CZY ZWIĄZEK Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM ZABIERA NAM WOLNOŚĆ?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez wiejskifilozof 15 kwi 2014, 20:30
zmęczona_wszystkim napisał(a):detektywmonk, po prostu rozbawił mnie ten Ojciec Mateusz :mrgreen:

Ale ja pisałem poważnie 8)

-- 15 kwi 2014, 20:33 --

Candy14 napisał(a):detektywmonk, masz racje :) Powinna uszanowac Twoje zapedy do Ojca Mateusza :D

Candy 14 moja miłość to Malwina Florek z Pierwszej Miłości.Kocham jej rude włosy.Magda mi nie zabrania ani książek,ani seriali.Ani to, że odwiedzam kumpelkę lat 41.Też ruda.

przez inbvo 15 kwi 2014, 20:39
Candy14 napisał(a):tahela, a nie jest tak ze nie tyle sie oganiczasz ile wybierasz ? Boli Cie te wybor?
ale to tylko inne słowo "ograniczasz", "wybierasz"; efekt ten sam.
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez Candy14 15 kwi 2014, 21:17
eee Macius nie bardzo :) Nie czuje sie ograniczana w zwiazku bo np. nie moge sypiac z innymi.. wybralam tego faceta i nie odczuwam potrzeby. W zasadzie jak teraz o tym mysle to nic nie musze.. chce ..czasami nie chce np, gotowac i tez nie ma z tym problemu. Mam duzo swobody
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Maggda92 17 kwi 2014, 09:28
Ja nie czuję się ograniczona, nie czuję, że mam zabraną wolność. Z racji swoich zaburzeń właściwie nie mam potrzeby,żeby się zadawać z innymi może to też ma na to wpływ. Ale ogólnie nigdy nie czułam się ograniczona, i nie czułam, że mój partner zabiera mi wolność. Nawet psycholog u którego byłam stwierdził, że między mną a moim partnerem jest taka szczególna więź
Maggda92

przez Lilith 20 kwi 2014, 14:39
Związek może stać się więzieniem, jeśli się do tego dopuści. Związek nie zabiera wolności. To ciągła zgoda na to, czego nie chcemy zabiera wolność...
Konkurs forumowy "Twarze Depresji"

Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Candy14 20 kwi 2014, 16:50
Artemizja, :great: dokladnie tak
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Haissem 20 kwi 2014, 17:05
jedyne co zabiera mi wolność to moja własna głowa.
Haissem

przez inbvo 21 kwi 2014, 00:18
Artemizja napisał(a):Związek może stać się więzieniem, jeśli się do tego dopuści. Związek nie zabiera wolności. To ciągła zgoda na to, czego nie chcemy zabiera wolność...
ja się pozwalałem równe 3 miesiące poniewierać.. w sumie robiłem większość rzeczy na które nie miałem ochoty i jeszcze dostawałem jak czegoś nie dałem rady... ;/ przez takie akcje tylko można się wjebać w jakiś schemat i dorobić lęków ;/
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez jetodik 21 kwi 2014, 02:22
związek daje wolność od samotności i wolność do robienia rzeczy, których nie można robić samemu.
samotność daje wolność od związku i wolność do robienia rzeczy, których nie można robić w związku.
konkretne wydarzenia związane z tymi wolnościami, rozbijają się już o konkretne przypadki.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Lenka30 21 kwi 2014, 05:00
jetodik, Głębokiej więc Wiary trzeba ...pewnych (sur)interpretacji.
" Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć "

przez jetodik 21 kwi 2014, 13:43
Lenka30, niestety nie rozumiem :bezradny:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Arhol 26 kwi 2014, 11:28
Relacja tego typu z 2 człowiekiem z pewnością wiele zmienia,i trochę tej wolności,chcąc nie chcąc "zabiera",czy może nie wiem...zmienia ją,decyzje wspólne,trzeba patrzeć przez pryzmat "my" nie tylko "ja".
Ale to w zasadzie wszystko zależy od nas i partnera/ki,związek niekoniecznie musi oznaczać nagle bycie permanentnymi syjamami, i jakieś osobne wyjścia z funflami,czy rezygnacja z pasji/hobby powinna nie nastąpić.
Ale cóż,teoria a praktyka.
Związek jak wszystko,ma plusy i minusy,ale generalnie nie łudźmy się,w części rzeczy nas "ogranicza".
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez EmInQu 27 kwi 2014, 06:25
Sola napisał(a):To pytanie zadają sobie ludzie przyzwyczajeni do bycia singlem, a którzy właśnie się zakochali.\
Czy miłość do drugiego człowieka, stworzenie z nim związku, wzajemne zobowiązania, zaangażowanie emocjonalne może sprawić, że zaczniemy się czuć ograniczeni?

Nie znam człowieka, który bez żadnych konsekwencji( kłótnia/wypominanie, rozstanie, szantaż psychologiczny, zemsta, zgrywanie poszkodowanego, płacz itp.) mógłby w związku robić wszystko to, co robił, gdy był singlem lub to, na co ma akurat ochotę. Bezgraniczna wolność w związku to utopia.
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

przez jolo985mojo 23 sie 2014, 22:43
Ja myślałem kiedyś, że jestem totalnie nie zależny ale pamiętam jak kiedyś zobaczyłem zdjęcie byłej dziewczyny z jej obecnym, miałem wtedy chwilową furię, choć takie rzeczy mi się zazwyczaj nie zdarzały...

Sortuj wg