Reverse psycholoy- dyscussion

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Adam Smith 23 cze 2013, 17:45
TAO, chyba jesteś zwolennikiem behawioryzmu i psychologii poznawczej ;)
Co do skażonych poglądów przez autorytety zgadzam się w 100% . Tak wiele opinii nie jest naszych , tylko naszych rodziców , społeczeństwa czy mediów . Znam to z autopsji , bo pamiętam jedną osobę do której miałem negatywny stosunek , choć nie czułem wobec niej żadnej nienawiść czy agresji , tylko rodzice często opowiadali mi o niej takie historie , które stawiały ją w złym świetle . Po pewnym czasie uświadomiłem sobie , że przejąłem od nich ten pogląd , gdy w rzeczywistość miałem do tej osoby kompletnie obojętny stosunek .
ale i tu jest haczyk, bo to ty nadajesz priorytet celowi,i w zależności jaki jest priorytet celu oceniasz wszystko to, co w swojej istocie jest neutralne.

tu też się zgadzam :D

-- 23 cze 2013, 18:11 --

narodziny dziecka, pożar domu, wypadek, powódź itd. to wszystko jest neutralne chyba dla filozofów, albo dla mnichów buddyjskim, którym wszystko jedno, bo żyją z jałmużny.

Wszystkie sytuacje w gruncie rzeczy są neutralne i to ludzkość nadała im znaczenia . To jest tylko suchy fakt , a nie subiektywna opinia , bo gdyby nasi przodkowie reagowali na poród obojętnie ( trudno sobie to wyobrazić ) to my ucząc się od nich reakcji na dane zjawisko też moglibyśmy przyjąć pogląd , że poród nie ma większego znaczenia .
Adam Smith

przez TAO 23 cze 2013, 19:47
Vitalia,

Nie nie jesteś zbyt głupia, tylko zbyt przywiązana do swoich ocen.
Ona jest dla kazdego. Tak jak Ci pisałem, zaczynasz od krótkich chwilowych stanów... potem robisz to coraz częsciej. Poczucie bezpieczeństwa i braku oceny wyrabia się z czasem. Ty zbyt duzo myślisz moim zdaniem. A to właśnie myślenie jest tym co powoduje problemy.
Im bardziej się zaczynasz nad tym zastanawiac tym więcej wynajdujesz przeszkód i argumentów podnoszących twoje watpliwości.
Zrobiłaś to, podziałało. Pozwól sobie na więcej, przestań dywagowac tylko rób. Ale Ty wchodzisz znów w oceny. Ze swoja skłonnościa do pesymizmu (delikatnie rzecz biorąc) usuwasz wszysko co pozytywne... Jesli to mam oceniac Twoimi kryteriami to mozna to nazwać głupotą, choć wcale tak o Tobie nie myślę, bo nie mam żadnych ku temu powodów. :D

-- 23 cze 2013, 18:49 --

Tomcio Nerwica,
Nic dodać nic ująć. W istocie tak jest, Ja sie tego uczę... cały czas mimo że tu się tak MONDŻEM :D
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

Sortuj wg