że ktoś będzie za plecami czy w razie konfrontacji mówił do ciebie czarnuchu, jeżeli wcześniej oznajmiłeś światu: TAK jestem czarny i dobrze mi z tym, to później jeżeli ktoś ci powie, że jesteś czarny nie będzie miało żadnej mocy aby cię urazić. Najważniejsze to powiedzieć sobie przed sobą tak, jestem chory i nie przejmuję się innymi z tego powodu, wtedy będziesz miał olewkę na cały świat. Będziesz chodził i śpiewał po osiedlu w deszczu:) Rób tak jak ten gościu a będziesz happy.

helloafrica

przez wiejskifilozof 06 sie 2016, 13:05
Zamiast jestem chory,mówcie jestem leniwy.Pomaga.

przez nieboszczyk 06 sie 2016, 13:40
przyznać się warto tylko tym którzy bez powodu zerwali z tobą znajomość i mieć ubaw z ich nazistowskich buziek bo o powrocie do społeczenstwa i odnowieniu znajomości niema oczywiście mowy.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tylkonachwile 06 sie 2016, 23:56
U mnie niektórzy wiedzą niektórzy nie [albo co mi dokładnie jest, albo że chodzę do psychiatry i biorę leki albo że chodzę na terapię - w różnych konfiguracjach.]

Wiedzą bliscy przyjaciele, niektórzy z pracy, w tym szefowa, oraz najbliższa osoba w rodzinie [a czy powiedziała innym to nie wiem, ale nie miałabym problemu].

Nie spotkałam się ze złymi reakcjami, nikt się ode mnie nie odwrócił, z pracy nie wyrzucił, nie krytykował. Wręcz otrzymuję wsparcie.

Może dlatego, że mówię tym, do których czuję zaufanie.

przez kaatarzynaa 10 sie 2016, 12:57
Moim zdaniem warto, bo zawsze znajdziemy w otoczeniu pomoc. Ja przyznałam się, chociaż naprawdę nie było łatwo. Jedyne czego żałuję to to, że zrobiłam to tak późno.
Medytacja - stosuję.

przez wiejskifilozof 10 sie 2016, 13:53
kaatarzynaa napisał(a):Moim zdaniem warto, bo zawsze znajdziemy w otoczeniu pomoc. Ja przyznałam się, chociaż naprawdę nie było łatwo. Jedyne czego żałuję to to, że zrobiłam to tak późno.

Czasem jednak zamiast pomocy,usłyszysz.Wstyd mi,że mam debila w rodzinie.

przez Stracona100 10 sie 2016, 21:37
wiejskifilozof napisał(a):Zamiast jestem chory,mówcie jestem leniwy.Pomaga.

Przetestowałam - działa! :mrgreen:
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez bedzielepiej 10 sie 2016, 21:40

przez Stracona100 10 sie 2016, 21:45
helloafrica napisał(a): ...Nie można cię urazić w razie kłótni że ty jesteś chory, ty już wcześniej oznajmiłeś, że jesteś chory wszem i wobec, na osiedlu krzyknąłeś z całej siły: "JESTEM CHORY PSYCHICZNIEEEE!" I co, jeżeli ktoś będzie chciał ci dowalić że jesteś chory psychicznie to się ośmieszy...

Takie proste to to nie jest. Jeśli ktoś powie: "nie słuchajcie go, przecież to psychol" to z pewnością spowoduje to, że takiej osoby już poważnie się nie traktuje, przestaje być partnerem do rozmowy. Trudno wtedy czuć się nieurażonym i zadowolonym z siebie :-|
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez ekspert_abcZdrowie 11 sie 2016, 18:22
Czy warto przyznać się do choroby przed innymi? Trudne pytanie. Wiele osób, które chorują (na depresję, nerwicę, mieszane zaburzenia depresyjno-lękowe itd.) i które znam, mówią mi, że nie obnoszą się ze swoją chorobą. Nie mówią o niej np. w miejscu pracy z obawy przed zwolnieniem. O ich chorobie zwykle wie wąskie grono najbliższych, od których otrzymują wsparcie (mąż, żona, rodzice, dzieci, rodzeństwo). Dlaczego nie mówią? Głownie słyszę odpowiedzi w stylu, że boją się etykiety "wariata". Wciąż u nas pokutuje stereotypowe myślenie, że kto korzysta z pomocy psychiatry/psychologa, ten jest nienormalny, ma coś z głową. Pacjenci boją się takiej stygmatyzacji, dlatego niejednokrotnie milczą.
Psycholog

przez bedzielepiej 16 sie 2016, 21:24
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Czy warto przyznać się do choroby przed innymi? Trudne pytanie. Wiele osób, które chorują (na depresję, nerwicę, mieszane zaburzenia depresyjno-lękowe itd.) i które znam, mówią mi, że nie obnoszą się ze swoją chorobą. Nie mówią o niej np. w miejscu pracy z obawy przed zwolnieniem. O ich chorobie zwykle wie wąskie grono najbliższych, od których otrzymują wsparcie (mąż, żona, rodzice, dzieci, rodzeństwo). Dlaczego nie mówią? Głownie słyszę odpowiedzi w stylu, że boją się etykiety "wariata". Wciąż u nas pokutuje stereotypowe myślenie, że kto korzysta z pomocy psychiatry/psychologa, ten jest nienormalny, ma coś z głową. Pacjenci boją się takiej stygmatyzacji, dlatego niejednokrotnie milczą.

"Pacjenci" to również stygmatyzacja. Lepsze byłoby klienci lekarza. A Pani korzystała kiedykolwiek z pomocy psychiatry/psychologa?

przez depresja24h 16 sie 2016, 22:05
Ja się zgadzam z Panią psycholog. Czemu klienci będzie lepiej? Jak lekarz to pacjent, niezależnie czy psychiatra kardiolog czy stomatolog. Coś leczą lub przynajmniej starają się udawac:)

przez anka szklanka 16 sie 2016, 23:25
Ludzie są bardziej zszokowani kiedy dowiadują się, że nie jestem ochrzczona niż, że mam Chad :mrgreen:

Mąż wie, eks facet wie, rodzice wiedzą, bliscy koledzy także (i każdy kto widział mnie w ostrej manii :D )
Poza tym jest mi zupełnie obojętne czy ktoś się dowie czy nie. Łatek się nie boję, przerabiałam to lata temu. Ani szczególnie się z tym nie obnoszę, ani nie ukrywam. Często ludzie kompletnie nie wiedzą, co to takiego ten ChAD...
...a określenie "wariat" etc mnie nie obraża :D

przez NN4V 17 sie 2016, 07:35
anka szklanka napisał(a):Ludzie są bardziej zszokowani kiedy dowiadują się, że nie jestem ochrzczona niż, że mam Chad :mrgreen:
...

Witaj w klubie. :mrgreen:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Sortuj wg