Czy warto przyznać się do choroby przed innymi ?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Arhol 30 maja 2016, 18:35
Nie,nie warto.
Jedynie 2 opcje,to osoby którym naprawdę mocno ufamy i lekarz.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Monster6 30 maja 2016, 18:42
Nie warto.Chyba że osobom których naprawdę jesteśmy pewni.Którzy nie sa półmózgami i nie oceniają kogoś przez pryzmat choroby.Osobom którzy akcpetują nas takich jacy jesteśmy i nie przeszkodzi im akurat to że jesteśmy chorzy.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez zielony95 13 cze 2016, 21:08
Po jakiego chu*a sie tym chwalić. Nie ma czym. Jeszcze przy zaufanych osobach ma to jakis sens, ale wiekszosc nie zrozumie tego, nie ma opcji.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez peggy_sage 21 cze 2016, 18:02
Ostatnio otworzyłam się przed bardzo bliską mi koleżanką i wiecie co się okazało? Że ona również ma te same problemy, bardzo dużo nas łączy.

przez Piotrek1996 21 cze 2016, 23:59
Peggy_sage: W takim razie życzę, aby Wasza relacja się zamieniła z koleżanek na przyjaciółki, bo fakt faktem problemy czasami łączą. Twoja sytuacja jest jednym z przykładów.

Odpowiadając na pytanie. Zależy według mnie. Obcym ludziom to oczywiście nie, aczkolwiek przed kimś komu się ufa, czyli prawdziwemu przyjacielowi albo przyjaciółce to jak najbardziej. Niektórzy przyjaciele właśnie wiedzą, nie wyśmiewają, bo też swoje przeżyli.

W kontaktach rodzinnych to u mnie nie jest ciekawie, ponieważ nie tylko ojciec mi popsuł zachowanie, dzieciństwo, lecz pewne inne osoby z tej "kochanej" rodzinki też, ale na szczęście są wyjątki pozytywne co mogę się im wygadać. Jednak jest ich mało.

przez alone05 22 cze 2016, 15:45
Nie warto, bo przecież może się okazać, że są idiotami i nie zrozumieją.

przez wiejskifilozof 22 cze 2016, 17:52
W Polsce miejsce durni i idiotów jest po za społeczeństwem.Dla zdrowych ludzi,my jesteśmy zerami i mamy się wynosić.Bo ci zdrowi,się nas boją.

przez salir 22 cze 2016, 18:10
Nie warto!!!! U mnie to dluga historia dlaczego sie tak stalo wiec pomine ale zaplacilo moje dziecko, w szkole inne dogryzalo, robilo na zlosc i nasmiewalo sie z mojego, mowilo " dostaniesz teraz depresji" wydalo sie bo w koncu zapytalo mnie "mamo, co to jest depresja?" Szlag mnie trafil!!!!!

przez julusia 22 cze 2016, 21:33
Zależy komu. Należy się dobrze zastanowić.
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez shira123 25 cze 2016, 12:39
rodzice wiedza i siostra, ktora ma sama podobne problemy i mnie namowila do terapii nerwicy.
poza tym nikomu nie powiem

napisalam tylko jednej przyjaciolce ze lecze sie na nerwice i co sie okazalo?? ze ona tez!
nie moglam uwierzyc, taka wesola pogodna dziewczyna!
ona nie mogla uwierzyc ze ja-tez niby wesola optymistka.

no coz my ludzie z nerwica bardzo dobrze gramy....jak aktorki:) inne role

przez nieboszczyk 22 lip 2016, 13:11
to zależy od momentu.kiedy jest jakiś układ z innymi i to dosyć fajny to pod żadnym pozorem nie przyznawać sie tylko stawać na rzęsach,pindrować sie,udawać wspaniałe zdrowie,stawać na nogi choćbyś ich nie miał bo przecież zależy ci na opinii,bo to właśnie oni ratują twoją psychike przed ostrymi stanami psychotycznymi,ratują resztki twojej poczytalności.a jak pokażą różki,nie chcą mieć z tobą nic wspólnego i nawet ci nie pożyczą spalonej zapałki to najlepiej im od razu pokazać swój oststni wypis ze szpitala psychiatrycznego wraz z diagnozą i liczbą twoich hospitalizacji i zaleceniami lekarskimi i patrzeć im na twarz nabierającą nazistowskiego wyrazu.i najwyżej ci powiedzą "dlaczego nie jesteś w szpitalu?powinieneś coś brać na tą chorobe,to poważna choroba,bywa,dlaczego nie chodzisz do PZP?"i cisnąć beke z tego komicznego skurwysyństwa rodem "żydzie dlaczego nie skwierczysz wesoło w piecu tylko panoszysz się w Izraelu?"
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez Liber8 22 lip 2016, 13:34

Nie mam takiego dylematu, troszkę mi kiedyś odjebało i chyba nie ma osoby w moim otoczeniu, która by o tym nie wiedziała, prowadząc piwniczny tryb życia, ciężko o nowe znajomości :lol: a w zapizdziałej wiosce gdzie wszyscy wszystkich znają - jeszcze ciężej :lol: :lol:
I don't need a hand to hold
Even when the night is cold
I got that fire in my soul

przez majka100 26 lip 2016, 21:29
Na moj gust najwazniejszy jest lekarz ktoremu sie ufa oraz osoba bliska, ktora zrozumie. np.po takich samych przejsciach. Czy tez zaufana przyjaciolka/przyjaciel. Z rodzina roznie zalezy czy jest wyrozumiala czy patrzy na to z sensem a nie w formie se kurna wymyslasz bzdury itp. Lepiej osoby zaufane i ktorym mozesz poplakac w rekaw. No i nie te ktore cie za plecami nie obsmaruja :-)

przez klex 29 lip 2016, 15:41
Ja się przed wszystkimi chwalę się że mam drapetomanie i dąsy z tym związane oraz kryzys wieku średniego 8) ale jakoś nikt nie chce w to uwierzyć :?
12513238

Sortuj wg