Ludzie,nie dajcie się wykorzystać,żyjcie w prawdzie

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez anna_222 10 lip 2014, 23:30
Założyłam ten temat,po to by uświadomić niektórym ludziom,że w niektórych sytuacjach sami siebie oszukują,lub sami sobie poprostu wmawiają jakie to ich zycie jest świetnie,jakich wogół siebie mają wspaniałych ludzi.Otóz,moim zdaniem w rzeczywistości,to całkiem inaczej wygląda.Znam sytuacje,pewnej osoby,która prowadzi firme,zarabia dużo ,wokół niej ludzie się uśmiechają,są życzliwi,on się czuje poprostu bogiem wsród innych.On czuje że ludzie go kochają.i tu jest pytanie.Czy gdyby był zupełnie sam,nie prowadził żadnej firmy,to czy tak naprawdę by miał prawdziwych przyjaciół?Teraz to nie ma co liczyć na prawdziwą przyjazn.Ludzie oszukują,udają kogoś,kim naprawdę nie są.Po takich sytuacjach,gdzie osoby przekonuja się,że przez ten czas były wykorzystywane,oszukiwane,popadają w depresje,a dlaczego?bo tak naprawde są głąbami,i nie uzywają swoich mózgów.A ja?ja dzięki znajomości,mogłabym nawet grać w telewizji,i zarabiać niezłą kasę,a dlaczego nie poszłam?bo chcę w życiu dziękować tylko włącznie sobie,tzn swojej zasłudze,nie czyjejś.W dzisiejszych czasach każdy patrzy na znajomości,jak tu się "dostać" dzięki komuś.Po co mi takie zycie?co ja z tego będę miała.Nawet nie wiecie ile osób zawdzięcza niektórym ludziom,że występują wogóle w reklamie,czy tam w innych programach.A skąd wiem?bo poznałam pewną osobę,która się takimi rzeczami zajmuje i opowiedziała mi co nie co,także poprostu masakra :).Pamietajcie,że prawdziwych przymjacioł to poznaje się w "biedzie".
anna_222

przez Reiben 10 lip 2014, 23:37
Prawda jest jak dupa, każdy ma własną, o!
Reiben

przez User357 13 lip 2014, 22:16
wg. mnie jak masz możliwośc pracowania za dobrą kasę to pracuj a nie filozofuj!
co kogo obchodzi kto komu prace załatwił, tak było i będzie. Naganne, no i co? zmienisz to?
miskę trzeba czymś wypełnić, dzieci nakarmic
gdyby mi ktos pomógł lepszą prace znaleźć to ja bym się bardzo cieszył
życie to nie ideał. a ludzie są źli z natury. pamiętaj o tym
a prawdziwi przyjaciele? poza pracą. i tyle :o

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Prakseda 13 lip 2014, 23:08
anna_222, nawet jeśli ktoś komuś załatwi pracę i taka osoba "po znajomości" dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków, to chyba nie jest to aż takie straszne i nie wiadomo jak moralnie niepoprawne? ;) <co innego, gdy człowiek, któremu załatwiono pracę zaniedbuje ją, olewa itp.>

przez Ellwe 13 lip 2014, 23:11
Mnie zawsze uzono, ze kapital spoleczny to podstawa. Nie musze tych wszystkich ludzi pkochac, przyjaznic sie z nimi czy spotykac. Dobrze znac wiecej osob, bo to zawsze zwieksza nasze mozliwosci w kazdej wlascieiwe dziedzinie zycia.
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez *Monika* 13 lip 2014, 23:53
anna_222 napisał(a):Założyłam ten temat,po to by uświadomić niektórym ludziom,że w niektórych sytuacjach sami siebie oszukują,lub sami sobie poprostu wmawiają jakie to ich zycie jest świetnie,jakich wogół siebie mają wspaniałych ludzi.Otóz,moim zdaniem w rzeczywistości,to całkiem inaczej wygląda.Znam sytuacje,pewnej osoby,która prowadzi firme,zarabia dużo ,wokół niej ludzie się uśmiechają,są życzliwi,on się czuje poprostu bogiem wsród innych.On czuje że ludzie go kochają.i tu jest pytanie.Czy gdyby był zupełnie sam,nie prowadził żadnej firmy,to czy tak naprawdę by miał prawdziwych przyjaciół?Teraz to nie ma co liczyć na prawdziwą przyjazn.Ludzie oszukują,udają kogoś,kim naprawdę nie są.Po takich sytuacjach,gdzie osoby przekonuja się,że przez ten czas były wykorzystywane,oszukiwane,popadają w depresje,a dlaczego?bo tak naprawde są głąbami,i nie uzywają swoich mózgów.A ja?ja dzięki znajomości,mogłabym nawet grać w telewizji,i zarabiać niezłą kasę,a dlaczego nie poszłam?bo chcę w życiu dziękować tylko włącznie sobie,tzn swojej zasłudze,nie czyjejś.W dzisiejszych czasach każdy patrzy na znajomości,jak tu się "dostać" dzięki komuś.Po co mi takie zycie?co ja z tego będę miała.Nawet nie wiecie ile osób zawdzięcza niektórym ludziom,że występują wogóle w reklamie,czy tam w innych programach.A skąd wiem?bo poznałam pewną osobę,która się takimi rzeczami zajmuje i opowiedziała mi co nie co,także poprostu masakra :).Pamietajcie,że prawdziwych przymjacioł to poznaje się w "biedzie".

Co za bzdura totalna...
Nie widzę nic złego w załatwianiu komuś pracy. I tak ten ktoś będzie się musiał w tej pracy wykazać, takie czasy. I po co uogólniać?
Oczywiście, trzeba mieć do siebie szacunek. A o priorytetach w dzisiejszych czasach jest ciężko rozmawiać. Każdy ma inne.
Uwierz, że są jeszcze na tym świecie dobrzy ludzie, którzy nie patrzą przez pryzmat pieniędzy.
Obrazek
Główny Moderator

przez szczypior526 15 lip 2014, 09:36
Załatwić komuś pracę to raczej dobra rzecz. A dalej od tego kogoś czy ją utrzyma.

przez KonradAlfa 15 lip 2014, 09:57
Jak jest możliwość pracowania za dobrą kasę to trzeba podwinąć rękawy i do roboty.

przez Candy14 15 lip 2014, 13:20
*Monika*, :great: mysle dokladnie tak samo
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez *Monika* 15 lip 2014, 22:02
Candy14, cieszę się Kochana :D
Obrazek
Główny Moderator

przez depresja24h 20 lip 2014, 22:11
tytuł skojarzył mi się z apelem świadków jehowych :D

przez specjalista_terapi 27 lip 2014, 11:17
Ludzie kłamią... każdy kłamie :)
a zdrowe zmysły i moralność każdy ma swoje... inne granice...
Nie ważne jest wczoraj ani jutro... ważne jest teraz bo to teraz wszystko się dzieje... jestswietnizm.blog.pl

przez DwaGuziki 27 lip 2014, 11:43
"Uwielbiam" wkładanie wszystkich do jednego worka ;)
"Wszyscy kłamią bla bla bla "

Więc mąż na pewno blefował mówiąc, "tak" przed ołtarzem, dziecko cię kocha bo ma w tym interes .... i można tak wymieniać ;)
Nie ma to jak usprawiedliwić czymś obecną sytuację .

Zanim się powie słowo "wszyscy" powinno się najpierw porządnie zastanowić.... ;)

Nie znoszę być wszystkimi ... i myślę, że nie tylko ja.
To że jedni ludzie są źli/kłamliwi/zawistni to nie znaczy że trzeba tym mianem obdarzać wszystkich innych.

a prawdziwi przyjaciele? poza pracą. i tyle

Otóż to. Chociaż są wyjątki. ;)
Vivere est militare ...

Życie jest małą ściemniarą, francą, wróblicą, cwaniarą. Plącze nam nogi i mówi idź!

.... Spełniania marzeń ciąg dalszy ....

przez specjalista_terapi 27 lip 2014, 11:58
Wszyscy w swoim całym życiu:
- jedzą
- piją
- sikają
- robią kupę
- kłamią
- śmieją się
- płaczą
- wściekają się
- złoszczą
- cieszą się
- oddychają
itd.
Póki nie zaczniesz chodzić po wodzie to witam w grupie wszyscy ludzie :)
czy to Cię teraz zaboli ?
zaboli
czy warto było to pisać ?
niezmiernie :) na pewno to w Tobie popracuje :)
Nie ważne jest wczoraj ani jutro... ważne jest teraz bo to teraz wszystko się dzieje... jestswietnizm.blog.pl

Sortuj wg