Kto z was pokonal depresje??

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez deader 10 lip 2013, 21:02
tanczaca_skarpetka napisał(a):Może jestem po prostu takim typem człowieka, wiecznie nie szczęśliwy nihilista. Nie wierze w boga, nie wierzę w ludzi, nie wierzę, że życie ma sens. Typowe objawy depresji.

Znam ten stan bardzo dobrze, i właśnie z przytupem z niego wybywam. Oprócz tych "dobrych rad" brałeś jakieś leki? Bo ja na przykład wiem że bez chemii nie osiągnąłbym obecnego stanu, nie ma bata.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez tanczaca_skarpetka 10 lip 2013, 21:07
deader napisał(a):
tanczaca_skarpetka napisał(a):Może jestem po prostu takim typem człowieka, wiecznie nie szczęśliwy nihilista. Nie wierze w boga, nie wierzę w ludzi, nie wierzę, że życie ma sens. Typowe objawy depresji.

Znam ten stan bardzo dobrze, i właśnie z przytupem z niego wybywam. Oprócz tych "dobrych rad" brałeś jakieś leki? Bo ja na przykład wiem że bez chemii nie osiągnąłbym obecnego stanu, nie ma bata.

brałem xanax przez chyba rok i coś mocnego przez miesiąc jak powiedziałem, że mam myśli samobójcze. Leki nie pomogły - wyrównały stań, przymuliły i to wszystko. To już po dużym wysiłku czułem się o wiele lepiej, ale to tylko skok dopaminy i szybko mija.

No co zrobiłeś oprócz brania leków, że ci się polepszyło?.

przez rotten soul 10 lip 2013, 21:14
tanczaca_skarpetka,
Szkoda, że ten temat został tak płytko potraktowany bo jest bardzo ważny
Dlaczego tak sądzisz? Co w nim takiego płytkiego? Chodzi Ci o offtopy?
rotten soul

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tanczaca_skarpetka 10 lip 2013, 21:20
rotten soul napisał(a):tanczaca_skarpetka,
Szkoda, że ten temat został tak płytko potraktowany bo jest bardzo ważny
Dlaczego tak sądzisz? Co w nim takiego płytkiego? Chodzi Ci o offtopy?

Chodzi mi o to, że nikt nie opisał ze szczegółami jak pokonał depresje. Jaka była przyczyna, jak wyglądało leczenie, czy były nawroty i tak dalej. Oczywiście nie chodzi o 'biologiczną' depresję bo ją się leczy głównie lekami.

przez deader 10 lip 2013, 21:25
tanczaca_skarpetka napisał(a):brałem xanax przez chyba rok i coś mocnego przez miesiąc jak powiedziałem, że mam myśli samobójcze. Leki nie pomogły - wyrównały stań, przymuliły i to wszystko. To już po dużym wysiłku czułem się o wiele lepiej, ale to tylko skok dopaminy i szybko mija.

No co zrobiłeś oprócz brania leków, że ci się polepszyło?.

No więc po pierwsze - xanax to już sam w sobie jest "czymś mocniejszym" i na depresję akurat niezbyt odpowiednim zdaje się lekiem. To jest lek dla nerwicowców, lękowców. Jako lek z grupy benzodiazepin ma właściwości uzależniające - odstawienie xanaxu po tak długim zażywaniu samo w sobie może doprowadzić do stanów depresyjnych!

Leki na depresję to głównie popularne SSRI - i na takim to właśnie jestem "ustawiony". Konkretnie - Seronil, pod względem substancji czynnej - odpowiednik słynnego Prozacu. Na twoim miejscu udałbym się do psychiatry i omówił perspektywy leczenia lekami antydepresyjnymi a nie przeciwlękowymi.

Co robiłem oprócz brania leków? Świadomie - chyba praktycznie nic! Po prostu jak dostałem swój "Prozac" to zacisnąłem zęby, wiedziałem że leki z tej grupy czasem potrzebują 4-8 tygodni do "wkopsnięcia" się w organizm. I w którymś momencie po prostu - lek zaczął działać. Poprawił mi się z automatu nastrój, zamiast zamulony i mrukliwy zaczałem się uśmiechać i otwierać na ludzi. Przestałem myśleć o tym że otacza mnie zgraja debili i ja jedyny mądry wśród nich się męczę. I ten stan po prostu się "rozwija" - Seronil cały czas dostarcza mojemu zepsutemu mózgowi tak porzebnej do szczęścia serotoniny, a jak nastrój sam w sobie się poprawia i to zauważasz, to zaczynasz myśleć: "a może da się jeszcze bardziej??" i zaczynasz wyznaczać sobie granice, drobne kroki, zbliżające do wyzdrowienia...

Jest jeszcze jedna rzecz w sumie, która mi pomogła. Mianowicie - to forum. Najpierw - czytałem historie innych ludzi i dostrzegłem że nie jestem sam z problemem. Potem, kiedy poczułem się ciut lepiej, zacząłem się udzielać. Dzisiaj - mimo że oczywiście zdarzają mi się dni gorsze, czy czasem wręcz jakieś załamania, to wyzbyłem się myślenia z kategorii "uomatko, a jutro znów to samo..." - bo już wiem że tak nie będzie. Nawet jak mam jakiś wyjątkowo paskudny wieczór, załamkę, to powtarzam sobie jedną rzecz i jestem pewien jej słuszności - "jutro się obudzę i nie będę się tak czuł"!

przez Candy14 10 lip 2013, 21:35
Chodzi mi o to, że nikt nie opisał ze szczegółami jak pokonał depresje.

o tym jest w innych tematach. Tu padlo pytanie nie jak a kto
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez tanczaca_skarpetka 10 lip 2013, 21:36
Candy14 napisał(a):
Chodzi mi o to, że nikt nie opisał ze szczegółami jak pokonał depresje.

Myślisz, że ktoś się o to zapytał żeby zrobić listę wyleczonych na forum?

przez Candy14 10 lip 2013, 21:37
tanczaca_skarpetka, nie mam pojecia.... kto wie co miala na mysli autorka? Poki co odpowiedzi sa adekwatne do pytania
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez deader 10 lip 2013, 21:44
tanczaca_skarpetka napisał(a):Myślisz, że ktoś się o to zapytał żeby zrobić listę wyleczonych na forum?

Szczerze pisząc, to jest to chyba bliższe założeniom autorki tematu, niż podawanie tutaj sposobów na samo wyjście. To, jak słusznie zauważyła Candy, znajdziesz w innych działach na forum. Pokop, może znajdziesz coś co ci pomoże :)

przez rotten soul 10 lip 2013, 21:48
tanczaca_skarpetka,
Cóż ja się zgadzam z Candy14 czyli

więc Twoje żale co nieco nie na miejscu.
Z resztą deader Ci trochę napisał na ten temat już.

-- 15 lip 2013, 11:26 --

Odnośnie pytania w temacie, to ja bym dodał jeden szczegół, który szczególnie mnie ciekawi.

Czy ktoś z Was pokonał depresję, bez korzystania z leków i pomocy lekarzy i terapeutów? Czy jest to w ogóle możliwe?
rotten soul

przez maciekpoznan 21 sie 2013, 07:39
Dzisiaj rano wstalem zaczalwm szukAc informacji jakis pozytywnych,jakis pozytywnych sygnalow ze mozna wyjsc z nerwicy lekowej,z depresji..
Natrafilem na wpisy same (nie tutaj ogolnie w necie)ze to nieuleczalne ze sie nie wyjdzie ze to i tamto... Ale kircze chcialem znalezc jakies pozytywne sygnaly i natrafilem na same zle nowiny:( od razu dostalwm mega lekow... Tak teraz na spokojnie przegladam to foru. I sie zastanawiam czy jesli ktos wyjdzoe i czuje sie dobrze to nadal sie bedzie udzielal na forum intensywnie ,czy bedzie wolal o tym zapomniec? Moze nie ma ttlku pozytywnych wpisow bo jak u kogos lepiej to nie pisze...? Pozdrawiam Wszystkich. Duzo wytraalosci!

przez marimorena 21 sie 2013, 09:05
maciekpoznan, może zwracasz uwagę tylko na to co jest zgodne z twoim nastawieniem. Mam przeciwne uczucia przeglądając forum, od początku zaskakuje mnie pozytywne podejście wielu osób i jak dobrze sobie radzą, udowadniają że się da

przez abraxas 21 sie 2013, 09:27
rotten soul, ale zależy jaką depresję? Lekką, umiarkowaną, ciężką, przewlekłą, endogenną, egzogenną? Jak dla mnie bez leczenia i terapii nie da się wyleczyć, chyba że lekką, być może umiarkowaną, zależy od sytuacji, kontekstu, człowieka.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez maciekpoznan 21 sie 2013, 17:39
Ja chce i probuje... I kiedy sie gorzej czuje to szukam jakis dobrych wiesci,ze mozna wtjsc,ze sie udalo komus. To fakt tu jest wiele osob,ktore nastawiaja mnie optymistycznie nastawiaja to bardzo pomaga..

Sortuj wg