CZY ZWIĄZEK Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM ZABIERA NAM WOLNOŚĆ?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez ego 29 lip 2016, 13:27
Każdy związek z definicji pozbawia jakiejś dozy wolności. Musi pozbawiać, żeby można było mówić o związaniu, będącym czymś więcej, niż tylko pustym frazesem bez żadnego pokrycia.
To, że jednym ciąży takie związanie, a innym nie, nie ma znaczenia dla samego faktu istnienia takiego związania.
ego

przez _Req_ 21 wrz 2016, 23:12
Bardzo jednostronnie potraktowaliscie temat...
Na pytanie czy zwiazek z drugim czlowiekiem zabiera nam wolnosc odpowiedzialbym bez wahania ze nie.
Zwiazek jako taki niczego nie zabiera. Poza tym nie ograniczalbym sformuowania "zwiazek" tylko do relacji maz- zona.
Sam tworze kilkanascie zwiazkow z roznymi osobami na roznym poziomie emocjonalnym.
Waznym aspektem tez jest co rozumie sie pod pojeciem wolnosc. Jak ktos slusznie zauwazyl wczesniej "robie to na co mam ochote- to moja wolnosc". Tak jest w rzeczywistosci.
Kazdy czlowiek zostal jakos uksztaltowany, posiada pewne zasady moralne(lub nie), poczucie wlasnej wartosci(lub nie), ktore ksztaltuja w nim charakter. Kazdy zwiazek z kazdym czlowiekiem ( przyklad: wspolpracownik, dziecko, zona, sprzataczka) od dojrzalego czlowieka wymaga odpowiedniego zachowania. Kazdy oczywiscie w zaleznosci od bardziej lub mniej rozwinietego charakteru bedzie inne uwazac za wlasciwe. Wiec bez wzgledu na to czy jestem singlem czy w zwiazku patrtnerskim, czy jakimkolwiek innym tylko ja sam ( moja moralnosc, duma, poczucie wartosci i inne cechy ) decyduje co robic i jak zeby zyc w zgodzie z soba. Nie sadze ze w ten sposob ograniczam cokolwiek czy zabieram swoja wolnosc.
Dokonuje w zyciu wolnych wyborow, czego konsekwencja jest iz moja moralnosc podpowiada mi pozniej jak dobrze zyc ze swoim wyborem.
Robie to rowniez dla siebie, nie dla drugiej osoby.
Sama definicja wolnosci jest u roznych osob rozbiezna. Jeden kolega zahacza widze nawet o anarchie. Dla mnie osobiscie to nie jest wolnosc.
Dochodzimy nawet do sytuacji w ktorej stojac w kilka osob na moscie ktos powie skaczemy. Ja powiem :NIE. Komentarz.... oj biedaku brakuje Ci wolnosci...
Opisze jeszcze zwiazek ze sprzataczka.
Ona przychodzi i sprzata mieszkanie.... co za tym idzie nie chodze w tym czasie po domu nago....
Ona przychodzi i sprzata mieszkanie.... co za tym idzie traci swoj prywatny czas....
mimo wszystko nie nazwalbym tego w zaden sposob ograniczeniem wolnosci, ja nie musze sprzatac, ona zarabia pieniazki. Kazde z nas z wlasnej woli wybralo swiadomie ta nasza relacje czy tez zwiazek( zwiazek-zaleznosc miedzy dwiema lub wieksza iloscia osob).
Ja chodze przy niej w spodniach bo w jej obecnosci czuje sie lepiej majac je na tylku. Ona poswieca swoj czas zeby pozniej pozwolic sobie na drobne przyjemnosci. Jesli komukolwiek z nas przestanie pasowac ta relacja zakonczymy ja.
Oczywiscie relacje polaczone z uczuciami sa w pewien sposob bardziej skomplikowane.
pozdrawiam

przez Steviear 22 wrz 2016, 00:01
Jeśli ktos tak mysli to po cholerę tkwi w 'więzieniu'. Chyba uczucie zniewolenia nie jest przyjemne, po co sie tak męczyc.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NN4V 22 wrz 2016, 08:54
_Req_ napisał(a):....Ona przychodzi i sprzata mieszkanie.... co za tym idzie nie chodze w tym czasie po domu nago.......

A ona? :mrgreen:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez _Req_ 22 wrz 2016, 18:30
Ja sprzataczke wole ogladac w ubraniu... a ona podziela moj poglad :P

przez matik 15 lis 2016, 13:41
Moim zdaniem słowa "związek" i "zabieranie wolności" zdecydowanie nie idą ze sobą w parze. Tworzy się związek po to, żeby się rozwijać, żeby mieć więcej wspólnych możliwości, a nie po to, żeby czuć się ograniczanym. Nikt nikogo nie zmusza, żeby z nim był i nawet jeśli na początku wszystko układa się idealnie. Przecież zawsze można kulturalnie się rozstać i zacząć iść własną drogą. Poza tym, jeśli dochodzi się do wniosku, ze związek coś zabiera, to chyba czas przemyśleć, co z tym dalej zrobić, bo taka sytuacja nie prowadzi do niczego dobrego.

przez singer 30 lis 2016, 01:27
Jestem w związku już jakiś czas. Czy zabiera mi wolność? Raczej nie, ale zabiera moje przyzwyczajenia które lubiłem.. Np. Chwilę samotności. Ciągle z kimś przebywam. W pracy z ludźmi, na siłowni ludzie, wszędzie ludzie.. A jak wrócę do domu to jest moja kobita :blabla: Czasami jak wyjeżdża to będąc sam w domu czuje się jak w raju. Z natury jestem człowiekiem wolnym i każda partnerka, która próbowała mi tą wolność zaburzyć musiała pogodzić się z rozstaniem.

przez tunu 30 lis 2016, 13:59
Jeśli dobrze ułożymy związek to możemy z niego czerpać same przyjemności. Oczywiście związek wymaga pewnych wyrzeczeń, ale to owocuje później wsparciem drugiej osoby

Sortuj wg