CZY ZWIĄZEK Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM ZABIERA NAM WOLNOŚĆ?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez wiejskifilozof 15 kwi 2014, 20:30
zmęczona_wszystkim napisał(a):detektywmonk, po prostu rozbawił mnie ten Ojciec Mateusz :mrgreen:

Ale ja pisałem poważnie 8)

-- 15 kwi 2014, 20:33 --

Candy14 napisał(a):detektywmonk, masz racje :) Powinna uszanowac Twoje zapedy do Ojca Mateusza :D

Candy 14 moja miłość to Malwina Florek z Pierwszej Miłości.Kocham jej rude włosy.Magda mi nie zabrania ani książek,ani seriali.Ani to, że odwiedzam kumpelkę lat 41.Też ruda.

przez inbvo 15 kwi 2014, 20:39
Candy14 napisał(a):tahela, a nie jest tak ze nie tyle sie oganiczasz ile wybierasz ? Boli Cie te wybor?
ale to tylko inne słowo "ograniczasz", "wybierasz"; efekt ten sam.
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez Candy14 15 kwi 2014, 21:17
eee Macius nie bardzo :) Nie czuje sie ograniczana w zwiazku bo np. nie moge sypiac z innymi.. wybralam tego faceta i nie odczuwam potrzeby. W zasadzie jak teraz o tym mysle to nic nie musze.. chce ..czasami nie chce np, gotowac i tez nie ma z tym problemu. Mam duzo swobody
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Maggda92 17 kwi 2014, 09:28
Ja nie czuję się ograniczona, nie czuję, że mam zabraną wolność. Z racji swoich zaburzeń właściwie nie mam potrzeby,żeby się zadawać z innymi może to też ma na to wpływ. Ale ogólnie nigdy nie czułam się ograniczona, i nie czułam, że mój partner zabiera mi wolność. Nawet psycholog u którego byłam stwierdził, że między mną a moim partnerem jest taka szczególna więź
Maggda92

przez Artemizja 20 kwi 2014, 14:39
Związek może stać się więzieniem, jeśli się do tego dopuści. Związek nie zabiera wolności. To ciągła zgoda na to, czego nie chcemy zabiera wolność...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Candy14 20 kwi 2014, 16:50
Artemizja, :great: dokladnie tak
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Haissem 20 kwi 2014, 17:05
jedyne co zabiera mi wolność to moja własna głowa.
Haissem

przez inbvo 21 kwi 2014, 00:18
Artemizja napisał(a):Związek może stać się więzieniem, jeśli się do tego dopuści. Związek nie zabiera wolności. To ciągła zgoda na to, czego nie chcemy zabiera wolność...
ja się pozwalałem równe 3 miesiące poniewierać.. w sumie robiłem większość rzeczy na które nie miałem ochoty i jeszcze dostawałem jak czegoś nie dałem rady... ;/ przez takie akcje tylko można się wjebać w jakiś schemat i dorobić lęków ;/
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez jetodik 21 kwi 2014, 02:22
związek daje wolność od samotności i wolność do robienia rzeczy, których nie można robić samemu.
samotność daje wolność od związku i wolność do robienia rzeczy, których nie można robić w związku.
konkretne wydarzenia związane z tymi wolnościami, rozbijają się już o konkretne przypadki.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Lenka30 21 kwi 2014, 05:00
jetodik, Głębokiej więc Wiary trzeba ...pewnych (sur)interpretacji.
" Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć "

przez jetodik 21 kwi 2014, 13:43
Lenka30, niestety nie rozumiem :bezradny:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Arhol 26 kwi 2014, 11:28
Relacja tego typu z 2 człowiekiem z pewnością wiele zmienia,i trochę tej wolności,chcąc nie chcąc "zabiera",czy może nie wiem...zmienia ją,decyzje wspólne,trzeba patrzeć przez pryzmat "my" nie tylko "ja".
Ale to w zasadzie wszystko zależy od nas i partnera/ki,związek niekoniecznie musi oznaczać nagle bycie permanentnymi syjamami, i jakieś osobne wyjścia z funflami,czy rezygnacja z pasji/hobby powinna nie nastąpić.
Ale cóż,teoria a praktyka.
Związek jak wszystko,ma plusy i minusy,ale generalnie nie łudźmy się,w części rzeczy nas "ogranicza".
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez EmInQu 27 kwi 2014, 06:25
Sola napisał(a):To pytanie zadają sobie ludzie przyzwyczajeni do bycia singlem, a którzy właśnie się zakochali.\
Czy miłość do drugiego człowieka, stworzenie z nim związku, wzajemne zobowiązania, zaangażowanie emocjonalne może sprawić, że zaczniemy się czuć ograniczeni?

Nie znam człowieka, który bez żadnych konsekwencji( kłótnia/wypominanie, rozstanie, szantaż psychologiczny, zemsta, zgrywanie poszkodowanego, płacz itp.) mógłby w związku robić wszystko to, co robił, gdy był singlem lub to, na co ma akurat ochotę. Bezgraniczna wolność w związku to utopia.
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

przez jolo985mojo 23 sie 2014, 22:43
Ja myślałem kiedyś, że jestem totalnie nie zależny ale pamiętam jak kiedyś zobaczyłem zdjęcie byłej dziewczyny z jej obecnym, miałem wtedy chwilową furię, choć takie rzeczy mi się zazwyczaj nie zdarzały...

Sortuj wg