CZY ZWIĄZEK Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM ZABIERA NAM WOLNOŚĆ?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez iiwaa 24 lip 2016, 20:04
NN4V napisał(a):Coś nam związek zabiera, ale coś innego daje w zamian. Najwidoczniej bilans plusów dodatnich i plusów ujemnych znajduje się wyżej zera, skoro się w tym związku trwa (wyłączając patologie).

Te, Wałęsa ;)

przez NN4V 24 lip 2016, 21:54
Ochódzki chyba - Ryszard. Prezes klubu "Tęcza". :lol:
(Notabene teraz by zrobili mu z tyłka jesień średniowiecza za tą Tęczę - temu Rysiu. :mrgreen: )
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez alone05 24 lip 2016, 22:02
Pewnie, że odbiera wolność, nie można samemu podejmować decyzji tylko uzgadniać z kimś innym, ale to musi być wkurzające, takie więzienie, związek odbiera godność osobistą, jak jest się singlem to jest się człowiekiem wolnym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sigrun 24 lip 2016, 22:04
alone05 napisał(a): związek odbiera godność osobistą

chyba Cie poyebało :lol:
Lieb's oder lass es, alles dazwischendrin gibt's nicht

przez Ḍryāgan 24 lip 2016, 22:44
jak jest się singlem to jest się człowiekiem wolnym
ja jest się singlem jest się samotnym
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez NN4V 25 lip 2016, 07:03
Ḍryāgan napisał(a):
jak jest się singlem to jest się człowiekiem wolnym
ja jest się singlem jest się samotnym

W związku też można być samotnym.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez iiwaa 25 lip 2016, 11:47
NN4V napisał(a):Ochódzki chyba - Ryszard. Prezes klubu "Tęcza". :lol:
(Notabene teraz by zrobili mu z tyłka jesień średniowiecza za tą Tęczę - temu Rysiu. :mrgreen: )

Miś Ryś :D

przez iiwaa 25 lip 2016, 11:59
alone05 napisał(a):Pewnie, że odbiera wolność, nie można samemu podejmować decyzji tylko uzgadniać z kimś innym, ale to musi być wkurzające, takie więzienie, związek odbiera godność osobistą, jak jest się singlem to jest się człowiekiem wolnym.

Jakich decyzji?
Takie generalizowanie jest straszne.
Co do decyzji - wszystko jest kwestia tego, jak sie dwie osoby umowia. Nie konsultujemy ze soba z mezem zakupow: ciuchow, kosmetykow (te drugie to raczej ja kupuje), elektroniki (tu raczej maz, choc ja tez lubie), jak jedno zmienialo samochod, to owszem, to drugie wiedzialo, ale nie bylo w ogole mowy o tym, ze moze sie nie zgodzic, chociaz ja sie radzilam meza, ale to dlatego, ze nie znam sie na tym wszystkim. Nie spowiadam sie co dokladnie robilam w ciagu dnia. Rozmawiam i przebywam z kim zechce. Chodze gdzie chce.
Razem podejmuje sie decyzje takie jak zmiana miejsca zamieszkania, plany urlopowe, remont (w koncu to nasza wspolwlasnosc), ubezpieczenie domu (w tej kwestii odpowiadamy - gdybysmy nie zaplacili na przyklad - jak dluznicy solidarni) i jakiekolwiek rozporzadzanie majatkiem wspolnym.
Uwazasz ze to ograniczenie wolnosci?
Nie rozliczamy sie - jak (z tego co wiem) niektore pary - z rachunkow za telefon, kupna butow czy tableta, bo to bylaby groteska moim zdaniem.
No, i jeszcze zawsze nowe zwierze musi byc wspolnie uzgodnione.
Godnosc osobista ma każdy od urodzenia az do smierci. Niezbywalna i przyrodzona wszak ona jest :lol:

przez Arhol 26 lip 2016, 12:06
Jeśli owa relacja jest na zasadzie pan i sługus = tak,to będzie odebranie wolności
Jeśli na zasadzie partnerstwa i szacunku - nie,ale perspektywa żywota jako takiego musi się jakoś tam zmienić,teoretycznie może być mniej tej swobody i możliwości "mania wszystkiego i wszystkich w dupie"

Zależy kogo się trafi na loterii Obrazek
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez ekspert_abcZdrowie 26 lip 2016, 17:07
Odnośnie tego tematu przypomniałam sobie artykuł "Granice wolności w związku", który kiedyś czytałam w WO. Naprawdę interesujący tekst. Polecam: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... rects=true
Psycholog

przez mark123 26 lip 2016, 20:07
Wszelakie więzi uczuciowe z drugim człowiekiem zabierają wolność (a co niektórym jeszcze dodatkowo zdolność do rozsądnego i logicznego myślenia).
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez iiwaa 26 lip 2016, 20:08
mark123 napisał(a):Wszelakie więzi uczuciowe z drugim człowiekiem zabierają wolność (a co niektórym jeszcze dodatkowo zdolność do rozsądnego i logicznego myślenia).

Tak moze powiedziec tylko osoba, ktora nigdy nie byla w naprawde szczesliwym zwiazku

przez mark123 26 lip 2016, 20:16
iiwaa napisał(a):
mark123 napisał(a):Wszelakie więzi uczuciowe z drugim człowiekiem zabierają wolność (a co niektórym jeszcze dodatkowo zdolność do rozsądnego i logicznego myślenia).

Tak moze powiedziec tylko osoba, ktora nigdy nie byla w naprawde szczesliwym zwiazku

Nie byłem i nie zamierzam być w związku. Z moich obserwacji ludzi wynika, że przez związki oraz miłość to głównie są problemy i się cieszę, że jestem od tego wolny.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez iiwaa 26 lip 2016, 20:35
mark123 napisał(a):
iiwaa napisał(a):

Nie byłem i nie zamierzam być w związku. Z moich obserwacji ludzi wynika, że przez związki oraz miłość to głównie są problemy i się cieszę, że jestem od tego wolny.

Nie byles, wiec nie mozesz wiedziec, czy zabiera wolnosc, czy nie. I tyle w temacie.

Sortuj wg