Walka z....nudą!

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez anonim 04 gru 2006, 18:34
więc chce w tym temacie żebyście podawali sposoby na zapełnianie nadmiaru czasu-konkretni

Polecam sport. Dla mnie jest ucieczką od szarej codziennosci. Trenowałem karate, które pomagało mi przetrwać trudy życia codziennego. Jeśli ktoś nie ma siły na ćwiczenia(lub jest w podeszłym wieku) to proponuje Tai-chi. Uspokaja, wzmacnia organizm. Oto cytat z jednej strony o tej tematyce:

Stała praktyka działa leczniczo między innymi na następujące choroby: wysokie ciśnienie krwi, wrzody, artretyzm, astmę, choroby serca, dolegliwości żołądkowe, gruźlicę, przepuklinę i nerwice

Co do karate...Przez prawie 3 lata miałem przerwę w treningach. Zawsze chciałem wrócić do sekcji i trenować jednak zdrowie mi nie pozwalało. Teraz gdy się okazało, że znów mogę trenowac zaczynam mnieć obawy(głupie...To o czym marzyłem, jest teraz dostępne, a ja nie wiem czy tego naprawdę chcę... :| ) Myślicie, że to normalne?? Powrót do starej sekcji, starzy znajomi... Nie wiem skąd wzieły się te wątpliwości i strach być może, że sobie nie poradzę, ale mam zariar nie dać za wygraną i wrócić. No to tyle, musiałem się wygadać po ciężkim dniu w szkole :smile:
"MUSZĘ LECZYĆ SIĘ NA BÓL I STRACH
GDZIE JEST CZŁOWIEK KTÓRY Z SIEBIE SAM POKAŻE MI JAK
KTO POKAŻE MI JAK ?"

przez white_doll 04 gru 2006, 20:38
nuda i wkręcanie=weekendy, szczególnie niedziele :/
pranie reczne i mycie garów. no i sprzątanie ogólnie. lubię coś co daje od arzu rezultaty, takam niecierpliwa.
sięgnąłem dna
zazdrościcie mi
wam nie dane
podróżować batyskafem

by bosski ziggy stardust

przez nieuzasadniony 06 gru 2006, 19:11
jesli kogos interesuje jutro w buwie-warszawa-targi wolontariatu od 14-18:)serde3cznie zapraszam:)
rzucam kosci na stol-ciagle-az wypadnie wymarzona konstelacja

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anonim 12 gru 2006, 21:05
Kilka postów wyżej pisałem o tym że ze względu na mój stan zdrowia wracam na treningi :) Byłem już na treningach i psychicznie czuję się o wiele lepiej :smile: Ćwiczenia znów sprawiają mi przyjemność. Mam nadzieje, że inni także odnajdą swoją droge i cel. Wtedy naprawdę łatwiej się żyje i pokonuje trudy życia codziennego ;)
"MUSZĘ LECZYĆ SIĘ NA BÓL I STRACH
GDZIE JEST CZŁOWIEK KTÓRY Z SIEBIE SAM POKAŻE MI JAK
KTO POKAŻE MI JAK ?"

przez samotniczka 13 gru 2006, 00:12
Dla mnie jako kobiety sposobem na nudę, oprócz nadmienionych w pierwszym poście, jest buszowanie po sklepach z kumpelkami lub bez nich :mrgreen: . Może mało ambitne, ale ważne że skutecznie poprawia humor a więc wyklucza na jakiś czas myślenie o nerwicy/depresji/psychozach/etc...

przez Róża 13 gru 2006, 09:53
Kurcze-od lat marzę,żeby mieć czas na nudę :D
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez mir123bych 13 gru 2006, 15:54

przez Agressia 21 gru 2006, 12:57
Mi pomaga muzyka
najlepiej włączona głosno, aby była głośniejsza niz mysli
wtedy w głowie zamiast "zaraz stanie sie to..."
mam text piosenki ;p
"Tylko umysł czyni człowieka prawdziwie szczęsliwym"

przez samotniczka 22 gru 2006, 15:29
mir123bych świetne :lol:

przez Nevada 26 gru 2006, 07:13
haha... myśli samobójcze +rzucanie palenia +bezsenność.

nie mam czasu na nudę :twisted:

sluchajcie, zalatwiam se wyjazd do roboty za granice, i co noc im blizej wyjazdu mi sie coraz gorsze scenariusze śnią. boje sie zasnąć :D

niby nic z nudą związane, ale czytam ksiązki. jako bezrobotna jeszcze smerfuje po necie, to jest mega sposoop na nude. i jeszcze szkolenie sie w idiotycznym blogowym pisaniu. wiecie? ja pisze poprawną polszczyzną, ale te kody enigmy są full wypas.
nie pomagam na pw.
nie pomagam w ogóle.

przez chae 26 gru 2006, 17:16
Śmiać mi się chce, jak myślę, że przez cały czas myślę o feriach/weekendzie/świętach a potem jak wreszcie mam czas wolny, to jestem jeszcze bardziej zdołowana. Zbyt dużo wolnego czasu rzeczywiście powoduje "wkręcanie się". A czasem mam takie dni, że niczym nie potrafię się zająć właśnie z powodu obniżonego nastroju. No i wkręcam się jeszcze bardziej... Ale jak nie jest źle to staram się zająć lekkimi pracami domowymi typu pranie, sprzątanie itd Potem doznaję miłego uczucia spełnionego obowiązku... Czasem też (jak mam naprawdę dobry dzień), zajmuję się swoim hobby (kiedyś dużo rysowałam, ale stale obniżony nastrój robi swoje...), czytam stare pamiętniki (Ale tylko te optymistyczne wpisy) - bo bardzo sentymentalna jestem niestety.

przez edwinka21 27 gru 2006, 12:42
ja tez tak mam , czekam na cos a potem nic mne nie ciesZy, szkoda ze nieumiem cieszyc sie chwila i tym co mam ..

przez bloodypirat 28 gru 2006, 00:08
ja maluję, no dobra" maluję" to za dużo powiedziane - brudzę płótno. Ale to nie jest takie złe.

poza tym:
Zawsze mam przy sobie mp3 albo discmana, kiedy wychodzę na spacer zabieram ze sobą najczęściej kilka płyt/nagrywam maksymalnie dużo utworów - nigdy nie wiadomo na co mogę mieć ochotę.

I kiedy słucham muzyki to tak by nie słyszeć niczego innego. Podkręcam głośność i zapominam o wszystkim.

Czasem wogóle nie walczę nudą ale z namaszczeniem się jej oddaję przy muzyce.

Muzyka to coś pięknego, bez niej świat byłby ułomny.
To ryzykowna sprawa, wychodzić za próg domu. Uważaj na nogi, bo nie wiadomo, gdzie cię poniosą.

przez Kejsi 28 gru 2006, 00:35
polecam grę na perkusji ;) gram czasem z moim Facetem, on gitara ja perkusja i to na prawdę pomaga :)
'Na pewno jesteś, bo wierze, ukrywasz skrzydła wtulone...'

Kocham..'

Obrazek

Sortuj wg