Coaching - praktyczne metody na poprawę

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez torres 28 lut 2014, 23:10
Zakładam taki wątek ale chciałbym żeby nie było tu dyskusji na temat coachingu tylko same praktyczne rady. Problem i jego rozwiązanie. Zapraszam wszystkich, również tych sceptycznie nastawionych. Ciekaw jestem jak ludzie z tego forum zareagują na tego typu metody ;)

przez TEUFEL 28 lut 2014, 23:20
Chodzi Ci o rzucanie konkretnych rozwiązań osobie z problemem tak?
TEUFEL

przez jetodik 28 lut 2014, 23:28
torres,
ideą tego tematu jest przedstawianie przez użytkowników danego problemu i Twoje rozwiązania bazujące na coachingu?

-- 28 lut 2014, 22:31 --

nie było to jasno sprecyzowane, ale zakładam, że tak.
problem z koncentracją, jak uzyskać szersze pole myślenia.
ostatnio często się na forum pojawia ten problem.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez piterotr 28 lut 2014, 23:37
Czy coaching pomaga również wypracować pewność siebie? Na czym on w ogóle polega tak konkretniej?
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

przez torres 28 lut 2014, 23:50
Tak, mniej więcej o to chodzi. Dany problem i rozwiązanie chociaż niekoniecznie moje, może się okaże, że na forum ktoś jeszcze interesuje się tym tematem.

piterotr, jak najbardziej, właśnie pewność siebie i samoocena to są elementy, w którym mi to pomogło. Później napiszę tu konkrety, odpowiedzi na to co napisałeś Ty i jetodik, ;)

przez Reiben 28 lut 2014, 23:58
kołczingi, psychoterapie, poranne wróżenie z zawartości tronu, modlitwy, chuje muje dzikie węże...
Reiben

przez buka 01 mar 2014, 00:02
mistrzu coach,taka sytuacja dziś nie.jade sobie tramwajem,czy powiedzmy autobusem.obok mnie stoi typ,ma na sobie zajebista ramoneske,ale tak ciut za duża,a wiadomo ze nie ma nic gorszego niz za duza ramoneska.za to na mnie byłaby idealna.teraz zadanie-jak przekonać psychomanipulacyjnie gościa żeby mi ją oddał?ew.przyjął za nia moja nokie 3310

przez Reiben 01 mar 2014, 00:28
buka, Ty jako weteran bitwy o Westerplatte powinieneś znać praktyczniejsze rozwiązania, np. przejąć stery na pojazdem, zapiąć mocno pasy, dachować i na końcu ściągnąć kurtkę z gościa, daj se spokój z kołczingiem, to dla szarlatanów i pedałów.
Reiben

przez TEUFEL 01 mar 2014, 01:29
buka, Zagadaj do niego na spontanie, patrząc na niego ciągle i ciągle gadając wciśnij mu telefon w ręke. Podświadomość zadziała na zasadzie "Ty mi coś dałeś to i jak Ci coś dam", jak będzie już miał tel w ręce to możesz go wkręcić na Twój łup :mrgreen: Tylko wyjmij karte z tel najpierw ;)
TEUFEL

przez torres 01 mar 2014, 03:40
buka, to zależy od tego czy typ się boi Buki. A takie informacje to nie rozmowa na internety, to trzeba tego wisz. Zapraszam do mnie na prywatne szkolenie z kołczingu (cena do ustalenia, w zależności od tego jak jesteś zamożny :D ) a będziesz umiał takie rzeczy :)

przez Dusiorek 01 mar 2014, 17:33
Zacznijmy od tego że coaching to nie mentoring. W mentoringu otrzymasz konkretne rozwiązanie na dany problem coaching w ogóle nie jest do rozwiązywania problemów tylko polega na pokonywaniu trudności i rzeczy, które Cie blokują i przez które stoisz w miejscu. Coaching to rozwój osobisty, stawienie sobie konkretnych celów w zgodzie z metodą SMART (proste, mierzalne, osiągalne, realistyczny, określony w czasie), ew znalezienie tego co nas kręci i dopiero wtedy postawienie tych celów, po czym praca nad osiągnięciem ich i zmotywowaniem sie, więc nie bardzo rozumiem w ogóle temat...

A nawet jeśli chodziło o mentoring to nie ma prostych, konkretnych sposobów na dany problem, bo u kazdego z nas zazwyczaj występuje on z innych powodów, więc rozwiązań szuka sie i tak indywidualnie. Przykro mi, że rozczarowałam a coaching naporawdę polecam. To paczka pozytywnej energii i kop w dupę na rozpęd. Tylko nie mogą uczestniczyć w coachingu osoby z większymi problemami nadającymi się na psychoterapię. Coachowie odsyłają takie osoby i tak.
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

przez torres 01 mar 2014, 18:39
Dusiorek, nie zgadzam się z tym :) Coaching służy do rozwiązywania problemów, które przeszkadzają w osiąganiu celów, w usuwaniu szkodliwych przekonań. Dlatego do coacha mogą przyjść osoby z konkretnym problemem i nie otrzymają rozwiązania typu "zrób to i to" lecz dostają wskazówki jak samemu ten problem przezwyciężyć ;)

piterotr, pytasz o pewność siebie więc najlepiej by było zdiagnozować to co teraz myślisz o sobie. Każdy z natury jest pewny siebie, jeśli tak nie jest to znaczy, że coś w tym przeszkadza. Czyli nie należy nic dodawać tylko pozbyć się przekonań, które powodują w danym momencie brak pewności siebie.

jetodik, problem z koncentracją, ale co konkretnie masz na myśli?

przez Dusiorek 01 mar 2014, 18:57
nie zgadzam się z tym :) Coaching służy do rozwiązywania problemów, które przeszkadzają w osiąganiu celów, w usuwaniu szkodliwych przekonań. Dlatego do coacha mogą przyjść osoby z konkretnym problemem i nie otrzymają rozwiązania typu "zrób to i to" lecz dostają wskazówki jak samemu ten problem przezwyciężyć ;)

Masz rację tylko ja to nazwałam własnie blokadami, nie problemem. Bo jak komuś w osiągnięciu celu przeszkadza mąż alkoholik, czy depresja, to jednak odsyłają na terapię. Ale faktycznie z lekkimi problemami - blokadami biorą i przepracowują. Dzięki za sprostowanie :)
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

przez jetodik 01 mar 2014, 22:01
torres, konkretnie chodzi o samą zdolność skupienia na wykonywanej czynności.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg