Bo najważniejsze jest zdrowie...

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez EmInQu 02 gru 2013, 08:39
Nefertari napisał(a):Jak Waszym zdaniem należy dbać o zdrowie? To temat, w którym możemy się dzielić zdrowym trybem życia, nawykami, które dla Nas są korzystne, tym jak sami dbamy o zdrowie. Wszelkie rady, zdrowe nawyki, opis wyjścia z niekorzystnych zwyczajów i tak dalej- mile widziane.

Spożywam płatki owsiane lub otręby, przeciery warzywne własnoręcznie robione, piję dużo zielonej herbaty i wody mineralnej (koniecznie gazowanej), słabą kawę piję max raz na tydzień, alkohol w ilościach symbolicznych kilka razy w roku przy wyjątkowych okazjach(najczęściej nalewki własnej roboty, porto lub piwo), używam tylko oliwy z oliwek. Mięsa prawie nie jadam, najczęściej wołowinę(często surową). Ryby tylko morskie. Stevia lub cukier trzcinowy i mąka kukurydziana. Zioła z reguły świeże,a nie suszone. Spore ilości miodu lipowego i spadziowego. Spore ilości chrzanu i czosnku oraz maślanki i kefiru. Spacery praktycznie w każdy wieczór bez względu na pogodę(no chyba, że zapowiadają huragan), pobudka koniecznie między 6-7 rano bez względu na to, czy dzień jest wolny, noc zarezerwowana na regenerowanie się organizmu/sen. Zero kąpieli w wannie, tylko letni prysznic. Zero oglądania tv, czy patrzenia w monitor w całkowitych ciemnościach(zawsze jest dodatkowo jakaś lampka włączona żeby wzrok się nie męczył). Ograniczenie spożywania jakichkolwiek leków do poważnych chorób np. zapalenia oskrzeli, zero papierosów(nawet palenia biernego), napojów energetycznych i narkotyków. Optymalna temperatura w pokojach bez względu na porę roku to 19 st. W wyższej zaczynają rozwijać się bakterie. Plus rzeczy dodatkowe, ale nie ściśle stałe np. basen, narty, karate, jednorazowe szokowe dawki wit C, praca w plenerze.
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

przez Artemizja 13 lis 2014, 14:43
Ostatnio trochę zaniedbałam swoje zdrowie. Kurczę...chyba trzeba zacząć o siebie dbać, bo w końcu organizm odmówi mi posłuszeństwa... :roll:
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez acherontia-styx 14 lis 2014, 15:06
Artemizja, dbaj, dbaj ;) Ja już przypłaciłam to zaniedbanie pobytem w szpitalu jakiś miesiąc temu.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Artemizja 15 lis 2014, 07:33
acherontia-styx, aż tak? Co się stało?

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez acherontia-styx 17 lis 2014, 00:36
Artemizja, aaaa w sumie nic :P wyglądało groźnie, ale to nic poważnego. Szczęście w nieszczęściu, że stało się to w pracy, a że pracuję w szpitalu to, że tak powiem od razu się mną kompleksowo zaopiekowano :P
Zmęczenie + stres + niedojadanie + spanie po max 4-5h na dobę zrobiły swoje. Dostałam porządny opierdziel od wszystkich po kolei i teraz już się pilnuję i pilnują mnie :P
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez malenstwo31 17 lis 2014, 14:44
ja zmieniłam diete:
staram sie nie jesc smażonego, omijam szerokim łukiem fast foody,jem 5 posiłków dziennie.nie pije coli tylko wodę albo zieloną herbatę bądź pokrzywe.
gorzej ze sportem bo jak mnie dopadnie atak nerwicy to przez miesiąc nie umiem wrócić na właściwy tor.

przez mark123 06 mar 2015, 14:28
Nie podejmuję żadnych działań, by dbać o fizyczne zdrowie, wręcz chyba mu szkodzę i nie czuję żadnej chęci, by zacząć dbać.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Artemizja 14 sie 2015, 19:54
Im bardziej zaczynam dbać o zdrowie tym gorzej się czuję :roll: Bez sensu.

Administrator

przez filip133 15 sie 2015, 10:42
Staram się ćwiczyć codziennie fizycznie, ale ostatnio jest jest to prawie niemożliwe jak sypiam po 3-5 godzin w nocy tylko... I mam bardzo kiepski apetyt... Ehh a kiedyś to chodziłem przez prawie 2 lata na Karate Kyokushin, jeździłem na rowerze dość często, ale teraz ze względu na bóle w barku po wypadku, nie dam rady...
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

Sortuj wg