Tworzenie programu do wyjścia z nerwicy i depresji

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Phobos1 07 mar 2016, 21:52
Nerwica natręctw i depresja towarzyszą mi od dzieciństwa - chociaż dowiedziałem się o nich dopiero ze 4 lata temu wg googla po objawach. Wcześniej uważałem, że jestem beznadziejny sam z siebie, a nie to, że porażka jest mojej głowie. Może powinienem iść do psychologa, albo od razu do psychiatry, ale najpierw chciałem spróbować z tego wyjsc samemu. Dlaczego ? Różne są opinie o działaniach leków, o psychiatrach, czasem rezultat może być odwrotny od oczekiwanego. Są ludzie co wiele lat się męczą z chorobą praktycznie bez efektu. Mam 33 lata, jestem na utrzymaniu rodziców, bez dziewczyny, pracy i perspektyw. Czas to zmienić. Więc chcę utworzyć i zrealizować swój program wyjścia z tego i rozpoczęcia lepszego życia. Program musi objąć:

leki: zioła są mniej inwazyjne niż leki psychotropowe, na forum jest opisana mieszanka ziołowa Ojca Gabriela - mam juz je wszystkie, teraz tylko zmieszać i pić.
ćwiczenia relaksacyjne: znalazłem na necie treningi relaksacyjne Schutza i Jacobsona - mam je na mp3, powinny być pomocne, kiedyś w dzieciństwie byłem na terapii od jąkania, to takie były, może nawet lepsze, ale juz ine mam materiałów. Jak ktoś miałby to może wrzucić.
ćwiczenia fizyczne: w zdrowym ciele zdrowy duch, dobrze wpływa na zdrowie ogólne, więc na nerwicę również - w planie są bieganie, rower i ćwiczenia siłowe.
materiały o radzeniu sobie z lękiem: są na necie, trzeba to przetrawić wszystko, jak ktoś miałby jakieś ciekawe to może wrzucić.

Czas trwania całości zaplanowana jest ok 4-6 tygodni - niektóre elementy powinny być zachowane na stałe np ćwiczenia fizyczne. Nie mówię, że się uda, ale trzeba mieć nadzieję. Zioła już są w domu - trzeba tylko zrobic mieszankę, rower trzeba naprawić. Jakby ktoś miał jakieś uwagi to prosiłbym od razu.

przez Phobos1 10 mar 2016, 23:00
No dobra - od jutra zaczynam swoją autoterapię.

może trochę materiałów (jakby ktoś chciał):

trening autogenny Schutza
https://www.youtube.com/watch?v=eZttj0gfJPo
i dłuższa wersja https://www.youtube.com/watch?v=6z--bQD3zBw

trening relaksacyjny Jacobsona (osobiście mam inną wersję nagraną)
https://www.youtube.com/watch?v=GnyCpEh39hs

Materiały o nerwicy do przerobienia: (może znajdzie się więcej)
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... rMk__J2RVb

A teraz najważniejsze PLAN

Rano-popołudnie (w zalezności jak wstanę)

Trening autogenny Schultza (krótsza wersja) - po obudzeniu.
Pół szklanki ziół.
Śniadanie 20 min po ziołach
Potem dłuższa wersja treningu Schultza.

Późne popołudnie/wczesny wieczór

pół szklanki ziół
obiad 20 min. później (chyba, że jadłem wcześniej poza domem)
Trening siłowy - pierwszy tydzień bez forsowania - kilka rodzajów ćwiczeń hantlami 5 kg, pompki (nie za dużo, żeby nie przesorsować), , można jeszcze brzuszki dodać, lub
Trening kondycyjny - biegi lub rower - na razie rower zepsuty, więc tylko biegi - na razie bez forsowania po ok 1 km)
Oba po 3 razy w tygodniu naprzemiennie

Trening relaksacyjny Jacobsona (po treningu).

Wieczór późniejszy

pół szklanki ziół
ew. ćwieczenia fizyczne (jak nie było czasu wcześniej)
trening Jacobsona
Trening Schutza (dłuższa wersja)

Przed spaniem
Trening Schutza (krótsza wersja)

Dodatkowo w wolnych chwilach przerabianie materiałów, aby zrozumieć lęk i metody radzenia sobie z nim( np te co zalinkowałem)

Plan wymyśliłem sam, nie wiem na ile zadziała, na pewno nie zaszkodzi. Dietę też trzeba by ubogacić w większą ilość witamin. Liczę, że po 6 tygodniach będzie kolosalna poprawa, albo nawet wyzdrowienie. Zresztą po tym okresie trzeba będzie i tak rozwijać ćwiczenia fizyczne, zioła jeszcze zostaną w dużej ilości (nie wiem czy po tym okresie będzie można je pic dalej), treningi Jacobsona i Schultza mogą się sporadycznie przydać.
Mój plan wyjścia z nerwicy i depresji post2221231.html#p2221231

przez serce 23 mar 2016, 19:08
Autoterapia - dobrze napisane. Ja od siebie dopiszę jeszcze słuchanie muzyki w słuchawkach podczas chodzenia, odpoczynku + Rozmowa z psychologiem-psychoterapeutą. Co do słuchawek to polecam płaskie bez "dziury" z regulacją głośności na kablu czy tez z tyłu słuchawki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg