Normalność

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Normalność

przez coma 24 mar 2014, 22:39
Jako osoby z zab. psychicznymi często mówimy : "Chcę być normalny", "Chcę żyć normalnie"....

Tak się zastanawiam ostatnio czym jest ta normalność... Wydaje mi się, że ja wracam do jakiejś tam normy/ normalności... a z drugiej strony nie do końca wiem czym ona jest... i czy ja jej właściwie chcę, może to po prostu nuda?

Normalność to pojęcie względne, chciałam się zapytać CZYM DLA WAS JEST NORMALNOŚĆ?
PEACE & LOVE

Normalność

przez Lonely94 24 mar 2014, 22:43
Dla mnie normalność to czas przed problemami.. jak i życie takie podobne do innych ludzi. Teraz już nie chcę być normalny ^^,.
Lonely94

Normalność

przez Maggda92 24 mar 2014, 22:44
Dla mnie normalność to życie bez lęków, napięcia, wiecznego strachu o siebie, bliskich. Bez tych wszystkich urojeń co do swojej osoby i otoczenia, bez leków, psychiatry. Tak żebym mogła chodzić spokojnie do pracy, spokojnie rozmawiać z ludźmi, ufać ludziom itd ale też nie być zależna tak jak jestem teraz od tych bliskich. To byłaby dla mnie wymarzona normalność, działać zgodnie z mózgiem i rozumem a nie nie wiadomo czym :roll:
Maggda92

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Normalność

przez marimorena 24 mar 2014, 23:19
normalność byłaby dla mnie gdybym reagowała racjonalnie, gdyby smutek, lęk i złość pojawiały się w uzasadnionych sytuacjach i mijały zamiast przejmować nade mną kontrolę

Normalność

przez Jeszoswiesz 24 mar 2014, 23:21
Normalność? To po prostu odwrotność wielu aspektów mnie. Coś, co sprawiło by, że jestem szczęśliwy. Reszta to normy społeczne.
Show me the way to Copacabana, I want to dance samba tropicana

Normalność

przez bei 26 mar 2014, 22:56
Dla mnie to zaakceptowanie siebie, polubienie się, jakby nie było to także zaakceptowanie mojej osoby przez innych, tolerancja, zrozumienie.
Może dążę nie tyle do normalność (choć oczywiście to wszystko się w pewnym stopniu ze sobą łączy), co do tego by być szczęśliwą, bo niestety normalność wcale tego nie gwarantuje.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

Normalność

przez buka 26 mar 2014, 22:58
Jako osoby z zab. psychicznymi często mówimy : "Chcę być normalny", "Chcę żyć normalnie"....

Tak się zastanawiam ostatnio czym jest ta normalność... Wydaje mi się, że ja wracam do jakiejś tam normy/ normalności... a z drugiej strony nie do końca wiem czym ona jest... i czy ja jej właściwie chcę, może to po prostu nuda?

Normalność to pojęcie względne, chciałam się zapytać CZYM DLA WAS JEST NORMALNOŚĆ?

nie było na końcu 'zapraszam do dyskusji' ,nie liczy się

Normalność

przez carlosbueno 26 mar 2014, 23:05
normalnosć jet beznadziejna, normalni ludzie w wieku 25 lat zakładają rodziny, pracują etatowo i oglądają telenowelę czyli są nudni jak flaki z olejem ;) .
Największy Forumowy Maruda

Normalność

przez monk.2000 26 mar 2014, 23:17
Po wyjściu ze szpitala normalność jest dla mnie jak 11 przykazanie. Często się zastanawiam co zrobiłby w danej sytuacji człowiek zdrowy. Przykładowo uczę się jakiś pojęć i myślę, czy to normalne, żeby uczyć się na pamięć elementów wchodzących w skład mojej ulubionej herbaty, albo oglądaniu Agrobiznesu na TVP, kiedy nie mam żadnej styczności z rolnictwem. Wiem, że zbytnie wyróżnianie się wiąże się z ostracyzmem i kpinami, na które nie chcę sobie zasługiwać.

A odnośnie postu carlosbueno, zgadzam się. Życie normalne potrafi być nudne, co nie oznacza, że nie jest satysfakcjonujące. Ja bym mógł żyć jak James Bond, a ze swoją chorobą byłbym niezadowolony.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Normalność

przez carlosbueno 26 mar 2014, 23:24
Ja całe życie słyszę od innych że nie jestem normalny, albo że coś tam jest normalne np posiadanie dziewczyny, a obecnie rodziny i dzieci w moim wieku. Matka mi ciągle powtarza że normalni ludzie to i tamto robią albo tego nie robią a ja wszystko na opak.
monk.2000, ja też kolekcjonuje zbyteczną wiedzę, a w momencie kiedy mogłaby się stać użyteczna przestaje mnie interesować. I później różni ludzie mówią że ja niby taki mądry a nic nie potrafię zrobić, załatwić i prowadzę życie nieudacznika lub najgorszego wsiowego głupka nie obrażając wsiowych głupków. ;)

Normalność

przez bittersweet 26 mar 2014, 23:25
carlosbueno napisał(a):normalnosć jet beznadziejna, normalni ludzie w wieku 25 lat zakładają rodziny, pracują etatowo i oglądają telenowelę czyli są nudni jak flaki z olejem ;) .
chyba jakos wszedłes do mojej głowy ;) dla mnie taka egzystencja to smierc za zycia, podczas gdy dla wiekszosci normalsów rozmnożenie się i mieszkanie na kredyt to spełnienie wszystkich marzeń :roll: zawsze się zastanawiałam, czy większość to życiowi minimaliści, czy ja nie ogarniam, o co w tym wszystkim kurvva chodzi ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Normalność

przez coma 26 mar 2014, 23:30
Życie normalne wcale nie musi być nudne, dla jednego normalnością będzie 8 godzin roboty, obiad, gazeta, spanie i spłata kredytu, a dla kogoś innego normalnością będzie skakanie codziennie na spadochronie i życie pełne pasji.... Dla mnie normalność to posiadanie pasji, czerpanie satysfakcji z tego co robię, czerpanie przyjemności z bycia z ludzmi, zadowolenie z życia, twórczość, ogólnie tworzenie czegoś swojego... i myślę, że wracam do tej swojej normalności, czekałam na to 6 lat... normalność jest pojęciem względnym i tak naprawdę każdy ma swoją "normalność"
Ostatnio edytowano 26 mar 2014, 23:31 przez coma, łącznie edytowano 1 raz
PEACE & LOVE

Normalność

przez carlosbueno 26 mar 2014, 23:37
coma, znam ludzi z pasją i oni przez tą pasję byli i są wyśmiewani przez tzw normalnych ludzi. Ale może mi się z czym innym kojarzy normalność bo raczej z normami społecznymi i ich spełnianiem. No i różne są normy w zależności od społęczczności w jakich się obracamy ja żyłem kiedyś wśród takich co picie codziennie, przeklinanie w co drugim słowie i chodzenie na dziwki było normą ale i wśród takich gdzie nie pójście w niedzielę do kościoła było oznaką nienormalności.

Normalność

przez marimorena 26 mar 2014, 23:38
dokładnie, ciężko w ogóle powiedzieć żeby istniała jakaś jedna normalność, to tylko stereotypy, zresztą różniące się w różnych społecznościach. tak samo masa ludzi powiedziałaby pewnie że my tutaj jesteśmy nienormalni, ale co by to właściwie znaczyło?

Sortuj wg