dziennik zmiany życia

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

dziennik zmiany życia

przez Zosia_89 06 wrz 2015, 09:26
ego, a kto przebywałby z Tobą na forum gdyby nas nie było? ha! :D
Dobrze jest mieć do kogo wyciągnąć rękę,
a oczy mieć szeroko zamknięte.

dziennik zmiany życia

przez bonsai 06 wrz 2015, 09:30
Może ego ma tak duże ego, że z przyjemnością rozmawiałaby sama ze sobą, że tak sypnę słabym żarcikiem z rana, co jest słodki jak śmietana. :oops:
bonsai

dziennik zmiany życia

przez wiejskifilozof 06 wrz 2015, 09:34
Kiedyś rozmawiałem sam ze sobą.Ale obecnie nie mam na to ochoty.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

dziennik zmiany życia

przez Zosia_89 06 wrz 2015, 09:46
bonsai, myślę, że ego tęskniłaby za nami :oops:

dziennik zmiany życia

przez ego 06 wrz 2015, 11:16
ego, a kto przebywałby z Tobą na forum gdyby nas nie było? ha! :D
Boty? :mrgreen:

Zosia_89, no bonsai ma trochę racji, ja faktycznie nieraz rozmawiam, sama ze sobą. :oops:
ego

dziennik zmiany życia

przez NiczegoNieLubię 06 wrz 2015, 12:38
Hej, czy mogłabym się do tego dziennika przyłączyć? - To jedna sprawa.
Druga jest taka: czy Ty nie masz czasem przerośniętych ambicji? Ja mam taki problem , a ta teologia po angielsku brzmi mi bardzo znajomo. Ja jestem po studiach artystycznych, teraz chcę pisać, ale blokuje mnie przymus, który odczuwam, że wszystko co zrobię musi być świetne i mądre co najmniej jak u Cavera. Najwyższe loty. Nawet sama zdaję sobie sprawę, że to głupie. Zero przyjemności z dążenia, sam strach i pustka w głowie. Jak pozbyć się niszczących ambicji nie rezygnując z marzeń? Taki poradnik chętnie bym przeczytała.

dziennik zmiany życia

przez Zosia_89 06 wrz 2015, 12:42
ego, nie mam nic przeciwko temu ;)
a jeśli chodzi o boty to wybieraj jednak naas :roll:

dziennik zmiany życia

przez jetodik 06 wrz 2015, 20:14
witam, na wstępie dzięki za wyrazy wsparcia :))
a teraz po kolei

TruchłoBoga,
no chemia jest bardzo ważna, w sumie to myślenie i chemia jakoś się zazębiają, ale jak dokładnie to się mnie nie pytać :P
czyli to depresja przyciągnęła Cię na forum?

ego,
To co? tylko mi się bardziej podobał świat bez ludzi niż z ludźmi? Przerażacie mnie ludzie. ;)

taki świat bez ludzi byłby mniej nieznośny gdyby otoczyć się zwierzętami (psami, kotami, małpkami) i masą ćpania :]

NiczegoNieLubię,

oczywiście, czuj się zaproszona i najlepiej już dziś zrób podsumowanie trzy-płaszczyznowe. jak najbardziej, zróbmy ten temat grupowym, gdzie każdy będzie mógł napisać podsumowanie 3 płaszczyznowe, taki rejestr, oczywiście z czasem jak uznamy, że metode należy zmodyfikować czy coś to się zmodyfikuje, ale na razie niech tak będzie.
odnośnie ambicji, to jednak nie taki jest mój projekt, tu nie chodzi o to by się z kimś ścigać, być perfekcyjny, ani jakieś wielkie osiągnięcia - ważny jest do odnotowania sam fakt np. nauki angielskiego, a czy to będzie poprzez oglądanie głupiego filmu z polskimi napisami czy uczestnictwo w prestiżowym kursie to już sprawa drugorzędna.
ten temat ma mobilizować na poziomie podświadomości - przez samo zaakcentowanie uwagi na 3 ważne w życiu strefy.
wpadłem na jeszcze jeden pomysł - odnotowywanie dobrych uczynków, ale już bez punktacji.
jeśli takich nie było, okej, po prostu się nie dopisuje...

oki, pora na podsumowanie dnia:

1 płaszczyzna - ludzie
miałem rozmowy telefoniczne z trójką przyjaciół, trochę też pogawędziłem z rodzinką - 5/10

2 płaszczyzna - nauka/rozwój intelektualny
nic nie było, chciałem czytać po angielsku ale zaraz ścieło mnie do snu :bezradny: - 0/10

3 płaszczyzna - dbanie o ciało/sport
były spacery, no powiedzmy, ze dam sobie jeden punkt za to - 1/10

suma = 6/30

dobre uczynki:
pogłaskałem psa kilkakrotnie, wiedziałem, ze bede musial umyc ręce i mi sie nie chcialo, ale wiedzialem tez ze pies sie ucieszy i ze potrzebuje troche ciepła

no to tyle :P
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

dziennik zmiany życia

przez ego 06 wrz 2015, 20:31
jetodik napisał(a):taki świat bez ludzi byłby mniej nieznośny gdyby otoczyć się zwierzętami (psami, kotami, małpkami) i masą ćpania :]
To zależy oczywiście dla kogo. Dla mnie, w takim świecie bez ludzi, znikają praktycznie wszystkie moje problemy i to bez ćpania.
ego

dziennik zmiany życia

przez NiczegoNieLubię 06 wrz 2015, 22:54
Bardzo się cieszę! Może zmotywuje to nas do działania i da materiał do obserwacji siebie. Trochę jak na terapii behawioralnej.
1 - prawie cały dzień z ludźmi, no pół dnia może, pomimo trudności z wyjściem z chaty. Nawet na koniec dobrze się bawiłam, a teraz jestem zrelaksowana 10/10
2 - zero. Pod hasłem prokrastynacja w Wikipedii powinno widnieć moje zdjęcie. Jeden ciekawy artykuł przeczytałam. 1/ 10
3 - spacery. 4/10
Dla mnie punkt 3 nie jest aż tak istotny. Dodałabym za to notatkę o myślach i emocjach, które pojawiały się w tych słabszych punktach. W punkcie 2 zniechęcenie i brak wiary w możliwość sukcesu. Myśli o górze roboty.

dziennik zmiany życia

przez TruchłoBoga 06 wrz 2015, 23:16
Jetodik, depresja i myślenie "po co wy żyjecie ja wszystko wiem a wy tu wegetujecie dawać może ja czegoś nie wiem odpowiedzcie mi na kilka pytań" mniej więcej.
TruchłoBoga

dziennik zmiany życia

przez jetodik 07 wrz 2015, 01:13
NiczegoNieLubię, całkiem ładny dzisiaj dzionek miałaś :brawo:
jasne, jeśli punkt 3 nie jest dla Ciebie istotny to zamień go na te myśli i emocje i pisz w takiej wersji :)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

dziennik zmiany życia

przez wiejskifilozof 07 wrz 2015, 09:49
Potrzebne są i zwierzęta i ludzie.Na świecie jest miejsce i dla dropika somaliskiegio i dla nas.

dziennik zmiany życia

przez jetodik 07 wrz 2015, 09:57
detektywmonk, Ty dropiku somalijski, pisze lepiej podsumowania dnia, a nie tam takie filozofie :]

Sortuj wg