Moja dieta, moją drogą do normalności!

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Żelkova 22 cze 2013, 08:47
Witajcie. Jestem tu nowa, to też przedstawię się na samym początku. Mam na imię Kasia i mam 32 lata :-) Moja przygoda z nerwica lękową, nerwicą natręctw a następnie z depresją zaczęła się w 2008r. Nie powiem że dzieciństwo było łatwe, że wszystko układało się pozytywnie, ale zawsze starałam się coś zmienić w swoim życiu - prawie zawsze bez rezultatu. 2008r. był przełomowy, po wielu porażkach w życiu prywatnym i zawodowym dostałam lęków na tyle silnych że nie mogłam normalnie funkcjonować przez rok, opieka psychoterapeutów i dwie psychoterapie. Po psychoterapiach zaczęłam się zastanawiać co dalej, jak zmienić ten marazm w którym tkwię, jak z tego wszystkiego się uwolnić. Postanowiłam zmieniać swoje dotychczasowe nawyki, odnawiać znajomości, rozglądać się za pracą która naprawdę by mnie satysfakcjonowała, a przede wszystkim nie obciążała jak poprzednia. Najbardziej kluczowym momentem było poznanie osoby z podobnymi zaburzeniami co moje i poznanie sposobu w jaki nauczyła się zdrowych nawyków i systematyczności. Dieta, na początku nie wiedziałam co może mieć wspólnego odpowiednio zbilansowana dieta do zaburzeń psychicznych, i oto tym stwierdzeniem temat nie był dalej kontynuowany, do czasu... jak chyba każda osoba zaczęłam poszukiwać informacji jak się wyleczyć "domowymi sposobami" i co druga porada była np. "odpowiednia dieta" "zdrowe odżywianie" itp. Postanowiłam powtórnie zwrócić się do osoby która mi po części opisywała swoją współpracę z dietetykiem, zwróciłam się, otrzymałam numer do firmy tym zajmującej się, ale jak to ja wtedy... po 3 miesiącach dopiero napisałam do nich (internetowa poradnia). Zapłaciłam za usługę, dostałam opiekę dietetyka, dietę i bezpłatne konsultacje i tak przez pierwsze 4 miesiące nie widziałam większych działań tej diety, ale... jednak coś jakby drgało we mnie, wcześniej miałam same złe dni, teraz tydzień lepszy i tydzień gorszy, czułam się weselsza, miałam więcej energii. Obecnie mam 9 miesiąc opieki dietetyka i lęków praktycznie nie mam, uczucie derealizacji praktycznie zerowe, znaczna poprawa samopoczucia, ogromny plus! Powoli wychodzę na prostą, zaczęłam uprawiać sport (jednocześnie zmiana diety, na dietę dla osób uprawiających sport - wcześniej dla osób z zaburzeniami nerwowymi). Musze powiedzieć, że jestem ogromnie zdziwiona i polecam wszystkim udać się do dobrego dietetyka, który będzie równie uczciwy i rzetelny jak Mój!

Pozdrawiam i mówię nie poddawajcie się!

Kasia.

przez *Monika* 22 cze 2013, 10:40
Żelkova, PO prostu udało się Tobie odwrócić uwagę od natręctw, zajęłaś się czymś, dużo czynników wpłynęło na Twoje dzisiejsze samopoczucie.
Fakt jest jeden...różne zajęcia mogą pomóc w poprawie samopoczucia. A w jaki sposób sobie radzimy to już bez znaczenia, byleby pomogło.
Obrazek
Główny Moderator

przez Żelkova 22 cze 2013, 14:06
Zaskoczę Cię i powiem, że mogę myśleć o natręctwach itp. ale te myśli nie są takie jak kiedyś, uciekają szybko jako bezużyteczna wiedza :D dietetyk doskonale wytłumaczył mi wszystkie "sztuczki" farmaceutów i psychiatrów - sztuczki które mają na celu jak najdłuższe trzymanie klienta, w czasie kiedy doskonale wiedzą że na rynku jest masa już nawet nie psychotropów, a suplementów skutecznie działających i wykluczając objawy, których nikt nie poleca (brak % od polecenia, wyłączności na dany suplement). Psychotropy doskonale maskują objawy, odpowiednia dieta w mikro i makro elementy pozwala na prawidłowe działanie wielu hormonów, bez których nie możemy normalnie funkcjonować.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siddhi 22 cze 2013, 14:15
Może podałabyś jakieś szczegóły tej diety, jakich suplementów używałaś. Cokolwiek poza ogólnikami, że dietą można wyleczyć NN i NL.
Siddhi

przez Żelkova 22 cze 2013, 15:04
Hej, powiem Ci tak: dieta z 5-7 posiłków ze zbilansowanymi wszystkimi wartościami odżywczymi. Zależnie od diety, miałam różne suplementy tj. witaminy lub jedna witamina np. inozytol, produkty z fosfatydyloseryną itp. ciężko jest mi wytłumaczyć działanie diety, bo na tym się nie znam ale korzystając z porad dietetyka dostawałam informacje które produkty zwiększają prace endorfin itp. było tego naprawdę sporo przez ten okres czasu, wszystko na tyle zbilansowane bym nie zalała się tłuszczem (kolejny powód by był do depresji :D) a jednocześnie miałabym dużo energii :-)

przez Vitalia 22 cze 2013, 16:08
Żelkova napisał(a): dietetyk doskonale wytłumaczył mi wszystkie "sztuczki" farmaceutów i psychiatrów - sztuczki które mają na celu jak najdłuższe trzymanie klienta, .

No to prosimy o opisanie tych sztuczek, skoro dietetyk ci to wszystko tak doskonale wytłumaczył, to nas oświeć :D

przez Żelkova 22 cze 2013, 16:31
Hej, tak jak pisałam wcześniej "klient wyleczony, klient stracony" :-)

przez *Monika* 22 cze 2013, 17:09
Żelkova, chcesz coś polecić zainteresowanym? Czy może zareklamować?
Obrazek
Główny Moderator

przez linka 22 cze 2013, 17:15
Taa cudowną dietę u drogiego pana dietetyka :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Żelkova 22 cze 2013, 17:16
pokazuje tylko że jest możliwość wyjścia z choroby lub znaczna możliwość poprawy nastroju któr pozwoli nam o dalszą walkę o sibie, bez zbędnego trucia się lekami :great:

przez Vitalia 22 cze 2013, 17:19
*Monika* napisał(a):Żelkova, chcesz coś polecić zainteresowanym? Czy może zareklamować?

Też od początku mam takie wrażenie :(

przez Żelkova 22 cze 2013, 17:49
to się chyba jakoś nazywa (podejrzliwość) zaburzenie osobowości czy coś... nie lubię takiego podejścia do poważnych tematów.

przez linka 22 cze 2013, 17:52
Żelkova napisał(a):to się chyba jakoś nazywa (podejrzliwość) zaburzenie osobowości czy coś... nie lubię takiego podejścia do poważnych tematów.

:lol: tak każdy kto jest podejrzliwy ma zaburzenia osobowości .....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez *Wiola* 22 cze 2013, 18:05
Żelkova, To nam wyjaśnij ;) Wyleczyłaś się dietą, więc jaki masz interes ,żeby ją przed nami ukrywać?? Chcesz nam ją sprzedawać? ;)
Moderator

Sortuj wg