Zmiana złych nawyków

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Zmiana złych nawyków

przez piterotr 09 lut 2014, 20:11
Uważacie, że idzie na dobre wyzbyć się cech które nam przeszkadzają? Można ze zwykłego lenia zmienić się w pracującego, progresywnego człowieka? Albo z agresywnego na kogoś spokojnego? Bardzo chciałbym pogadać z kimś kto poczynił takie zmiany w swoim życiu.
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

Zmiana złych nawyków

przez monk.2000 09 lut 2014, 21:16
To by było fajne. Każdego dnia myślę, jak można by się zmienić. Niestety nie jest to takie łatwe. Nawet lenistwo ma jakąś biologiczną przyczynę. Ostatnio próbuję:
-mniej narzekać
-nie olewać spraw higieny, czasem po prostu twierdziłem, że można tak zaoszczędzić czas
-myć naczynia, sprzątać w domu
-mniej nadprogramowego snu

Największe osiągnięcie byłoby to jednak znalezienie pasji i celu, co bym chciał robić wśród ludzi. Kształcenie się, jakaś kreatywna praca. To mi nie wychodzi, więc na razie dałem spokój i skupiam się na powyższych. Jestem na rencie z powodu diagnozy schizofrenii i sądzę, że należy mi się prawo do wolniejszych obrotów.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Zmiana złych nawyków

przez Candy14 09 lut 2014, 21:19
piterotr, wszystko mozna
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zmiana złych nawyków

przez piterotr 09 lut 2014, 21:32
monk.2000, Mam podobne marzenia jak ty. Czynna postawa, osiągać wciąż progres w jakiś dziedzinach... No ale jakoś nie idzie.

Candy14, Niby można, ale jest wiele osób, na przykład ja, którym nie przychodzi to łatwo. Ja nawet nie wiem dlaczego. Ale na chwile obecną nie wyobrażam sobie nawet, że to jest u mnie możliwe. Wydaj mi się, że np. odkładanie wszystkiego na potem, zawsze będzie mi doskwierać, zawsze się tym będe spierać, mimo, że wyrobienie nowego nawyku zajmuje "podobno" 21 dni...
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

Zmiana złych nawyków

przez Łapa 09 lut 2014, 22:15
Zgadzam się z Candy, wszystko można. Sam jestem przykładem - w liceum byłem leniem śmierdzącym, a teraz jestem pracowitym pracusiem :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Zmiana złych nawyków

przez piterotr 09 lut 2014, 22:18
Łapa, Takiej osoby szukałem :P Na czym opierała się twoja zmiana? Co było jej motywem? I przede wszystkim jak sobie radziłeś z takimi trudniejszymi momentami gdzie na prawdę chciałeś wrócić do starych nawyków? Bo nie uwierze, że takich stanów nie miałes ;)

Zmiana złych nawyków

przez Candy14 09 lut 2014, 22:18
piterotr, pewnie ze zmiana nawykow nie przychodzi latwo ale mozna.. tak jak napisal Łapa,
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Zmiana złych nawyków

przez mark123 09 lut 2014, 22:21
Łapa napisał(a):Zgadzam się z Candy, wszystko można. Sam jestem przykładem - w liceum byłem leniem śmierdzącym, a teraz jestem pracowitym pracusiem :)

U mnie idzie w drugą stronę, im jestem starszy, tym jestem większym leniem; nawet wykonywać prostych czynności dnia codziennego mi się już nie chce, wykonuję je bardzo niechętnie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Zmiana złych nawyków

przez Adam Smith 09 lut 2014, 22:21
U mnie to wyglądało trochę inaczej. Ojciec w dzieciństwie robił za mnie wszystko ( nie byłem wtedy leniem, tylko ojciec na siłę mnie we wszystkim wyręczał) kiedy chciałem zrobić rysunek na plastykę, to on go robił za mnie :shock: Okazało się na terapii, że działam ciągle według tego samego schematu, że ktoś zrobi coś za mnie. Od tamtej pory zmieniam nawyki, ale nie jest łatwo. Jest tylko jeden sposób, kiedy schemat jest uparty... trzeba być bardziej upartym od niego.
Adam Smith

Zmiana złych nawyków

przez mark123 09 lut 2014, 22:26
Ja bym najchętniej jedynie wstawał, by coś zjeść, napić się coli, posiedzieć trochę na internecie, a resztę życia przeznaczył na sen.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Zmiana złych nawyków

przez Łapa 09 lut 2014, 22:30
piterotr napisał(a):Łapa, Takiej osoby szukałem :P Na czym opierała się twoja zmiana? Co było jej motywem? I przede wszystkim jak sobie radziłeś z takimi trudniejszymi momentami gdzie na prawdę chciałeś wrócić do starych nawyków? Bo nie uwierze, że takich stanów nie miałes ;)

Cóż, nie mam jakiejś złotej metody, bo gdybym ją miał, to byłbym teraz bogatym człowiekiem. Odbywało się to etapami, lenistwo w LO, kiepsko zdana matura, dostanie się na studia, pierwsza dziewczyna (wzrasta odpowiedzialność, no i człowiek przy drugiej osobie się uczy sporo), pierwsza próba S, pierwsze rozstanie, pierwsze zawalone studia, drugie studia, druga dziewczyna, druga próba S, drugie rozstanie, drugie zawalone studia, szpital dla obłąkanych. Później trzeci związek i założenie własnej działalności. Ogólnie wydaje mi się, że jeśli ma naprawdę dojść do jakiejś zmiany w życiu to człowiek musi przejść katharsis. Z tym, że to oczyszczenie może różnie wyglądać. A co do wracania do lenistwa, to bywa, że jest zjazd w depresje i znowu się lenie, ale "złoty lek na wszystko - Prozac" ( nie no tutaj żartuje, przy mojej chorobie nie ćpa się zasadniczo antydepresantów ;) ). Myślę, że cenniejszy jest ten cytat:
"Co robi mężczyzna? Zapewnia byt rodzinie. (...) Mężczyzna zapewnia byt. I robi to nawet, jeśli nie jest doceniany, czy respektowany, czy nawet kochany. Po prostu zbiera się w sobie i robi, co do niego należy, bo jest mężczyzną."
Innym słowy - trzeba ruszyć swój tyłek i pracować w każdych okolicznościach, bo rodzina jest najważniejsza.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Zmiana złych nawyków

przez Zupapomidorowa 09 lut 2014, 22:30
Marzę by rzucić nawyk palenia papierosów. Od jakiegoś czasu mam lęki że się zabijam nimi (i słusznie pewnie). Wczoraj wypaliłam dwa, dziś jednego ale w piąte na imprezie z 10 do tego z 4 browary. Masakra. Nienawidzę się za to.
Dawniej Luktar

Zmiana złych nawyków

przez piterotr 09 lut 2014, 22:32
mark123, U mnie też z wiekiem coraz gorzej, coraz bardziej zaczynam się o siebie bac, bo jednak moje ambicje są przeciwne do działania jakie wykonuje. Coś mnie zatrzymuje. Zauważyłem, że mam strach przed zmianami, myśle, żę już jest za późno, że zawsze będę miał zaległości no i juz wybiegam w przyszłość, że i tak się poddam jak zawsze... Strasznie utrudnia życie. Wolałbym już mieć na to olew, no ale nie da się :P

Zmiana złych nawyków

przez Zupapomidorowa 09 lut 2014, 22:33
"Innym słowy - trzeba ruszyć swój tyłek i pracować w każdych okolicznościach, bo rodzina jest najważniejsza.

Nieźle. Niewielu znam facetów z takim podejściem. Ostatni mój ex jak nie miał pracy to tłumaczył "jest kryzys męskości". Kurna, co to była za cipa nie facet.
Dawniej Luktar

Sortuj wg