ciekawy wywiad o stresie i depresji

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

ciekawy wywiad o stresie i depresji

przez bedzielepiej 11 kwi 2014, 22:40
Znalazłam przypadkiem na youtubie i pomyślałam, że się tym podzielę z Wami. Fajne wnioski można wyciągnąć. Wywiad z dr Leonardem Coldwellem http://www.youtube.com/watch?v=OlFz0u4s9ks

Jedna rzecz mnie zastanowiła, to co doktor Coldwell mówi o hipnoterapii. Zacytuję "Przykładowo hipnoterapia może spowodować zaburzenia osobowości, może spowodować schizofrenię, doprowadzić ludzi do życia w zaprzeczeniu, ponieważ tłumi ona jedynie symptomy, sprawia, że ludzie zyją w sztuczne rzeczywistości, w sztucznym świcie". Ja się z tymi slowami zgadzam, dla mnie było niepokojące że w ośrodku leczenia nerwic gdzie przebywałam przez pół roku psychoterapeutka będąca również superwizorką propagowała takie metody. Ale z tego co wiem np. hipnoza na rzucenie palenia nie dawała efektów...