Reverse psycholoy- dyscussion

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez TAO 22 cze 2013, 19:09
wykończony,

Mylisz sprawy, nie zmieniasz otoczenia, ale zmieniasz swoje myślenie o otoczeniu i o sobie.
ma super rodzinkę ojciec ciężko pracuje na ławeczce w parku albo pod monopolowym?

Tego nie zmienisz, ale możesz zmienić myślenie o tym, odseparować się od negatywizmów na zasadzie że to Ciebie nie dotyczy.
To tego ojca świat, ta ławeczka i monopolowy, a to że się z tym utożsamiasz, powoduje że w tym dalej tkwisz.
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

przez Vitalia 22 cze 2013, 19:12
nie wiem, czy mogę? ale dlaczego nie proponujesz akceptacji tego co sie czuje w danej chwili, tylko jakby odwracanie ( nienawidzę siebie, na kocham siebie)?

przez TAO 22 cze 2013, 19:14
jaktobylo, nie chodzi o wmawianie a o zobaczenie co by było gdyby...
Nikt ci nie każe niczego sobie wmawiać, na tym polega błąd w pojmowaniu istoty tego procesu.
To właśnie powoduje frustracje... oczekiwania. A tu nikt nie mówi że masz oczekiwać, masz to zrobić i zobaczyć jak byś się czuł gdyby.
Dopiero następny etap to pytanie co mi w tym przeszkkadza? Kolejny czy mogę z tego zrezygnować? itd. itp.

-- 22 cze 2013, 18:18 --

Vitalia,
Napisalem to powyżej. Póki proces robisz przez pryzmat przeszłości albo tkwisz w przeszłości będą w Tobie takie uczucia.
Nikt nie proponuje zmień obecne uczucia.
Propozycja jest taka:
Jak bym się czuła dgyby to, to i to...
To nie ma zaprzeczenia i okłamywania się.

-- 22 cze 2013, 18:27 --

abraxas,
Tu i teraz nie ma myślenia o przeszłości i przyszłości. Nie musisz nic kontrolować... to prostrze niż się wydaje.
Wczuj się w tu i teraz, w to czy Ci czegoś w tu i teraz brakuje? Jeśli tak to zaspokój tą potrzebę, ale nie przez pryzmat wspomnień
(brakuje mi zmarłej osoby)... To jest fakt. To już jest życie przeszłością. Tu i teraz tej osoby nie ma i kiedyś też była nie zawsze.
Ale wówczas kiedy jej nie było nie odczuwało się braku. To też był fakt. Teraz poczucie jej braku to wspomnienia, przeszłość.
TAO

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vitalia 22 cze 2013, 19:31
TAO napisał(a):Vitalia,
Napisalem to powyżej. Póki proces robisz przez pryzmat przeszłości albo tkwisz w przeszłości będą w Tobie takie uczucia.
Nikt nie proponuje zmień obecne uczucia.
Propozycja jest taka:
Jak bym się czuła dgyby to, to i to...
To nie ma zaprzeczenia i okłamywania się.

Acha, teraz rozumiem. Trzeba tak było pisać od razu. Jakbym czuła teraz radość, spokój, itd, no z takimi myślami czuję się fajnie, tak lekko :D

przez TAO 22 cze 2013, 19:37
Vitalia,
No to zostań z nimi jak najdłużej! :brawo: Koncentruj się w taki właśnie sposób na sobie... Nie musisz na siłę zminiać uczuć, bo one już w Tobie są, tylko zapomniałas o nich, a dzięki takiemu procesowi sobie przypominasz że też są.
Napisz to sobie, to wzmocni cały proces. :D w EFT po to sąrundki pozytywne, żeby wzmocnić pozytywne emocje
Małymi literkami, żeby nie było że offtop ;)
TAO

przez Vitalia 22 cze 2013, 19:43
Do eft mnie nie przekonasz, ale to co teraz piszesz to nawet fajne jest, żeby się chociaż na chwilę poczuć dobrze.

przez TAO 22 cze 2013, 19:48
Vitalia,

Im częściej to będziesz robić, tym bardziej będziesz utrwalać w sobie ten stan.
Stare gówna zaczną odchodzić.

Wiem i nie mam zamiaru. ;)
TAO

przez abraxas 22 cze 2013, 20:08
TAO, medytacja czy mindfulness było już fajniejsze, bo neutralne w porównaniu do czytania takiego odwróconego tekstu. Tekst niestety wywołuje negatywne odczucia, myślenie o tym czego mi brakuje też. Co z tego, że to przeszłość, skoro rzutuje na teraźniejszość i przyszłość. No ale o tym to ja już sobie pogadam na terapii ;)
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez element 22 cze 2013, 20:21
yyyy czegos tutaj nie rozumiem... Dlaczego uczyniles mnie autorem tematu ktorego nie zalozylem? WOgole wtf?

-- 22 cze 2013, 20:21 --

yyyy czegos tutaj nie rozumiem... Dlaczego uczyniles mnie autorem tematu ktorego nie zalozylem? WOgole wtf?
"Boże, daj Mi pokOrę, bym pogodził się z tym, czego nie mogę zmienić,
daj mi odwagę, by zmienić To, co powinno zosTać zmienione,
i daj mi mądrość, bym umiał odróżnić jedno od drugiegO."

przez Vitalia 22 cze 2013, 20:22
abraxas, ja to zrozumiałam tak, że przez chwile wyobrażasz sobie siebie jako osobę spokojną, wyluzowaną, która ma dobre relacje z rodziną, czy innymi znajomymi i otwierasz sie na uczucia, które to wywołuje. Fakt, że jak przestanie się marzyć to może być taki niemiły moment zderzenia z rzeczywistością, no ale zawsze można sobie powiedzieć, że chociaż przez chwile czułaś się dobrze -taki rodzaj relaksu.

przez abraxas 22 cze 2013, 20:34
Vitalia, no dobra, ale widać jestem pod tym względem ułomna i u mnie takie wyobrażenie dobrych relacji z rodziną źle się kojarzy a takich skojarzeń nie da się zatrzymać bo się pojawiają od tak, od razu. Taka historyjka to świetna pożywka, na każde zdanie mam milion przeciwnych, niekontrolowanych myśli. Tu i teraz jak najbardziej, ale bez tekstu i wyobrażeń co by było gdyby.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez Vitalia 22 cze 2013, 20:44
abraxas, jak się nie da, to się nie da, trudno.

"Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła. "-fajny cytat, czyje to?

przez TAO 22 cze 2013, 20:49
element,

Sorry it's not me. Padłeś ofiarą chwilowego chaosu... a że byłeś pierwszy na kolejce to... chmmm na kogo wypadnie na tego bęc.
Dark Passenger, reagując na moją prośbę rozdzielił zabawę od dyskusji.
Reklamacje nie do mnie.

-- 22 cze 2013, 19:52 --

abraxas, To zrób bez rodzinki ;)

-- 22 cze 2013, 19:52 --

abraxas, To zrób bez rodzinki ;)
TAO

przez Vitalia 22 cze 2013, 20:53
trzeba scalić wątki z powrotem :D

Sortuj wg