CZY ZWIĄZEK Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM ZABIERA NAM WOLNOŚĆ?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Arasha 23 sie 2014, 23:33
Sola napisał(a):To pytanie zadają sobie ludzie przyzwyczajeni do bycia singlem, a którzy właśnie się zakochali.\
Czy miłość do drugiego człowieka, stworzenie z nim związku, wzajemne zobowiązania, zaangażowanie emocjonalne może sprawić, że zaczniemy się czuć ograniczeni?

Bardzo dobre pytanie. Chyba właśnie jestem na etapie poszukiwania odpowiedzi na nie :105:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez refren 23 sie 2014, 23:57
Sola napisał(a):To pytanie zadają sobie ludzie przyzwyczajeni do bycia singlem, a którzy właśnie się zakochali.\
Czy miłość do drugiego człowieka, stworzenie z nim związku, wzajemne zobowiązania, zaangażowanie emocjonalne może sprawić, że zaczniemy się czuć ograniczeni?

Coś mi tu nie gra. Zakochani za wiele nie analizują. Ten dystans jest jakiś przesadzony, albo ktoś się czuje ograniczony albo nie, ale myśleć z góry, że może będę się czuć ograniczony? Kiedy jestem zakochana nie myślę "eh, czy to zaangażowanie emocjonalne nie nadwątli mojego prawa do samostanowienia" ;)
Owszem, można rozważyć za i przeciw, ale to raczej jeszcze zanim uczucie rozwinie w pełni swoje działanie. :smile:
Przynajmniej tak mi się wydaje.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez czarnobiała mery 30 sie 2014, 19:36
Ja zawsze byłam przekonana, że bycie z kimś zabiera cząstkę wolności. A teraz jestem w takim związku, że w ogóle nie mam poczucia, abym traciła wolność, którą dotąd miałam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez vice versa 30 sie 2014, 19:51
Związek z drugą osobą nie zabiera nam wolności, ale ją w pewien sposób ogranicza. Bycie w związku to sztuka akceptacji drugiego człowieka, jego wad, zalet, zainteresowań czy pasji- mimo, że swoje ma się zgoła odmienne. W związku jest się wolnym człowiekiem ale z racji miłości człowiek chce się czuć zniewolonym. Chce spędzać razem czas, chce iść ze swoim partnerem do sklepu np. wędkarskiego a potem wstać o 4.00 rano i marznąć nad jeziorem w deszczu, tylko po to, by sprawić mu przyjemność... Właśnie w ten sposób związek ogranicza.

przez Ferdynand k 30 sie 2014, 20:12
toksyczny tak
zwykły nie

ja pier.......... ktoś tu pisał idzie w pt i przychodzi w sobotę 4 rano
pewno naj......y w trzy dupy i nie wiadomo kim każdy normalny człowiek by się wku......rwił
Naczelny Użyszkodnik

przez wiejskifilozof 02 wrz 2014, 13:01
Mąż chce oglądać Czas Honoru,żona woli płaczliwy melodramat na Polsacie.Kto ma ustąpić ?

przez Arasha 02 wrz 2014, 13:34
vice versa napisał(a):Związek z drugą osobą nie zabiera nam wolności, ale ją w pewien sposób ogranicza. Bycie w związku to sztuka akceptacji drugiego człowieka, jego wad, zalet, zainteresowań czy pasji- mimo, że swoje ma się zgoła odmienne. W związku jest się wolnym człowiekiem ale z racji miłości człowiek chce się czuć zniewolonym. Chce spędzać razem czas, chce iść ze swoim partnerem do sklepu np. wędkarskiego a potem wstać o 4.00 rano i marznąć nad jeziorem w deszczu, tylko po to, by sprawić mu przyjemność... Właśnie w ten sposób związek ogranicza.

Zgadzam się z przedmówczynią ... tylko dlaczego, do cholery, akurat o 4 rano :shock: ??? W ramach kompromisu proponuję 4:45 :mrgreen:

-- 02 wrz 2014, 12:35 --

detektywmonk napisał(a):Mąż chce oglądać Czas Honoru,żona woli płaczliwy melodramat na Polsacie.Kto ma ustąpić ?

Nikt. Najlepiej wywalić telewizor przez okno :mrgreen:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Nicholas1981 02 wrz 2014, 13:44
Nie jest niewolnikiem, kto się oddaje w niewolę z radością :D
Nicholas1981

przez mangiferaindica 02 wrz 2014, 13:50
Nicholas1981 napisał(a):Nie jest niewolnikiem, kto się oddaje w niewolę z radością :D

Niko doskonale to podsumował :105:

przez wiejskifilozof 05 wrz 2014, 08:58
Albo żona uwielbia owoce morza,mąż tylko kuchnia staropolska ? Co robić.

przez Nicholas1981 05 wrz 2014, 09:11
Pójść na kompromis - zeżreć bigos z krewetkami
Nicholas1981

przez wiejskifilozof 05 wrz 2014, 09:55
Dobry pomysł ;)

przez sulpiryd34 03 gru 2014, 23:05
Wolność niestety kończy się z nastaniem związku, ale ten brak wolności powinien odpowiadać, gdyż robimy to na własne życzenie.
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

przez refren 03 gru 2014, 23:40
detektywmonk napisał(a):Mąż chce oglądać Czas Honoru,żona woli płaczliwy melodramat na Polsacie.Kto ma ustąpić ?

Ja wolę Czas Honoru. Myślałam, że to serial dla kobiet, żeby sobie mogły popatrzeć na prawdziwych mężczyzn, których dziś już nie ma, itd. :lol: I w zasadzie też to dramat, czasem melo.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

Sortuj wg